Burnley | 1:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
Swansea | 0:1 | Newcastle |
|
||||||||
Dep. La Coruña | 2:4 | Real Sociedad |
|
||||||||
Athletic | 2:0 | Girona | |||||||||
Celta de Vigo | 1:0 | Alavés | |||||||||
Villarreal | 3:1 | Real Betis |
|
||||||||
Inter | 2:0 | SPAL | |||||||||
Atalanta BC | 2:1 | Sassuolo | |||||||||
Cagliari Calcio | 1:0 | Crotone | |||||||||
Hellas Verona | 0:5 | Fiorentina | |||||||||
Udinese Calcio | 1:0 | Genoa | |||||||||
Lazio | 4:1 | AC Milan |
|
||||||||
Benevento | 0:1 | Torino | |||||||||
Bologna | 0:3 | SSC Napoli |
|
||||||||
Saint-Étienne | 1:1 | Angers SCO | |||||||||
Olympique Lyon | 2:1 | Guingamp | |||||||||
Marseille | 1:3 | Stade Rennais |
|
||||||||
Hertha BSC | 1:1 | Werder Bremen |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 3:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
Italy U17 | 0:2 | Netherlands U17 | |||||||||
Germany U17 | 2:1 | Israel U17 | |||||||||
São Paulo | 2:2 | Ponte Preta | |||||||||
Athletico-PR | 1:1 | Coritiba FC |
|
||||||||
Santos | 2:0 | Corinthians |
|
||||||||
Sport Recife | 0:1 | Avaí FC |
|
||||||||
EC Vitória | 2:2 | Fluminense |
|
||||||||
ABC FC | 0:0 | Santa Cruz-PE | |||||||||
CRB | 0:1 | Oeste | |||||||||
Darmstadt 98 | 1:2 | VfL Bochum |
|
||||||||
E. Braunschweig | 1:1 | SV Sandhausen |
|
||||||||
F. Düsseldorf | 3:2 | Union Berlin |
|
||||||||
SV Meppen | 1:1 | VfR Aalen |
|
||||||||
Ufa II | 1:2 | Krasnodar II | |||||||||
Ural II | 1:2 | SKA II | |||||||||
Dynamo Moscow | 0:0 | Zenit S-Pb | |||||||||
Ufa | 0:1 | Krasnodar | |||||||||
Akhmat Grozny | 1:1 | Loko Moscow | |||||||||
RB Salzburg | 2:2 | Rapid Vienna |
|
||||||||
Sepsi OSK | 0:3 | FC Voluntari | |||||||||
CFR Cluj | 2:1 | CS U Craiova | |||||||||
Heerenveen | 2:0 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
FC Utrecht | 2:0 | Roda JC | |||||||||
Sparta R. | 1:0 | Twente FC | |||||||||
AZ Alkmaar | 2:1 | NAC Breda | |||||||||
FC Groningen | 1:1 | VVV-Venlo | |||||||||
Grasshoppers | 3:2 | FC Sion |
|
||||||||
FC Luzern | 2:2 | FC Thun | |||||||||
BSC Young Boys | 3:0 | FC Lugano |
|
||||||||
Trabzonspor | 3:1 | Genclerbirligi |
|
||||||||
Ankaraspor | 0:2 | Göztepe | |||||||||
Bursaspor | 3:0 | Akhisarspor | |||||||||
Antalyaspor | 1:1 | Galatasaray |
|
||||||||
Zirka | 0:1 | Chornomorets | |||||||||
Karpaty | 1:6 | Veres Rivne | |||||||||
Stal Kamyanske | 0:1 | FK Mariupol | |||||||||
Dynamo Kyiv | 3:0 | FK Oleksandriya | |||||||||
Atromitos U19 | 3:0 | PAS U19 | |||||||||
Ast.Tripoli U19 | 2:1 | PAS Lamia U19 | |||||||||
Panionios | 1:1 | Panetolikos | |||||||||
AEK Athens | 4:0 | AE Larisa | |||||||||
APO Levadiakos | 1:1 | Platanias | |||||||||
AOK Kerkyra | 1:0 | Panathinaikos | |||||||||
KAA Gent | 1:1 | KRC Genk |
|
||||||||
Standard Liège | 0:0 | R Charleroi SC | |||||||||
KV Mechelen | 1:1 | KV Oostende | |||||||||
RSC Chatelet | 0:0 | RFC Seraing | |||||||||
Cercle Brugge | 0:1 | Beerschot V.A. | |||||||||
Mlada Boleslav | 3:0 | Zbrojovka Brno | |||||||||
Sparta Prague | 2:0 | Karvina | |||||||||
Jihlava | 3:2 | Dukla Prague | |||||||||
Lyngby BK | 3:1 | FC Helsingör | |||||||||
FC Copenhagen | 4:3 | FC Midtjylland | |||||||||
Odense BK | 1:1 | Bröndby IF | |||||||||
Rad U19 | 1:1 | FK Brodarac U19 | |||||||||
OFK Beograd U19 | 2:1 | Čukarički U19 | |||||||||
Zemun U17 | 1:2 | Brodarac U17 | |||||||||
Vozdovac | 1:1 | Vojvodina | |||||||||
NK Lokomotiva | 3:0 | Inker | |||||||||
Dinamo Zagreb | 3:2 | NK Rudes | |||||||||
PS Kemi | 1:2 | JJK Jyväskylä | |||||||||
Ilves | 3:2 | RoPS | |||||||||
Kaarinan U19 | 1:1 | PK-35 U19 | |||||||||
FC Inter U19 | 4:2 | SJK U19 | |||||||||
Pato | 3:0 | Jakobstads BK | |||||||||
Huima | 5:5 | Joensuun Palloseura | |||||||||
Kultsu FC | 0:0 | JäPS | |||||||||
HJK Klubi 04 | 1:2 | FC Kiffen | |||||||||
Pallo-Kissat | 4:1 | FC Legirus | |||||||||
