Kenya | 2:1 | New Zealand | |||||||||
Atlético-MG | 3:3 | Chapecoense |
|
||||||||
Internacional | 0:0 | Sport Recife | |||||||||
Juventude | 1:0 | Guarani | |||||||||
Vila Nova FC | 0:1 | CSA | |||||||||
Avaí FC | 0:1 | Criciúma EC | |||||||||
Paysandu | 2:0 | Boa Esporte | |||||||||
Fortaleza | 1:0 | Sampaio-MA | |||||||||
Atlético-GO | 1:3 | Goiás |
|
||||||||
CRB | 1:1 | Brasil Pelotas | |||||||||
Bolivien U19 | 1:1 | Argentina U19 | |||||||||
TEC | 1:0 | Volendam U21 | |||||||||
FC Lisse | 0:3 | JVC Cuijk | |||||||||
Scheveningen | 1:0 | Quick DH | |||||||||
VV UNA | 2:4 on pens | Almere City U23 | |||||||||
FC Botosani | 2:0 | Gaz Metan | |||||||||
Daco-Getica | 2:2 | FC Voluntari | |||||||||
Concordia | 0:1 | ACS Poli | |||||||||
Spartak U17 | 3:0 | Novi Pazar U17 | |||||||||
OFK Beograd U17 | 1:0 | Teleoptik U17 | |||||||||
Partizan U17 | 3:3 | Red Star U17 | |||||||||
Čukarički U17 | 7:2 | Brodarac U17 | |||||||||
Radn. Nis U17 | 2:1 | Zemun U17 | |||||||||
Kiker U17 | 3:0 | Vozdovac U17 | |||||||||
FC Jazz | 2:0 | Käpylän Pallo | |||||||||
KaaPo | 3:6 | MuSa | |||||||||
Grankulla IFK | 0:0 | FC Kiffen | |||||||||
HJS | 1:3 | SalPa | |||||||||
FC Vaajakoski | 0:1 | Pallokerho | |||||||||
JäPS | 0:0 | JIPPO | |||||||||
LPS | 2:5 | MYPA | |||||||||
Närpes Kraft | 4:1 | KuFu-98 | |||||||||
Pallo-Kerho 37 | 0:2 | JS Hercules | |||||||||
OLS | 1:0 | Vaasa IFK | |||||||||
PS Kemi | 0:0 | FC Lahti | |||||||||
FC Honka | 4:1 | Ilves | |||||||||
IFK Mariehamn | 2:3 | FC Inter | |||||||||
HJK Klubi 04 | 1:5 | AC Kajaani | |||||||||
FF Jaro | 0:0 | Ekenäs IF | |||||||||
Kokkolan PV | 1:0 | AC Oulu | |||||||||
FC KTP | 2:2 | FC Haka | |||||||||
Honvéd | 3:1 | Vasas FC | |||||||||
Újpest FC | 2:1 | Debrecen | |||||||||
Puskás AFC | 1:0 | Paksi FC | |||||||||
Diósgyőr | 2:1 | Fehérvár | |||||||||
Haladás | 1:0 | Mezőkövesd | |||||||||
Balmazújváros | 3:3 | Ferencváros | |||||||||
Reichenbach | 1:3 | Pirna-Copitz | |||||||||
Radebeuler BC | 6:3 | FC Grimma | |||||||||
K. Markkleeberg | 1:1 | Eintr. Niesky | |||||||||
Lipsia Eutritzsch | 0:2 | BSG Stahl Riesa | |||||||||
Hohenstein-E. | 5:0 | Empor Glauchau | |||||||||
DJK Blumenthal | 1:12 | SV Hemelingen | |||||||||
TuRa Bremen | 1:1 | OT Bremen | |||||||||
Lesum-Burgdamm | 1:10 | SC Borgfeld | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 7:0 | TSV Farge | |||||||||
TV Bremen-Walle | 1:0 | SV Lemwerder | |||||||||
Pr. Eberswalde | 0:2 | Ludwigsfelde | |||||||||
