Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Twitter-Blau WhatsApp-gruen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb fanticker fanticker_white favoriten home kommentare_beitraege_sprechblase liveticker_white mail-schwarz notification passwort share-blauaufweiss share-weissaufblau

Matches May 24, 2017

Match day Time Home team Result Visiting team  
final 8:45 PM AFC Ajax -:- Manchester United Forum
group C 10:00 AM (8.)  Zambia U20 4:2 Iran U20 Forum
group C 1:00 PM (19.)  Costa Rica U20 1:1 Portugal U20 Forum
group D 10:00 AM (17.)  S. Africa U20 0:2 Italy U20 Forum
group D 1:00 PM (9.)  Uruguay U20 2:0 Japan U20 Forum
group B 3:00 PM (23.)  CAPS United FC -:- USM Alger Forum
group C 4:30 PM (12.)  AS Vita Club -:- Mamelodi Sundowns FC Forum
group D 3:00 PM (15.)  Zanaco FC -:- Wydad Athletic Club Casablanca Forum
group 2 2:45 AM (15.)  Santos FC 4:0 Sporting Cristal Lima Forum
group 2 2:45 AM (20.)  Indep. Santa Fe 1:1 The Strongest La Paz Forum
group 7 12:30 AM (17.)  Nacional 0:1 Club Atlético Lanús Forum
group 7 12:30 AM (25.)  Chapecoense -:- Zulia FC Forum
12 5:00 PM (8.)  ASA Tirgu Mures 0:0 FC Voluntari Forum
8 5:30 PM (3.)  VPS 0:0 Ilves Tampere Forum
8 5:30 PM (7.)  RoPS 0:0 JJK Jyväskylä Forum
9 5:30 PM (2.)  KuPS 0:0 SJK Seinäjoki Forum
1st round 1st leg 6:30 PM Jahn Forchheim -:- Alemannia Haibach Forum
1st round 1st leg 6:30 PM FSV Erlangen-B. -:- SSV Jahn Regensburg II Forum
1st round 1st leg 6:30 PM Türk. Augsburg -:- TSV Landsberg Forum
1st round 1st leg 7:00 PM SB Traunstein -:- SV Donaustauf Forum
32 7:00 PM (16.)  SV Calberlah -:- SCW Göttingen Forum
19 7:15 PM (16.)  TuS Pewsum postponed Blau-Weiß Lohne Forum
final 6:00 PM Chemnitzer FC -:- 1.FC Lokomotive Leipzig Forum
17 6:30 PM (8.)  SGG Schweina postponed FSV Martinroda Forum
17 7:00 PM (10.)  SGA Boizenburg postponed Grimmener SV Forum
28 7:00 PM (3.)  Halle-Ammendorf -:- 1.FC Bitterfeld-Wolfen Forum
28 5:30 PM (12.)  J. Bihac -:- FK Radnicki Lukavac Forum
28 5:30 PM (2.)  NK Visoko -:- FK Velez Mostar Forum
28 5:30 PM (6.)  Travnik -:- FK Rudar Kakanj Forum
28 5:30 PM (15.)  Bosna Sema -:- NK Novi Travnik Forum
28 5:30 PM (1.)  GOSK Gabela -:- FK Buducnost Banovici Forum
28 5:30 PM (10.)  HNK Capljina -:- FK Gorazde Forum
28 5:30 PM (3.)  Simin Han -:- NK Bratstvo Gracanica Forum
28 5:30 PM (9.)  Zvijezda G. -:- HNK Orasje Forum
13 5:00 PM (2.)  Suduva 0:0 Zalgiris Vilnius Forum
13 7:00 PM (7.)  FC Stumbras -:- Atlantas Klaipeda Forum
10 5:15 PM (3.)  Dinamo Minsk 0:0 Shakhtjor Soligorsk Forum
10 6:00 PM (10.)  Dnepr Mogilev -:- Dinamo Brest Forum
30 3:45 PM (14.)  Tanta FC 0:2 Arab Contractors SC Forum
30 6:00 PM (9.)  Gaish -:- El Nasr Tadeen Forum
30 8:00 PM (13.)  Entag El Harby -:- El Sharkia Zagazig Forum
14 2:00 PM Chikhura 2:1 Dinamo Tbilisi Forum
14 4:00 PM Shukura 2:3 Dinamo Batumi Forum
14 4:00 PM FC Samtredia 3:2 FC Saburtalo Forum
10 6:00 PM Toronto FC II -:- Richmond Kickers Forum
last 16 1st leg 8:00 AM Jeju Utd. 2:0 Urawa Red Diamonds Forum
last 16 1st leg 2:00 PM SIPG 2:1 Jiangsu Suning Forum
13 6:00 PM (2.)  Kuressaare -:- Maardu Linnameeskond Forum
13 6:00 PM (1.)  FC Flora U21 -:- Tartu JK Welco Forum