Tampere United | 2:1 | Peimari United | |||||||||
FC Espoo | 0:1 | MuSa | |||||||||
AC Kajaani | 0:1 | Närpes Kraft | |||||||||
Grankulla IFK | 1:3 | TPS | |||||||||
Nieciecza | 1:2 | Górnik Zabrze | |||||||||
Pogon Szczecin | 0:0 | Lech Poznan |
|
||||||||
Dunav | 3:0 | Vitosha | |||||||||
Botev Plovdiv | 2:1 | Levski Sofia | |||||||||
Ludogorets II | 2:2 | Lokomotiv GO | |||||||||
NK Krsko | 2:4 | NK Olimpija | |||||||||
Titus Petange | 2:1 | RFCU Luxembourg | |||||||||
US Mondorf | 1:1 | Luxembourg City | |||||||||
F91 Dudelange | 7:0 | FC Rodange 91 | |||||||||
US Esch | 0:1 | Pr. Niederkorn | |||||||||
FC UNA Strassen | 0:4 | CS Fola Esch | |||||||||
Differdange 03 | 6:1 | Vict. Rosport | |||||||||
Fehérvár | 3:1 | Haladás | |||||||||
Paksi FC | 2:2 | Honvéd | |||||||||
Spartak Trnava | 2:1 | FC Nitra | |||||||||
FC Denzlingen | 2:0 | Offenburger FV | |||||||||
Rielasingen | 2:0 | FC Neustadt | |||||||||
Eintr. Elster | 3:1 | Bitterfeld-W. | |||||||||
SFL Bremerhaven | 5:0 | DJK Blumenthal | |||||||||
Komet Arsten | 6:0 | Lesum-Burgdamm | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 2:3 | TuRa Bremen | |||||||||
TSV Farge | 0:10 | SC Borgfeld | |||||||||
Union 60 Bremen | 2:0 | Woltmershausen | |||||||||
SV Lemwerder | 5:0 | OT Bremen | |||||||||
SpVgg Erlangen | 2:3 | SV Memmelsdorf | |||||||||
FSV Bayreuth | 6:2 | VfL Frohnlach | |||||||||
Baiersdorfer SV | 1:2 | Neudrossenfeld | |||||||||
SV Euerbach-K. | 4:0 | ESV Ansbach-Eyb | |||||||||
1.FC Fuchsstadt | 1:3 | ASV Vach | |||||||||
Kleinrinderfeld | 4:1 | Alem. Haibach | |||||||||
Unterpleichfeld | 1:0 | Feuchtwangen | |||||||||
Ettmannsdorf | 2:0 | St. Hauzenberg | |||||||||
Regensburg II | 1:0 | Tegernheim | |||||||||
Empor Glauchau | 4:1 | Reichenbach | |||||||||
MTV TB Lbg. | 0:0 | E. Lüneburg | |||||||||
Ottersberg | 3:2 | TuS Harsefeld | |||||||||
BW Bornreihe | 0:5 | Drocht./A. II | |||||||||
TV Meckelfeld | 1:3 | Rotenburger SV | |||||||||
VfL Westercelle | 0:2 | Hagen/Uthlede | |||||||||
SV Emmendorf | 4:0 | TSV Etelsen | |||||||||
VfL Oythe | 3:1 | Vorw. Nordhorn | |||||||||
Holthausen/B. | 1:2 | BW Papenburg | |||||||||
BV Essen | 2:0 | TV Dinklage | |||||||||
Bad Rothenfelde | 4:0 | GMHütte | |||||||||
TSV Oldenburg | 2:2 | Kickers Emden | |||||||||
Krähenwinkel | 2:3 | TSV Burgdorf | |||||||||
TSV Godshorn | 2:5 | TSV Pattensen | |||||||||
VfL Bückeburg | 0:1 | Heeßeler SV | |||||||||
ASV Durlach | 2:2 | Friedrichstal | |||||||||
F. Heddesheim | 6:2 | SpVgg Neckarelz | |||||||||
VfB Gartenstadt | 0:3 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
FC Waldbrunn | 1:1 | FV Breidenbach | |||||||||
Oberliederbach | 3:0 | FSV Braunfels | |||||||||
TuS Hartenholm | 3:0 | Oldenburger SV | |||||||||
SV Schackendorf | 0:0 | Todesfelde II | |||||||||
GW Siebenbäumen | 3:1 | TSV Travemünde | |||||||||
Kellinghusen | 2:3 | BSC Brunsbüttel | |||||||||
Pr. Reinfeld | 4:0 | FC Reher/Puls | |||||||||
Bienwald Kandel | 0:2 | SC Hauenstein | |||||||||
Ludwigshaf. SC | 1:3 | SG Rieschweiler | |||||||||
FK Pirmasens II | 6:3 | SV Herschberg | |||||||||
Hassia Bingen | 0:0 | ASV Winnweiler | |||||||||
FC Speyer 09 | 3:1 | TuS Rüssingen | |||||||||
TuS Koblenz II | 0:0 | SG Mendig | |||||||||
TuS Mayen | 5:3 | SV Windhagen | |||||||||
FV Morbach | 1:1 | TuS Oberwinter | |||||||||
B. Neunkirchen | 0:3 | FSG Steinbach | |||||||||
Friedrichsthal | 4:1 | SV 09 Bübingen | |||||||||
FC Homburg II | 1:3 | TuS Herrensohr | |||||||||
FV Schwalbach | 0:2 | Quierschied | |||||||||
Türkgücü Münch. | 6:2 | TV Aiglsbach | |||||||||
TSV Rantrum | 4:1 | Heikendorfer SV | |||||||||
Racing Club | 4:1 | CA Temperley | |||||||||
Chacarita Jrs. | 1:1 | Tigre | |||||||||
Godoy Cruz | 2:1 | CA Talleres |
|
||||||||
Rosario Central | 0:0 | San Lorenzo |
|
||||||||
River Plate | 3:1 | Banfield | |||||||||
Sport Ancash | 1:0 | Los Caimanes | |||||||||