MSV Neuruppin | 4:2 | E'hüttenstadt | |||||||||
BSG Stahl | 1:1 | GW Lübben | |||||||||
BSV Guben-Nord | 1:1 | Werderaner FC | |||||||||
RSV Waltersdorf | 2:3 | Sachsenhausen | |||||||||
Heiligenhaus | 1:2 | FC Remscheid | |||||||||
Rather SV | 0:2 | 1.FC M'gladbach | |||||||||
1.FC Sand | 5:0 | SV Erlenbach | |||||||||
TSV Buch | 1:0 | ASV Vach | |||||||||
Wolfratshausen | 1:4 | Kirchanschöring | |||||||||
B. Neunkirchen | 2:2 | Hassia Bingen | |||||||||
VfB Wetter | 2:0 | TSG Wörsdorf | |||||||||
Colorado | 1:2 | Vancouver | |||||||||
Portland | 1:1 | Los Angeles | |||||||||
Gainare Tottori | 2:0 | Blaublitz Akita | |||||||||
Fujieda MYFC | 2:1 | SC Sagamihara | |||||||||
C. Osaka Res. | 1:1 | G. Osaka Res. | |||||||||
FC Ryukyu | 2:0 | Nagano Parceiro | |||||||||
Yokohama F. M. | 4:2 | Vissel Kobe | |||||||||
Ventforet Kofu | 2:0 | Urawa Reds | |||||||||
Gamba Osaka | 1:0 | Júbilo Iwata | |||||||||
Shonan Bellmare | 3:0 | Vegalta Sendai | |||||||||
Laran. Kyoto | 2:1 | Arte. Wakayama | |||||||||
Hannan Uni Club | 3:1 | Ococias Kyoto | |||||||||
Ain Foods SC | 0:2 | Asuka FC | |||||||||
Renaiss Koka | 2:3 | Lagend Shiga | |||||||||
ÍR | 0:1 | Thór | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 0:0 | S. Brijeg U17 | |||||||||
NK Vitez U17 | 0:5 | Sarajevo U17 | |||||||||
Celik U17 | 0:1 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
Bijeljina U17 | 1:0 | GOSK U17 | |||||||||
S. Morning | 2:1 | Cobresal | |||||||||
San Felipe | 2:0 | Rangers Talca | |||||||||
Melipilla | 1:1 | Puerto Montt | |||||||||
Torpedo Minsk | 1:1 | Dynamo Brest | |||||||||
Dnepr Mogilev | 0:1 | Vitebsk | |||||||||
Gomel | 1:0 | Luch | |||||||||
Gorodeya | 2:1 | BATE Borisov | |||||||||
Mineros | 1:1 | Carabobo FC | |||||||||
Podrinje | 3:2 | Tekstilac | |||||||||
Slavija S. | 0:1 | Rudar Prijedor | |||||||||
Zvijezda 09 | 2:1 | Drina Zvornik | |||||||||
Kozara Gradiska | 5:2 | Zeljeznicar BL | |||||||||
Mrkonjic | 2:0 | Sutjeska Foca | |||||||||
Sloga Meridian | 3:0 | Napredak | |||||||||
NY Red Bulls II | 1:2 | Cincinnati | |||||||||
Changwon FC | 2:2 | Busan Trans. C. | |||||||||
Gimhae FC | 1:2 | Cheonan City | |||||||||
Suwon FC | 0:2 | Asan Mugunghwa | |||||||||
Seongnam FC | 1:1 | FC Anyang | |||||||||
Bucheon FC | 0:0 | Busan IPark | |||||||||
Rampla Jrs | 0:2 | Nacional | |||||||||
Racing Club | 0:2 | Danubio FC | |||||||||
Comerciantes | 0:0 | Rosario FC | |||||||||
Dep. Municipal | 0:1 | Sport. Cristal | |||||||||
UTC | 2:0 | Sport Huancayo | |||||||||