13 7:00 PM (6.)  Levadia U21 -:- FCI Tallinn U21 Forum
13 7:00 PM (8.)  Santos Tartu -:- FC Elva Forum
group A 12:00 PM (6.)  H. C. Sapporo 1:2 Vegalta Sendai Forum
group A 12:00 PM (11.)  Omiya Ardija 4:0 Shimizu S-Pulse Forum
group A 12:00 PM (9.)  Kashiwa Reysol 0:1 FC Tokyo Forum
group B 12:00 PM (13.)  Albirex Niigata 0:2 Ventforet Kofu Forum
group B 12:00 PM (2.)  Cerezo Osaka 1:0 Vissel Kobe Forum
group B 12:00 PM (10.)  Sagan Tosu 1:2 Yokohama F. Marinos Forum
13 3:00 PM (5.)  Perak TBG FC 0:0 Sarawak FA Forum
13 3:00 PM (9.)  PKNS FC 0:1 Johor Darul Ta'zim Forum
13 3:00 PM (4.)  Selangor FA 0:2 Pahang FA Forum
13 3:00 PM (7.)  Kelantan FA 2:2 Penang FA Forum
13 3:00 PM (3.)  Kedah FA 3:0 PBDKT T-Team Forum
13 3:00 PM (6.)  FELDA United 3:0 Melaka United Forum
2nd round 6:00 PM Asane Fotball -:- FK Fyllingsdalen Forum
2nd round 6:00 PM Verdal IL -:- Kristiansund BK Forum
2nd round 6:00 PM FK Jerv -:- Bryne FK Forum
2nd round 6:00 PM KFUM Oslo -:- Baerum SK Forum
2nd round 6:00 PM Byasen -:- Aalesunds FK Forum
2nd round 6:00 PM Ranheim IL -:- Stjördals Blink IL Forum
2nd round 6:00 PM Grorud IL -:- Elverum Fotball Forum
2nd round 6:00 PM Ullensaker/Kisa -:- Alta IF Forum
2nd round 6:00 PM Lysekloster IL -:- SK Brann Forum
2nd round 6:00 PM Pors Grenland -:- Odds BK Forum
2nd round 6:00 PM Skeid Oslo -:- Strømsgodset IF Forum
2nd round 6:00 PM Mjøndalen IF -:- Kvik Halden Forum
2nd round 6:00 PM Brumunddal Fotball -:- Lilleström SK Forum
2nd round 6:00 PM Mosjöen IL -:- Levanger FK Forum
2nd round 6:00 PM Nest-Sotra IL -:- Sandnes Ulf Forum
2nd round 6:00 PM Krakeröy IL -:- Valerenga Oslo Forum
2nd round 6:00 PM Raufoss IL -:- Sogndal IL Forum
2nd round 6:00 PM Vard -:- FK Haugesund Forum
2nd round 6:00 PM Flekkeroy IF -:- IK Start Forum
2nd round 6:00 PM Finnsnes IL -:- Tromsö IL Forum
2nd round 6:00 PM Sortland IL -:- FK Bodø/Glimt Forum
2nd round 6:00 PM Florö SK -:- Fana IL Forum
2nd round 6:00 PM Moss FK -:- Sarpsborg 08 FF Forum
2nd round 6:00 PM Fløya IF -:- Tromsdalen UIL Forum
2nd round 6:00 PM Strømmen IF -:- Kjelsas IL Forum
2nd round 6:00 PM FK Ørn Horten -:- Sandefjord Fotball Forum
2nd round 6:00 PM IL Hödd -:- Molde FK Forum
2nd round 6:30 PM Tynset IF -:- Rosenborg BK Forum
5 5:30 PM (2.)  Kokkolan PV 0:0 IF Gnistan Forum
5 5:30 PM (9.)  Ekenäs IF 1:0 Oulun Palloseura Forum
25 5:00 PM (11.)  Sleza Wroclaw postponed Gornik Walbrzych Forum
10 5:00 PM (7.)  Zilina B -:- MFK Lokomotiva Zvolen Forum
10 5:00 PM (5.)  SKF Sered -:- Lokomotiva Kosice Forum
10 5:00 PM (10.)  Liptovsky Mik. -:- FK Pohronie Forum
10 5:00 PM (3.)  STK Samorin -:- FC VSS Kosice Forum
10 5:00 PM (12.)  Spisska Nova V. -:- FC Nitra Forum
10 5:00 PM (6.)  Bardejov -:- MFK Skalica Forum
semi-finals 1st leg 1:30 AM Ottawa Fury 2:1 Toronto FC Forum
semi-finals 1st leg 4:00 AM Vancouver 2:1 Montreal Impact Forum
30 7:00 PM (1.)  Vienna -:- FC Stadlau Forum
30 7:00 PM (7.)  Kufstein -:- TSV St. Johann Forum
29 6:30 PM (3.)  Bischofswerda -:- FC Carl Zeiss Jena II Forum
28 7:00 PM (16.)  Zeltweg -:- SV Wildon Forum
26 - (12.)  Bleiburg -:- Wolfsberger AC II Forum