Cienciano | 6:2 | Dep. Coopsol | |||||||||
Sport Boys | 3:2 | Dep. Hualgayoc | |||||||||
Unión Huaral | 4:1 | Alfredo Salinas | |||||||||
Sport Loreto | 0:0 | CA Mannucci | |||||||||
Serrato | 1:1 | Sport Victoria | |||||||||
Lobos BUAP | 1:3 | Morelia | |||||||||
Querétaro FC | 1:2 | León | |||||||||
Monterrey | 1:0 | Necaxa | |||||||||
Pachuca | 1:3 | Chivas |
|
||||||||
América | 2:0 | Tiburones Rojos | |||||||||
UNAM Pumas | 0:2 | Club Tijuana | |||||||||
D.C. United | 1:2 | Orlando | |||||||||
New England | 1:0 | Montréal | |||||||||
Minnesota | 1:1 | Philadelphia | |||||||||
Houston | 0:1 | Colorado | |||||||||
Vancouver | 3:2 | Salt Lake | |||||||||
Columbus | 1:1 | Kansas City | |||||||||
Atlanta | 3:0 | Dallas | |||||||||
Santa Tecla | 2:1 | Sonsonate | |||||||||
ADI Metapán | 1:0 | CD Águila | |||||||||
CD Audaz | 0:2 | Limeño | |||||||||
FAS | 2:3 | L.A. Firpo | |||||||||
Vegalta Sendai | 4:1 | Sagan Tosu | |||||||||
Fagiano Okayama | 1:1 | Machida Zelvia | |||||||||
Kamatam. Sanuki | 0:0 | Roasso Kumamoto | |||||||||
Tokyo Verdy | 1:2 | Matsumoto Yama. | |||||||||
Thespa Gunma | 2:0 | JEF Utd. Chiba | |||||||||
V-V. Nagasaki | 2:1 | Tokushima Vort. | |||||||||
Iwate Grulla M. | 1:3 | Blaublitz Akita | |||||||||
Gainare Tottori | 1:2 | Yokohama SCC | |||||||||
Nagano Parceiro | 1:0 | SC Sagamihara | |||||||||
G. Osaka Res. | 2:3 | a. cl. Numazu | |||||||||
Ricoh Tohoku | 1:1 | Mikawa SC | |||||||||
Aizu Olympus | 3:3 | Iwaki Furuk. | |||||||||
Kureha SC | 1:1 | Para. Yonezawa | |||||||||
Nakada FC | 0:2 | Soma SC | |||||||||
Nakaniida SC | 2:3 | Regu. Fukushima | |||||||||
Merry | 0:1 | Fuji Club 2003 | |||||||||
Bandits Iwaki | 2:1 | Sendai Sasuke | |||||||||
Prim. Fukushima | 0:5 | Cob. Onagawa | |||||||||
Ganju Iwate | 0:6 | Blanc. Hirosaki | |||||||||
Ni.St. Kamaishi | 3:1 | Morioka Zebra | |||||||||
Koryo Gakuen HS | 1:4 | Gamba U18 | |||||||||
RKU FC | 3:0 | Hitachi BuilSys | |||||||||
Saitama SC | 3:1 | aries Tokyo | |||||||||
Vertfee Yaita | 3:2 | Tokyo United | |||||||||
Vonds Ichihara | 2:0 | Yokohama Takeru | |||||||||
tonan Maebashi | 2:1 | Esperanza SC | |||||||||
Artista Asama | 2:1 | JSC FC | |||||||||
Saurcos Fukui | 1:1 | Hokuriku FC | |||||||||
Toyama Shinjo | 2:3 | '09 Keidai FC | |||||||||
Sakai Phoenix | 2:0 | Ante. Shiojiri | |||||||||
Hokuriku Fut. | 2:1 | CUPS Seiro | |||||||||
Artista Grande | 1:1 | Teihens FC | |||||||||
AS Jamineiro | 4:3 | Niigata UoM FC | |||||||||
Ueda Gentian | 0:1 | Nakano Espe. | |||||||||
Hannan Uni Club | 0:2 | Arte. Wakayama | |||||||||
St.Andrews FC | 0:0 | Lagend Shiga | |||||||||
Cen.Cuo. Harima | 2:1 | Tiamo Hirakata | |||||||||
Kansai Uni '08 | 0:4 | Ococias Kyoto | |||||||||
Ain Foods SC | 2:0 | KanDai Club '10 | |||||||||
Basara Hyogo | 1:2 | Takasago Min. | |||||||||
Diablo. Takada | 2:2 | Kyoto Shiko SC | |||||||||
Laran. Kyoto | 2:5 | Renaiss Koka | |||||||||
Víkingur | 2:2 | Stjarnan | |||||||||
Hafnarfjördur | 1:0 | Grindavík | |||||||||
ÍA Akranes | 2:0 | KA Akureyri | |||||||||
Valur | 1:0 | Breidablik | |||||||||
Kochi Utd. | 4:0 | R.Ve. Takamatsu | |||||||||
Tadotsu FC | 1:1 | llamas Kochi | |||||||||
FC Tokushima | 3:1 | Lven. Niihama | |||||||||
KUFC Nankoku | 5:1 | Koyo FC | |||||||||
MHI Nagasaki SC | 1:3 | NIFS Kanoya FC | |||||||||
KMG Holdings FC | 2:1 | Veroskr. Tsuno | |||||||||
Ni.St. Oita | 0:5 | Teg. Miyazaki | |||||||||
Brew Kashima | 4:0 | FC Nakatsu | |||||||||
FC Naha | 1:3 | K'moto Teachers | |||||||||
Tampico Madero | 4:0 | Dorados Sinaloa | |||||||||
FC Juárez | 1:1 | Leones Negros | |||||||||
Atlético Socopó | 1:4 | Zamora FC | |||||||||
Portuguesa FC | 4:1 | Aragua FC | |||||||||
Atl. Venezuela | 0:2 | Deportivo Lara | |||||||||
Dep. La Guaira | 2:1 | Deportivo JBL | |||||||||
Zulia FC | 0:0 | Metropolitanos | |||||||||
Táchira | 1:2 | Monagas SC | |||||||||
Mineros | 4:1 | Estudiantes | |||||||||