DK FC | 0:1 | Savan Utd. | |||||||||
Lao Police Club | 0:1 | Lao Army FC | |||||||||
FC Chanthabouly | 3:1 | Young Elephants | |||||||||
Rakhine United | 2:3 | Yangon United | |||||||||
Hantharwady Utd | 9:0 | Myawady FC | |||||||||
Magwe FC | 0:2 | Yadanarbon FC | |||||||||
Johor DT | 2:0 | Perak | |||||||||
Kuala Lumpur | 3:0 | Terengganu FC | |||||||||
Perak II | 1:2 | Pahang | |||||||||
Warriors FC | 2:0 | Hougang Utd. | |||||||||
Balestier Khals | 1:2 | Geylang | |||||||||
Ripensia | 3:2 | Miroslava | |||||||||
Ac. Clinceni | 0:2 | CS Afumati | |||||||||
Dacia U. Braila | 1:1 | Pandurii | |||||||||
Metaloglobus | 0:2 | D. Calarasi | |||||||||
Sportul Snagov | 0:2 | FC Hermannstadt | |||||||||
CS Mioveni | 3:1 | CS Balotesti | |||||||||
Chrudim | 8:1 | Sokol Cizova | |||||||||
Loko Vltavin | 2:1 | Dobrovice | |||||||||
Kraluv Dvur | 3:2 | Sokol Brozany | |||||||||
Litomericko | 4:3 on pens | Pisek | |||||||||
Usti nad Orlici | 2:1 | Vysehrad | |||||||||
Domazlice | 2:1 on pens | Viktorie Jirny | |||||||||
Jiskra Rymarov | 2:0 | Lisen | |||||||||
Hlucin | 2:2 | Hodonin | |||||||||
1.HFK Olomouc | 2:1 | Mohelnice | |||||||||
Sandnes Ulf | 0:3 | Kongsvinger | |||||||||
Skeid | 3:0 | Vidar | |||||||||
Nardo FK | 0:4 | KFUM | |||||||||
Kjelsås | 5:2 | Vålerenga II | |||||||||
Fløy | 1:2 | Egersund | |||||||||
Arendal | 3:1 | Brattvåg | |||||||||
Moss | 0:1 | Elverum | |||||||||
Asker | 6:1 | Nybergsund | |||||||||
Avia Swidnik | 0:3 | Resovia Rzeszow | |||||||||
Sola Oswiecim | 4:1 | MKS Trzebinia | |||||||||
Orleta R.P. | 0:1 | Motor Lublin | |||||||||
Wólczanka | 2:0 | Karpaty Krosno | |||||||||
Wislanie J. | 3:2 | Spartakus Daleszyce | |||||||||
KSZO Ostrowiec | 0:0 | Podlasie B.P. | |||||||||
Odra Opole | 1:0 | Olimpia Grudz. | |||||||||
GKS Wikielec | 0:4 | O. Zambrow | |||||||||
Drweca NML | 1:2 | Ursus Warszawa | |||||||||
Aleksandrow L. | 0:0 | Victoria Sulejowek | |||||||||
Bielsk Podlaski | 3:1 | Huragan Morag | |||||||||
Pol. Warsaw | 2:1 | Mazur Elk | |||||||||
Lubin II | 1:3 | Rekord B-B | |||||||||
Zielona Gora | 4:3 | L. Dzierzoniow | |||||||||
Norrby | 2:0 | Brage | |||||||||
Varbergs BoIS | 2:3 | Halmstads BK | |||||||||
IK Frej Täby | 3:2 | Östers IF | |||||||||
Degerfors | 4:1 | Värnamo | |||||||||
Djurgården U19 | 2:0 | Åtvidaberg U19 | |||||||||
IF Bromma U19 | 4:1 | Sundsvall U19 | |||||||||
Örgryte U19 | 3:1 | Ängelholm U19 | |||||||||
Helsingborg U19 | 3:1 | GAIS U19 | |||||||||