26 - (13.)  SV Feldkirchen -:- SV Eberstein Forum
26 - (7.)  Völkermarkt -:- SK Maria Saal Forum
26 - (10.)  Annabichler SV -:- Rapid Lienz Forum
26 - (2.)  SAK Klagenfurt -:- ASKÖ Gmünd Forum
26 - (4.)  Lendorf -:- ATUS Ferlach Forum
26 - (8.)  Köttmannsdorf -:- SV Spittal Forum
26 - (14.)  Union Lind -:- SK Treibach Forum
26 7:00 PM (8.)  Hall -:- Union Innsbruck Forum
26 7:30 PM (11.)  Mötz/Silz -:- SV Völs Forum
26 7:30 PM (5.)  SV Innsbruck -:- SC Imst Forum
26 7:30 PM (14.)  Fügen -:- FC Zirl Forum
26 7:30 PM (6.)  Kirchbichl -:- FC Kitzbühel Forum
23 8:15 PM (8.)  CS Chênois -:- FC Sierre Forum
23 8:30 PM (8.)  FC Vallorbe -:- FC Richemond FR Forum
23 8:15 PM (10.)  FC Winkeln SG -:- FC Uster Forum
5 6:30 PM (4.)  Salon Pallo -:- Etelä-Espoon Pallo Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Alessandria -:- Casertana FC Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM AS Livorno -:- Virtus Francavilla Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Parma -:- Piacenza Calcio 1919 Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Pordenone -:- AS Giana Erminio Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Lecce -:- US Sambenedettese Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Juve Stabia -:- AC Reggiana 1919 Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM Matera -:- Cosenza Calcio Forum
last 16 2nd leg 8:30 PM UC AlbinoLeffe -:- AS Lucchese Libertas Forum
final 6:00 PM Gümüshanespor -:- Büyüksehir Belediye Erzurumspor Forum
23 8:00 PM (9.)  Schrems -:- USC Seitenstetten Forum
23 8:00 PM (5.)  Wieselburg -:- ASK Wilhelmsburg Forum
23 7:30 PM (6.)  Guntramsdorf -:- ASK Mannersdorf Forum
23 8:00 PM (5.)  Vösendorf -:- SC Lassee Forum
13 5:00 PM (5.)  Vändra Vaprus -:- Viimsi JK Forum
13 5:00 PM (2.)  Keila JK -:- Kalev Tallinn U21 Forum
13 5:00 PM (8.)  JK Tammeka U21 -:- Nomme Kalju FC U21 Forum
group 1 4:00 PM Monza -:- AC Mestre Forum
group 2 4:00 PM Ravenna -:- US Gavorrano Forum
group 3 4:00 PM Bisceglie -:- Sicula Leonzio Forum
4 5:15 PM (4.)  Panionios 0:1 PAOK Thessaloniki Forum
4 7:30 PM (2.)  Panathinaikos -:- AEK Athens Forum
final 6:30 PM Eschen-Mauren -:- FC Vaduz Forum

Choose date

Player birthdays

coach birthdays

Transfers

  • Daniel Olaoye
    Age: 20 Years  England
    Position: Right Wing
    Market value: -
    Transfer fee: Free transfer
    AO Tympakiou
     
    Nordvärmlands FF
  • Adamou Salissou
    Age: 19 Years  Cameroon
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Transfer fee: Free transfer
    FC Noris De Douala
     
    Feeling Academy
  • Dave Moli
    Age: 22 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 Th. €
    Transfer fee: -
    Free agent
     
    Welling United
  • Alejandro Gómez
    Age: 37 Years  Bolivia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Transfer fee: -
    CA Nacional Potosí
     
    Free agent
  • Artur Golanski
    Age: 25 Years  Poland
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Transfer fee: -
    LKS Lodz
     
    Free agent
  • Mariusz Cichowlas
    Age: 27 Years  Poland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Transfer fee: -
    LKS Lodz
     
    Free agent