FK Krupa | 3:1 | Mladost Kakanj | |||||||||
Radnik Bijelj. | 0:2 | Zeljeznicar | |||||||||
Siroki Brijeg | 2:0 | B. Banja Luka | |||||||||
KS Lushnja | 0:2 | KF Vllaznia | |||||||||
FK Partizani | 0:2 | KF Laçi | |||||||||
NK Celik U19 | 4:0 | Bijeljina U19 | |||||||||
Zr. Mostar U19 | 2:1 | S. Brijeg U19 | |||||||||
Zeljeznicar U19 | 3:0 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Sarajevo U19 | 5:1 | Banja Luka U19 | |||||||||
V. Mostar U19 | 1:1 | FK MDK U19 | |||||||||
FK Minsk | 1:1 | FK Slutsk | |||||||||
Gorodeya | 3:2 | Vitebsk | |||||||||
Dynamo Brest | 4:1 | Isloch | |||||||||
TOSK Tesanj | 0:2 | FK Tuzla City | |||||||||
Pyramids FC | 1:1 | El Makasa | |||||||||
El Masry | 1:0 | Wadi Degla | |||||||||
El Ahly | 1:1 | Gaish | |||||||||
Stade Tunisien | 2:2 | US Monastir | |||||||||
ES Zarzis | 0:1 | ES Sahel | |||||||||
Moghreb Tétouan | 2:2 | OC Safi | |||||||||
O. Khouribga | 1:1 | Raja Casablanca | |||||||||
Wydad AC | 1:3 | FUS Rabat | |||||||||
Coquimbo Unido | 1:0 | Cobreloa | |||||||||
Rangers Talca | 1:3 | Iberia | |||||||||
Ñublense | 0:1 | La Calera | |||||||||
CD SM (Arica) | 2:1 | Valdivia | |||||||||
Suwon Bluewings | 3:0 | Jeonnam Dragons | |||||||||
Jeonbuk Hyundai | 4:3 | Gangwon FC | |||||||||
Incheon Utd. | 0:0 | Gwangju FC | |||||||||
Daegu FC | 2:1 | Pohang Steelers | |||||||||
Bidvest Wits FC | 1:2 | Cape Town City | |||||||||
NK Krka | 0:0 | NK Brda | |||||||||
Iberia 1999 | 5:0 | Dinamo Batumi | |||||||||
FC Edmonton | 0:3 | North Carolina | |||||||||
Bucheon FC | 3:2 | Seongnam FC | |||||||||
Asan Mugunghwa | 1:2 | Daejeon Hana C. | |||||||||
Peñarol | 2:0 | Wanderers | |||||||||
Trinidense | 0:4 | Olimpia | |||||||||
General Diaz | 1:1 | Nacional | |||||||||
Erpeldange | 0:2 | Jeunesse Canach | |||||||||
Muhlenbach | 1:1 | Hesperange | |||||||||
Mertert-Wass. | 2:1 | FF Norden 02 | |||||||||
Sandweiler | 0:2 | E. Ettelbrück | |||||||||
FC Mamer 32 | 0:2 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Paide U21 | 0:3 | Kalev U21 | |||||||||
Sillamäe U21 | 0:4 | Keila JK | |||||||||
Kuressaare | 2:6 | FCI Tallinn U21 | |||||||||
Maardu LM | 4:1 | FC Flora U21 | |||||||||
Rosario FC | 1:1 | Sport Huancayo | |||||||||
Alianza Lima | 1:0 | Universitario | |||||||||
Unión Comercio | 1:2 | Alianza Atl. | |||||||||
FBC Melgar | 0:2 | Cusco FC | |||||||||
Sport. Cristal | 2:2 | Comerciantes | |||||||||
Ayeyawady Utd. | 1:2 | Shan United | |||||||||
Yangon United | 2:0 | GFA FC | |||||||||
Parma | 0:1 | Brescia | |||||||||
Olbia | 1:1 | Piacenza | |||||||||
Cuneo | 1:1 | Prato | |||||||||
Monza | 0:0 | Pisa | |||||||||
Pontedera | 1:1 | Giana Erminio | |||||||||
Viterbese | 4:3 | Carrarese | |||||||||
Siena | 3:2 | Arzachena | |||||||||
Pro Piacenza | 1:1 | Alessandria | |||||||||
Mestre | 1:1 | AS Gubbio | |||||||||
Santarcangelo | 0:3 | Bassano | |||||||||
AJ Fano | 0:1 | Pordenone | |||||||||
Sambenedettese | 3:2 | Feralpisalò | |||||||||
Südtirol | 2:2 | Fermana | |||||||||
LR Vicenza | 1:0 | Teramo | |||||||||
Ravenna | 1:5 | Triestina | |||||||||
Renate | 0:1 | UC AlbinoLeffe | |||||||||
Amed SK | 1:1 | Sivas 4 Eylül | |||||||||
GMG Kastamonu | 0:2 | Tokatspor | |||||||||
A. Keciörengücü | 4:1 | Hatayspor | |||||||||
Sariyer | 1:3 | Menemen FK | |||||||||
Eyüpspor | 1:4 | Buca Gelistirme | |||||||||
Sancaktepe FK | 3:0 | Tuzlaspor | |||||||||
Afyonspor | 3:1 | Mersin TY | |||||||||
CD Tenerife | 2:2 | Granada CF | |||||||||
Real Zaragoza | 0:1 | Alcorcón | |||||||||
CyD Leonesa | 4:4 | Real Valladolid | |||||||||
Albacete | 0:1 | CD Lugo | |||||||||
Rayo Vallecano | 0:3 | CA Osasuna | |||||||||
Dinamo Barnaul | 0:1 | Chita | |||||||||
Irtysh Omsk | 2:0 | Irkutsk | |||||||||
Nacional | 2:0 | Académico Viseu | |||||||||
Famalicão | 3:1 | Varzim | |||||||||
Penafiel | 1:0 | Cova Piedade | |||||||||
Leixões | 2:1 | SC Covilhã | |||||||||