Malmö FF U19 | 4:1 | Östers IF U19 | |||||||||
Falkenberg U19 | 1:2 | BK Häcken U19 | |||||||||
Kalmar FF U19 | 3:5 | Trelleborg U19 | |||||||||
Náxara CD | 2:1 | UP Langreo | |||||||||
UM Escobedo | 0:3 | CP Villarrobledo | |||||||||
Orihuela CF | 1:1 | AD Ceuta | |||||||||
Hellerup IK | 1:0 | Akademisk BK | |||||||||
Dalum IF | 2:1 | Hilleröd F | |||||||||
Greve Fodbold | 5:0 | IF Lyseng | |||||||||
Brönshöj BK | 3:2 | Aarhus Fremad | |||||||||
Odder IGF | 1:2 | Naesby BK | |||||||||
Avarta | 2:2 | Ringköbing IF | |||||||||
BK Frem | 1:0 | Middelfart | |||||||||
Hvidovre | 2:0 | Jammerbugt FC | |||||||||
Kolding IF | 2:3 | Naestved BK | |||||||||
BK Marienlyst | 2:1 | Kjellerup IF | |||||||||
FC Sydvest | 3:2 | Skovshoved | |||||||||
Arnoldsweiler | 4:4 | BW Friesdorf | |||||||||
Feyenoord U19 | 2:1 | PSV U19 | |||||||||
Energetik-BGU | 3:0 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
Zhitkovichi | 1:0 | Svetlogorsk | |||||||||
Naftan | 2:2 | Underdog | |||||||||
Belshina | 2:1 | Orsha | |||||||||
Mikashevichi | 0:3 | Slavia | |||||||||
FK Lida | 2:1 | FK Baranovichi | |||||||||
Volna Pinsk | 2:2 | FK Smorgon | |||||||||
SC Brühl SG | 2:3 | SC YF Juventus | |||||||||
FC Bavois | 5:0 | United Zürich | |||||||||
1210 Wien | 1:1 | SR Donaufeld | |||||||||
Union Mauer | 0:1 | Slovan HAC | |||||||||
Post SV | 1:4 | SV Donau | |||||||||
Austria XIII | 1:1 | FavAC | |||||||||
SC Retz | 0:3 | Kottingbrunn | |||||||||
Gaflenz | 1:2 | Leobendorf | |||||||||
Haitzendorf | 1:1 | St. Peter/Au | |||||||||
Spratzern | 0:1 | SV Stripfing | |||||||||
St. Marienk. | 3:2 | Andorf | |||||||||
SV Ried II | 1:0 | St. Valentin | |||||||||
SV Bad Ischl | 3:0 | Edelweiß | |||||||||
Weißkirchen | 1:4 | ASKÖ Oedt | |||||||||
SV Wallern | 3:0 | SPG Wels | |||||||||
K'lautern U17 | 1:0 | Karlsruhe U17 | |||||||||
Kirchbichl | 0:0 | Mayrhofen | |||||||||
WSG Tirol II | 0:0 | Union Innsbruck | |||||||||
Kundl | 5:0 | SV Zams | |||||||||
Kematen | 4:2 | Hall | |||||||||
FC Egg | 4:2 | Dornbirner SV | |||||||||
Lauterach | 4:3 | Fussach | |||||||||
Langenegg | 5:0 | Schwarzach | |||||||||
Feldkirch | 2:1 | Höchst | |||||||||
Bergheim | 0:2 | Bürmoos | |||||||||
A. Salzburg | 7:2 | Bramberg | |||||||||
Hallwang | 1:6 | SAK 1914 | |||||||||
Bischofshofen | 3:1 | ÖTSU Hallein | |||||||||
Eugendorf | 3:2 | Strobl | |||||||||
Zell am See | 7:1 | Golling | |||||||||
AKA Salzb. U18 | 3:0 | AKA Tirol U18 | |||||||||
AS Timau | 3:2 | SC Binningen | |||||||||
FC Reinach | 1:3 | SC Dornach | |||||||||