Sporting B | 0:1 | Gil Vicente | |||||||||
Arouca | 0:0 | Braga B | |||||||||
Vitória Setúbal | 2:0 | SC Braga |
|
||||||||
Vit. Guimarães | 1:0 | Boavista | |||||||||
Estoril Praia | 0:2 | Moreirense | |||||||||
Ümraniyespor | 1:0 | Istanbulspor | |||||||||
Erzurumspor FK | 1:1 | Samsunspor | |||||||||
Manisaspor | 2:1 | Boluspor | |||||||||
Giresunspor | 3:1 | Eskisehirspor | |||||||||
MFK Mykolaiv | 1:1 | Volyn Lutsk | |||||||||
Ingulets | 4:0 | Gelios | |||||||||
Servette FC | 3:2 | FC Schaffhausen | |||||||||
Velke Mezirici | 1:1 | MFK Vyskov | |||||||||
Zlin B | 3:3 | Banik Ostrava B | |||||||||
Bohemians B | 0:1 | Sl. Liberec B | |||||||||
Trinec B | 1:2 | Slovacko B | |||||||||
Banik Sokolov | 2:3 | 1.SC Znojmo | |||||||||
Benatky n/Jiz | 1:0 | SK Nymburk | |||||||||
Viktorie Jirny | 3:0 | Sokol Cizova | |||||||||
Sokol Brozany | 4:5 | Stechovice | |||||||||
Esbjerg fB | 2:2 | FC Roskilde | |||||||||
Viborg FF | 3:2 | Skive IK | |||||||||
Vendsyssel FF | 1:1 | Vejle BK | |||||||||
FC Fredericia | 2:0 | Nyköbing FC | |||||||||
Brabrand IF | 1:3 | HB Köge | |||||||||
Fremad Amager | 0:2 | Thisted FC | |||||||||
Florø SK | 0:1 | Arendal | |||||||||
Tromsdalen | 2:3 | Ullensaker/Kisa | |||||||||
Mjøndalen | 3:0 | Ranheim | |||||||||
Åsane | 1:1 | Jerv | |||||||||
Elverum | 1:1 | Fredrikstad | |||||||||
Kongsvinger | 0:0 | Strømmen | |||||||||
Sandnes Ulf | 2:2 | Levanger | |||||||||
Sandefjord | 3:1 | Viking | |||||||||
Kristiansund | 4:1 | Tromsø | |||||||||
Aalesund | 1:1 | Stabæk | |||||||||
Vålerenga | 1:2 | Sarpsborg 08 | |||||||||
Haugesund | 1:1 | Lillestrøm | |||||||||
Strømsgodset | 0:2 | Rosenborg | |||||||||
DL Transcen. | 2:4 | BJ BSU | |||||||||
HB FC | 2:1 | GZ City | |||||||||
CQ Liangjiang | 2:0 | Liaoning FC | |||||||||
SH Shenhua | 1:2 | HN FC | |||||||||
BJ Guoan | 4:4 | YB Funde | |||||||||
TJ Tianhai | 3:1 | GuiZ FC | |||||||||
Nest-Sotra FK | 2:2 | Hødd | |||||||||
Byåsen TF | 2:4 | Fram | |||||||||
Egersund | 3:0 | Nardo FK | |||||||||
Notodden | 4:1 | Fana | |||||||||
Bærum | 2:3 | Finnsnes IL | |||||||||
Nybergsund | 2:3 | Asker | |||||||||
Raufoss | 2:0 | HamKam | |||||||||
CSK Celarevo | 3:2 | Teleoptik | |||||||||
Dobanovci | 1:0 | Sloboda Uzice | |||||||||
Metalac | 2:0 | FK Indjija | |||||||||
Hajduk Split II | 1:0 | NK Dugopolje | |||||||||
Lechia Tomaszow | 2:0 | GKS Wikielec | |||||||||
Stilon | 1:1 | Zielona Gora | |||||||||
Rekord B-B | 1:1 | Gornik Polk. | |||||||||
Unia Turza | 2:2 | Gwarek T.G. | |||||||||
Elana Torun | 1:1 | Jarota Jarocin | |||||||||
Chojniczanka | 3:0 | GKS Tychy | |||||||||
Halmstads BK | 0:3 | Häcken | |||||||||
Hammarby | 1:1 | AIK | |||||||||
Elfsborg | 2:2 | Kalmar FF | |||||||||
Örebro SK | 2:1 | Malmö FF | |||||||||
Sirius | 0:1 | GIF Sundsvall | |||||||||
J-Södra IF | 1:2 | Norrköping | |||||||||
Gefle | 3:2 | Norrby | |||||||||
Örgryte | 3:0 | Syrianska FC | |||||||||
Östers IF U19 | 7:2 | Lunds BK U19 | |||||||||
Ängelholm U19 | 0:3 | IFK U19 | |||||||||
BK Häcken U19 | 4:6 | Mjällby AIF U19 | |||||||||
Irtysh | 1:2 | Tobol Kostanay | |||||||||
Kairat Almaty | 3:1 | Kaysar | |||||||||
Aktobe | 2:0 | Shakhter K. | |||||||||
Ordabasy | 1:0 | Taraz | |||||||||
FK Ibar | 0:0 | Otrant-Olympic | |||||||||
FK Lovcen | 2:0 | FK Jezero | |||||||||
Mornar Bar | 0:0 | FK Bokelj | |||||||||
OSK Igalo | 1:0 | Jedinstvo | |||||||||
FK Podgorica | 4:0 | FK Celik Niksic | |||||||||
Liverpool U21 | 1:0 | Man City U21 | |||||||||
Everton U21 | 4:1 | Tottenham U21 | |||||||||
Stoke U21 | 1:0 | Wolves U21 | |||||||||
Hapoel Raanana | 0:3 | Maccabi Netanya | |||||||||
Hapoel Acre | 2:0 | Maccabi Haifa | |||||||||
Stalowa Wola | 1:0 | Warta Poznan | |||||||||
Batman Petrol | 0:1 | Yomra Spor | |||||||||
Bayburt ÖI | 4:2 | Düzcespor | |||||||||
Ofspor | 3:1 | 12 Bingöl Spor | |||||||||
Kozan Spor FK | 0:0 | Orhangazi Bld | |||||||||
Erbaaspor | 4:0 | Hacettepe 1945 | |||||||||
Manisa FK | 2:2 | Antalya Kemer | |||||||||
CD Lealtad | 0:3 | SD Leioa | |||||||||
CD Mirandés | 1:0 | Peña Sport FC | |||||||||
CD Tudelano | 0:0 | Burgos CF | |||||||||
UD Logroñés | 1:0 | SD Amorebieta | |||||||||
Sporting B | 3:1 | Racing | |||||||||
VfB Lübeck | 1:0 | Braunschweig II | |||||||||
E. Norderstedt | 1:0 | BSV Rehden | |||||||||
VfV Hildesheim | 1:2 | LSK Hansa | |||||||||
G. Egestorf/L. | 3:2 | VfB Oldenburg |
|
||||||||
Hoffenheim II | 1:1 | SV Röchling | |||||||||
Saarbrücken | 3:0 | FSV Frankfurt | |||||||||
Wolfsberg II | 1:3 | Bad Gleichenb. | |||||||||
St. Pölten Jun. | 1:0 | Wiener SC | |||||||||
Naestved BK | 5:2 | Hilleröd F | |||||||||
Martigny-Sports | 4:1 | FC Thun U21 | |||||||||
FC Münsingen | 3:1 | SR Delémont | |||||||||
AC Bellinzona | 4:1 | Red Star ZH | |||||||||
St. Gallen U21 | 0:2 | Eschen/Mauren | |||||||||
Sanarate FC | 0:0 | CD Marquense | |||||||||
CSD Municipal | 1:0 | Antigua GFC | |||||||||
Suchitepéquez | 1:1 | Guastatoya | |||||||||
Malacateco | 2:0 | Naranjeros | |||||||||
Cobán Imperial | 3:2 | Comunicaciones | |||||||||
Lobos UPNFM | 0:0 | Platense FC | |||||||||
FC Motagua | 1:1 | CD Olimpia | |||||||||
Real España | 4:0 | Marathón | |||||||||
Juticalpa | 1:1 | Real Sociedad | |||||||||
CDS Vida | 5:3 | Honduras Progr. | |||||||||
Santa Gema | 2:1 | Universitario | |||||||||
Plaza Amador | 1:1 | San Francisco | |||||||||
Tauro FC | 0:0 | Árabe Unido | |||||||||
Herediano | 1:1 | Saprissa | |||||||||
Pérez Zeledón | 3:1 | La U | |||||||||
Grecia | 3:3 | Limón FC | |||||||||
Guadalupe FC | 2:3 | Cartaginés | |||||||||
Wedeler TSV | 3:5 | SC Condor | |||||||||
Concordia | 2:1 | HSV III | |||||||||
SV Spielberg | 0:2 | Bahlinger SC | |||||||||
Ammerthal | 2:2 | Eltersdorf | |||||||||
DJK Don Bosco | 1:3 | DJK Gebenbach | |||||||||
FV Engers 07 | 3:0 | FV Diefflen | |||||||||
Schwabmünchen | 0:0 | DJK Vilzing | |||||||||
H. Zehlendorf | 1:2 | Lichtenberg 47 | |||||||||
H. Rostock II | 3:0 | Torgelower FC | |||||||||
GW Brieselang | 0:1 | 1.FC Frankfurt | |||||||||
SC Staaken | 5:1 | Altlüdersdorf | |||||||||
CFC Hertha 06 | 0:7 | Brandenburg. SC | |||||||||
Bischofswerda | 2:1 | Sandersdorf | |||||||||
SV Merseburg 99 | 0:1 | Inter Leipzig | |||||||||
FC Eilenburg | 0:2 | VFC Plauen | |||||||||
BSG Wismut Gera | 0:2 | VfL Halle 96 | |||||||||
Lok Stendal | 5:0 | VfB Krieschow | |||||||||
W. Bremen III | 2:0 | TSV Grolland | |||||||||
Schwachhausen | 2:1 | Leher TS | |||||||||
Habenhauser FV | 0:2 | BSC Hastedt | |||||||||
VfR Neumünster | 0:0 | SV Todesfelde | |||||||||
TSV Lägerdorf | 1:4 | SC Weiche 08 II | |||||||||
TSV Wankendorf | 2:6 | TSV Schilksee | |||||||||
SV Frisia 03 | 3:2 | FC Dornbreite | |||||||||
TuS Sulingen | 1:2 | SSV Vorsfelde | |||||||||
TuS Bersenbrück | 1:1 | Arm. Hannover | |||||||||
Lupo-Martini | 0:2 | BV Cloppenburg | |||||||||
VfL Oldenburg | 1:0 | Spelle-Venhaus | |||||||||
MTV Gifhorn | 0:1 | TB Uphusen | |||||||||
Heeslinger SC | 0:2 | SV Atlas | |||||||||
MSK Zilina B | 2:1 | Podbrezova B | |||||||||
SKF Sered | 2:1 | STK Samorin | |||||||||
Slovan HAC | 1:1 | FavAC | |||||||||
Osnabrück U19 | 3:1 | Hertha BSC U19 | |||||||||
St. Peter/Au | 0:0 | Ardagger | |||||||||
Haitzendorf | 2:2 | Rohrendorf | |||||||||
Schalke 04 U19 | 3:1 | Düsseldorf U19 | |||||||||
A. Kloster. U19 | 1:3 | VfL Bochum U19 | |||||||||
Fort. Köln U19 | 0:2 | B. Dortmund U19 | |||||||||
Bielefeld U19 | 0:2 | Oberhausen U19 | |||||||||
M'gladbach U19 | 1:2 | Paderborn U19 | |||||||||
U'haching U19 | 3:1 | SV Wehen U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 1:4 | Hoffenheim U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 3:3 | Nürnberg U19 | |||||||||
Karlsruhe U19 | 1:2 | Frankfurt U19 | |||||||||
Gr. Fürth U19 | 1:2 | Stuttgart U19 | |||||||||
Eimsbüttel U17 | 0:4 | St. Pauli U17 | |||||||||