FC Liestal | 6:0 | FC Allschwil | |||||||||
FC Lerchenfeld | 3:2 | FC Muri-G. | |||||||||
FC Prishtina BE | 1:0 | FC Moutier | |||||||||
FC Bern | 2:2 | FC Konolfingen | |||||||||
FC Tavannes | 2:2 | FC Biel-Bienne | |||||||||
FC Ascona | 1:1 | FC Altdorf | |||||||||
FC Sarnen | 0:1 | AC Taverne | |||||||||
AS Novazzano | 1:1 | FC Hochdorf | |||||||||
Perlen-Buchr. | 0:7 | FC Lugano II | |||||||||
FC Brunnen | 0:2 | SC Goldau | |||||||||
FC Hergiswil | 2:1 | FC Eschenbach | |||||||||
FC Olten | 1:5 | FC Wohlen U23 | |||||||||
FC Wettingen | 3:1 | Aargau U21 | |||||||||
FC Wangen b. O. | 0:1 | NK Pajde | |||||||||
FC Muri | 4:0 | FC Dulliken | |||||||||
FC Dietikon | 3:1 | Blue Stars ZH | |||||||||
SC Schöftland | 6:1 | FC Rothrist | |||||||||
SC Zofingen | 9:0 | FC Biberist | |||||||||
FC Wil II | 2:2 | Schaffhausen II | |||||||||
FC Buchs | 3:1 | FC Bazenheid | |||||||||
Chur 97 | 1:1 | FC Einsiedeln | |||||||||
FC Kreuzlingen | 3:0 | FC Winkeln SG | |||||||||
FC Dübendorf | 0:3 | FC Linth 04 | |||||||||
FC Rüti | 4:0 | FC Uzwil | |||||||||
FC Freienbach | 1:1 | FC Frauenfeld | |||||||||
AKA Salzb. U16 | 1:0 | AKA Tirol U16 | |||||||||
Luzern U18 | 2:5 on pens | FC Zürich U18 | |||||||||
FC Basel U18 | 3:0 | Servette U18 | |||||||||
BEJUNE U17 | 1:1 | BSC YB U17 | |||||||||
BEJUNE U18 | 2:2 | FC Thun U17 | |||||||||
Luzern U17 | 1:2 | Grasshopper U17 | |||||||||
Kaya-Iloilo | 2:1 | Davao Aguilas | |||||||||
JPV Marikina FC | 1:1 | United City | |||||||||
Rentistas | 0:2 | Cerro Largo | |||||||||
Miramar | 1:1 | Tacuarembó | |||||||||
Club Oriental | 1:3 | Central | |||||||||
Villa Española | 2:1 | Albion FC | |||||||||
Plaza Colonia | 2:0 | Juventud | |||||||||
Legia U19 | 2:1 | Korona U19 | |||||||||
Rzeszow U19 | 0:2 | Motor U19 | |||||||||
UKS SMS U19 | 1:2 | Cracovia U19 | |||||||||
Wisla U19 | 1:0 | LKS U19 | |||||||||
Progres U19 | 2:1 | MKS Polonia U19 | |||||||||
Glogow U19 | 1:2 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
Lech U19 | 5:1 | Slask U19 | |||||||||
Pogon U19 | 3:1 | Lubin U19 | |||||||||
Gornik U19 | 3:1 | Piast U19 | |||||||||
Podbeskidzie Bielsko-Biala U19 | 2:1 | Wa. Poznan U19 | |||||||||
Odra Opole U19 | 1:3 | S. Szczecin U19 | |||||||||
CD El Nacional | 1:0 | Dep. Cuenca | |||||||||
Independiente | 2:3 | LDU Quito | |||||||||
Lincoln FC | 0:3 | St Joseph's FC | |||||||||
Europa FC | 2:1 | Gibraltar Utd. | |||||||||
Sollentuna FK | 1:0 | Nyköpings BIS | |||||||||