ATSV Wolfsberg | 2:1 | FC Lendorf | |||||||||
Reichenau | 6:1 | Mayrhofen | |||||||||
Dornbirner SV | 2:4 | SW Bregenz | |||||||||
Rankweil | 1:1 | Feldkirch | |||||||||
Röthis | 2:1 | Schwarzach | |||||||||
Golling | 1:2 | Hallwang | |||||||||
FC Bex | 1:3 | FC Conthey | |||||||||
CS Interstar | 2:2 | FC Monthey | |||||||||
FC Genolier | 5:1 | FC Boudry | |||||||||
FC Liestal | 3:0 | FC Lerchenfeld | |||||||||
FC Reinach | 3:0 | FC Prishtina BE | |||||||||
AC Taverne | 1:0 | FC Brunnen | |||||||||
FC Dulliken | 2:3 | Blue Stars ZH | |||||||||
SC Schöftland | 1:1 | FC Dietikon | |||||||||
FC Muri | 3:0 | FC Wettingen | |||||||||
FC Wangen b. O. | 2:2 | FC Olten | |||||||||
FC Rüti | 1:2 | FC Freienbach | |||||||||
FC Buchs | 1:1 | FC Dübendorf | |||||||||
Pafos FC | 1:1 | Alki Oroklini | |||||||||
Omonia Nikosia | 2:1 | Ethnikos | |||||||||
Anorthosis | 1:0 | Aris Limassol | |||||||||
Winterthur U18 | 4:1 | FC Thun U18 | |||||||||
Stallion Laguna | 5:0 | Ilocos United | |||||||||
JPV Marikina FC | 1:0 | Kaya-Iloilo | |||||||||
Tacuarembó | 3:2 | Villa Teresa | |||||||||
Resovia U19 | 2:0 | Wisla Plock U19 | |||||||||
Znicz U19 | 2:2 | Cracovia U19 | |||||||||
Libertas | 3:0 | Murata | |||||||||
Tre Penne | 1:0 | Domagnano | |||||||||
Gornik U19 | 2:0 | Odra Opole U19 | |||||||||
Podbeskidzie Bielsko-Biala U19 | 1:3 | Pogon U19 | |||||||||
Guayaquil City | 0:2 | Fuerza Amarilla | |||||||||
LDU Quito | 2:0 | CD Macará | |||||||||
Dep. Cuenca | 3:1 | Uni. Católica | |||||||||
CD El Nacional | 1:0 | Delfín SC | |||||||||
CS Emelec | 5:1 | CD Clan Juvenil | |||||||||
RFS | 3:0 | Jelgava | |||||||||
Cambodia U18 | 0:2 | Malaysia U18 | |||||||||
Timor-Leste U18 | 3:2 | Laos U18 | |||||||||
Singapur U18 | 0:2 | Thailand U18 | |||||||||
Sun Hei | 2:2 | Eastern Dist. | |||||||||
Mutual | 1:0 | Wing Yee | |||||||||
Hoi King | 0:2 | HKFC | |||||||||
Wong Tai Sin | 1:4 | Double Flower | |||||||||
Leaper | 1:3 | Citizen | |||||||||
Shatin | 3:1 | RCFC | |||||||||
Sai Kung | 1:3 | Happy Valley | |||||||||
Supreme | 1:6 | Central Western | |||||||||
Kowloon City | 1:2 | Lucky Mile | |||||||||
Fukien | 1:1 | Tuen Mun | |||||||||
Yuen Long | 1:0 | Lee Man | |||||||||
Kitchee | 7:0 | King Fung | |||||||||
HAGL FC | 4:2 | Quang Ninh FC | |||||||||
SLNA FC | 1:2 | Ha Noi FC | |||||||||
Khanh Hoa FC | 1:0 | HCMC FC | |||||||||
Long An | 2:3 | Quang Nam FC | |||||||||
Sai Gon FC | 2:0 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 3:1 | Dordoi Bishkek | |||||||||
KF Trepca 89 | 1:0 | KF Drenica | |||||||||
KF Vëllaznimi | 3:0 | KF Vllaznia | |||||||||
Sumgayit | 1:0 | Neftchi Baku | |||||||||
Pyunik Yerevan | 0:2 | Shirak Gyumri | |||||||||
Carlstad United | 1:1 | Team TG | |||||||||
Umeå FC | 2:3 | Akropolis IF | |||||||||
Enskede IK | 1:0 | IFK Luleå | |||||||||
Nyköpings BIS | 0:2 | Västerås SK | |||||||||
Assyriska FF | 1:5 | Brage | |||||||||
Landskrona | 2:0 | Ljungskile SK | |||||||||
B36 Tórshavn | 1:0 | EB/Streymur | |||||||||
Víkingur | 3:1 | 07 Vestur | |||||||||
NSÍ Runavík | 3:4 | Skála | |||||||||
KÍ Klaksvík | 4:0 | ÍF Fuglafjördur | |||||||||
HB Tórshavn | 3:1 | TB/FCS/Royn | |||||||||
Curicó Unido | 1:1 | Deportes Temuco | |||||||||
Audax Italiano | 2:2 | U. Católica | |||||||||
CD Everton | 3:1 | Palestino | |||||||||
Antofagasta | 1:0 | Huachipato | |||||||||
FC Stätzling | 3:1 | SV Egg | |||||||||
C. Aystetten | 0:0 | SV Mering | |||||||||
Inter U19 | 2:0 | Udinese U19 | |||||||||
De Dijk | 1:3 | Koninklijke HFC | |||||||||
Empoli U17 | 0:4 | Sampdoria U17 | |||||||||
Fiorentina U17 | 2:0 | ProVercelli U17 | |||||||||
Juventus U17 | 3:2 | Cremonese U17 | |||||||||
Novara U17 | 2:3 | Sassuolo U17 | |||||||||
Spezia U17 | 2:0 | Entella U17 | |||||||||
Torino U17 | 3:1 | Carpi U17 | |||||||||
Atalanta U17 | 2:1 | Venezia U17 | |||||||||
Brescia U17 | 0:2 | Hellas U17 | |||||||||