Arameisk SIF | 1:8 | Carlstad United | |||||||||
Västerås SK | 3:1 | Team TG | |||||||||
Karlslunds IF | 1:0 | Akropolis IF | |||||||||
Lunds BK | 4:2 | FK Karlskrona | |||||||||
Eskilsminne IF | 1:0 | Tvååkers IF | |||||||||
Ljungskile SK | 0:1 | Oskarshamns AIK | |||||||||
Grebbestads IF | 1:2 | Skövde AIK | |||||||||
Mjällby AIF | 6:0 | IK Oddevold | |||||||||
Ängelholms FF | 1:0 | Utsiktens BK | |||||||||
Odense BK U19 | 4:0 | Bröndby IF U19 | |||||||||
Esbjerg fB U19 | 0:0 | Silkeborg U19 | |||||||||
Lyngby BK U19 | 4:2 | Vejle BK U19 | |||||||||
Aalborg BK U19 | 2:2 | Randers FC U19 | |||||||||
Naesby BK U19 | 2:2 | Holbaek B&I U19 | |||||||||
AC Horsens U19 | 1:2 | Akademisk U19 | |||||||||
Roskilde U19 | 2:4 | Viborg FF U19 | |||||||||
HB Köge U19 | 2:2 | Hellerup IK U19 | |||||||||
Naestved BK U19 | 1:4 | SönderjyskE U19 | |||||||||
Hvidovre IF U19 | 3:0 | B.93 U19 | |||||||||
HB Tórshavn II | 0:0 | Giza/Hoyvík | |||||||||
NSÍ II | 8:0 | TB/FCS/Royn II | |||||||||
Skála IF II | 3:4 | B71 Sandoy | |||||||||
ÍF Fuglafjördur | 1:0 | B68 Toftir | |||||||||
KÍ II | 1:2 | Víkingur II | |||||||||
Dreams FC | 1:1 | Ebusua Dwarfs | |||||||||
HZVV Hoogeveen | 0:1 | Montfoort | |||||||||
Sriwijaya FC | 5:1 | Persela | |||||||||
DL Chanjoy | 1:0 | JL Baijia | |||||||||
LN Tieren | 4:0 | YB Beiguo | |||||||||
YC Elk Sea | 1:0 | QD Hainiu | |||||||||
IM Caoshangfei | 0:2 | ZB Cuju | |||||||||
SY Dongjin | 0:3 | BJ IT | |||||||||
SX Chang'an At. | 1:0 | YC Helanshan | |||||||||
BD Yingli ETS | 3:3 | HB Zhuoao | |||||||||
Pro Patria | 2:1 | Vibonese | |||||||||
HF Guiguan | 0:3 | KS FC | |||||||||
SH Sunfun | 0:0 | FJ Tianxin | |||||||||
SZ Pengcheng | 0:0 | HN Billows | |||||||||
SZ Peng City | 0:1 | SC Longfor | |||||||||
SZ Dongwu | 0:1 | HN Boying | |||||||||
JX Lushan | 0:2 | SZ Renren | |||||||||
NT Zhiyun | 2:0 | YN F. Tigers | |||||||||
TSV Bordesholm | 2:0 | TuS Hartenholm | |||||||||
FC Solothurn | 4:2 | Lancy FC | |||||||||
AC Bellinzona | 0:0 | FC Black Stars | |||||||||
BSC YB U21 | 0:4 | Red Star ZH | |||||||||
FC Münsingen | 3:1 | Meyrin FC | |||||||||
Drava Ptuj | 1:2 | NK Triglav | |||||||||
NK Varazdin | 1:0 | NK Istra | |||||||||
Jomo Cosmos | 2:1 | Cape Umoya Utd. | |||||||||
CF Fuenlabrada | 0:0 | Villarreal CF B | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Yan Kostenko Karpaty Lviv | 1:0 | |
Glib Savchuk Podillya | 1:1 | |
Md Al Amim Bangl. Police | 0:1 | |
Andriy Globa Kremin | 0:1 | |
Shahriar Emon Mohammedan | 4:0 |