Cesena U17 | 0:0 | Udinese U17 | |||||||||
Chievo U17 | 2:1 | Bologna U17 | |||||||||
Foggia U17 | 1:2 | Roma U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 1:3 | Crotone U17 | |||||||||
Avellino U17 | 2:3 | Perugia U17 | |||||||||
Pescara U17 | 1:1 | Bari U17 | |||||||||
Ternana U17 | 0:3 | Benevento U17 | |||||||||
Napoli U17 | 3:2 | Ascoli U17 | |||||||||
PSM Makassar | 4:1 | Persikabo 1973 | |||||||||
Barito Putera | 2:0 | Sriwijaya FC | |||||||||
Madura United | 2:0 | Arema FC |
|
||||||||
SH Sunfun | 1:3 | CD Qbao | |||||||||
SZ Renren | 2:1 | HN Billows | |||||||||
Pavia | 0:3 | Gozzano | |||||||||
Pro Sesto | 2:0 | Varesina | |||||||||
Varese | 0:1 | Como | |||||||||
Abano | 0:2 | Delta PT | |||||||||
Adriese 1906 | 2:0 | Este | |||||||||
Ambrosiana | 1:4 | Arzignano | |||||||||
Monte Prodeco | 0:1 | Liventina | |||||||||
Clodiense | 1:1 | Campodarsego | |||||||||
Belluno | 4:1 | Legnago | |||||||||
Tamai | 3:1 | Union Feltre | |||||||||
Virtus Verona | 2:0 | Calvi Noale | |||||||||
Castelvetro | 0:2 | Montevarchi | |||||||||
Fiorenzuola | 1:1 | Correggese | |||||||||
Pianese | 4:0 | Sansepolcro | |||||||||
Sasso Marconi | 1:2 | Trestina | |||||||||
Tuttocuoio | 0:1 | Rimini | |||||||||
Pelister Bitola | 0:0 | FK Skopje | |||||||||
FC Shkupi | 2:1 | Rabotnicki | |||||||||
Brera Strumica | 1:0 | Renova | |||||||||
Shkendija | 3:3 | Pobeda Prilep | |||||||||
Albissola | 1:0 | Sanremese | |||||||||
Argentina | 1:2 | Savona | |||||||||
Ligorna | 2:1 | San Donato | |||||||||
Real Forte | 1:1 | Ponsacco | |||||||||
Rignanese | 2:3 | Massese | |||||||||
Sestri Levante | 0:0 | Lavagnese | |||||||||
Montecatini | 1:1 | Finale | |||||||||
Viareggio | 3:0 | Ghiviborgo | |||||||||
Fabriano | 2:0 | Agnonese | |||||||||
Jesina | 0:0 | Recanatese | |||||||||
Monticelli | 1:2 | Campobasso | |||||||||
Pineto | 0:1 | San Marino | |||||||||
San Nicolò | 0:1 | Matelica | |||||||||
Sangiustese | 3:1 | Castelfidardo | |||||||||
Vastese | 1:0 | Avezzano | |||||||||
Vis Pesaro | 2:1 | L'Aquila | |||||||||
Albalonga | 4:0 | Lanusei | |||||||||
Flaminia | 0:1 | Trastevere | |||||||||
Cassino | 1:1 | Rieti | |||||||||
Latina Calcio | 3:0 | Budoni | |||||||||
Latte Dolce | 3:2 | Monterosi | |||||||||
Tortolì | 0:0 | Nuorese | |||||||||
San Teodoro | 0:1 | Anzio | |||||||||
Nuova Napoli | 1:0 | Capo Rizzuto | |||||||||
ACR Messina | 0:2 | Nocerina | |||||||||
Gelbison | 1:0 | Cittanovese | |||||||||
Palmese | 3:1 | Ebolitana | |||||||||
Roccella | 2:3 | Portici | |||||||||
Palazzolo | 2:1 | Acireale | |||||||||
Troina | 1:2 | Gela | |||||||||
Igea Virtus | 0:0 | Sancataldese | |||||||||
Lija Athletic | 2:3 | Senglea Ath. | |||||||||
Valletta | 0:0 | Naxxar Lions FC | |||||||||
Mdina Knights | 2:3 | SC Mellieha | |||||||||
Vict. Hotspurs | 1:0 | Nadur Y. | |||||||||
Victoria W. | 1:4 | Xewkija Tigers | |||||||||
Mtarfa FC | 1:3 | Dingli Swallows | |||||||||
San Gwann FC | 2:2 | Vittoriosa | |||||||||
Marsa FC | 2:3 | Qormi FC | |||||||||
Milsami | 2:0 | Spicul | |||||||||
CSF Speranta | 1:2 | FC Sheriff | |||||||||
Zaria Balti | 2:0 | Sfintul Gheor. | |||||||||
UNAM Pumas U20 | 4:3 | Tijuana U20 | |||||||||
Santos U20 | 0:1 | Toluca U20 | |||||||||
Klub Kosova | 5:1 | SC Condor II | |||||||||
SV Bergstedt | 3:1 | SV Altengamme | |||||||||
TuS Berne | 0:4 | Meiendorfer SV | |||||||||
HEBC Hamburg | 2:3 | SC Sternschanze | |||||||||
Nikola Tesla | 3:2 | TuRa Harksheide | |||||||||
Inter Hamburg | 2:1 | Niendorf II | |||||||||
SCALA | 1:0 | USC Paloma | |||||||||
SV Halstenbek | 4:2 | BW Schenefeld | |||||||||
Union Tornesch | 3:2 | SV Eidelstedt | |||||||||
Brothers Union | 0:2 | CTG Abahani | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Stéfano Pinho Legion FC | 4:2 | |
Stéfano Pinho Legion FC | 3:2 | |
Fernando Lesme LD Alajuelense | 1:1 | |
J. Ortiz Grecia | 0:1 | |
Ferreirinha São Paulo | 2:1 |