OGC Nice | 2:1 | Stade Rennais |
|
||||||||
Paris SG | 4:0 | Saint-Étienne | |||||||||
Bor. Dortmund | 3:1 | E. Frankfurt |
|
||||||||
SD Huesca | 0:1 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
Birmingham | 1:1 | West Brom |
|
||||||||
Chapecoense | 2:1 | Athletico-PR |
|
||||||||
Guarani | 1:0 | Juventude |
|
||||||||
Horoya AC | 0:0 | El Ahly | |||||||||
ES Sétif | 1:0 | Wydad AC | |||||||||
J. Regensburg | 0:2 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
Union Berlin | 2:2 | MSV Duisburg |
|
||||||||
E. Braunschweig | 2:0 | Carl Zeiss Jena | |||||||||
Loko Moscow II | 0:2 | Dynamo M II | |||||||||
Rubin Kazan II | 2:1 | Enisey II | |||||||||
Loko Moscow | 1:1 | Dynamo Moscow | |||||||||
Concordia | 0:3 | Sepsi OSK | |||||||||
FC Dinamo | 1:2 | Astra Giurgiu | |||||||||
Kasimpasa U19 | 2:3 | Galatasaray U19 | |||||||||
Galatasaray U21 | 1:0 | Kasimpasa U21 | |||||||||
Galatasaray | 4:1 | Kasimpasa |
|
||||||||
St. Mirren | 0:0 | Celtic | |||||||||
Desna | 1:0 | Arsenal Kyiv | |||||||||
Beerschot V.A. | 1:0 | KV Mechelen | |||||||||
Club Brugge | 2:1 | KSC Lokeren | |||||||||
Bohemians 1905 | 0:1 | Zlin | |||||||||
Esbjerg fB | 2:0 | Odense BK | |||||||||
Radnicki Nis | 1:0 | Vojvodina | |||||||||
Inker | 1:2 | NK Istra | |||||||||
PS Kemi | 0:2 | RoPS | |||||||||
AC Oulu | 1:0 | FC KTP | |||||||||
JJK II | 0:2 | Kurkimäen | |||||||||
Zaglebie Lubin | 4:0 | Slask Wroclaw | |||||||||
Jagiellonia | 3:1 | Cracovia | |||||||||
Vitosha | 1:1 | Botev Vratsa | |||||||||
Ludogorets | 2:1 | Vereya | |||||||||
SV Kuppenheim | 4:1 | 1.SV Mörsch | |||||||||
SC Groß'lohe | 2:4 | 1.SC Feucht | |||||||||
TSV Buch | 2:3 | 1.FC H'aurach | |||||||||
Baiersdorfer SV | 1:4 | TSV Kornburg | |||||||||
SV Neukirchen | 1:1 | TSV Kareth | |||||||||
TSV Waldkirchen | 0:0 | ASV Cham | |||||||||
SV Hutthurm | 1:4 | F. Regensburg | |||||||||
SpVgg Weiden | 1:0 | Ettmannsdorf | |||||||||
Halle-Ammendorf | 2:1 | Eintr. Elster | |||||||||
RW Thalheim | 0:1 | Sangerhausen | |||||||||
Halberg Brebach | 3:1 | FC Rastpfuhl | |||||||||
Gau-Odernheim | 5:2 | SV Morlautern | |||||||||
FK Pirmasens II | 4:0 | ASV Fußgönheim | |||||||||
SC Melle 03 | 0:2 | TV Dinklage | |||||||||
Kickers Emden | 3:0 | BW Papenburg | |||||||||
VfL Bückeburg | 0:3 | Ramlingen-E. | |||||||||
SE Freising | 2:0 | E. Karlsfeld | |||||||||
TSV Grünwald | 1:1 | FC Deisenhofen | |||||||||
SB Traunstein | 1:2 | ASV Dachau | |||||||||
VfB Marburg | 1:2 | SF/BG Marburg | |||||||||
FCM Schwerin | 2:1 | Kühlungsborn | |||||||||
Güstrower SC | 2:0 | FSV Malchin | |||||||||
E. Lüneburg | 0:3 | Drocht./A. II | |||||||||
Heiligenhauser SV | 2:3 | Fortuna Köln II | |||||||||
Almagro | 1:0 | Ind. Rivadavia | |||||||||
Zacatepec | 3:2 | Atlas | |||||||||
Cerezo Osaka | 1:1 | Júbilo Iwata | |||||||||
Kashima Antlers | 2:1 | Shonan Bellmare | |||||||||
Al-Nassr | 2:1 | Al-Faisaly | |||||||||
Al-Fayha | 1:3 | Al-Shabab | |||||||||
Ohod Club | 0:2 | Al-Ahli | |||||||||
Dibba Fujairah | 1:4 | Al-Wahda | |||||||||
Ittihad Kalba | 2:0 | Emirates Club | |||||||||
FC Baniyas | 1:1 | Al-Wasl | |||||||||
Sharjah FC | 6:3 | Al-Nasr SC | |||||||||
Sloboda Tuzla | 1:0 | Celik Zenica | |||||||||
Luch | 3:1 | Torpedo Minsk | |||||||||
AS Aïn M'lila | 0:0 | CS Constantine | |||||||||
FC Telavi | 1:0 | FC Shevardeni | |||||||||
NY Red Bulls II | 3:3 | Toronto FC II | |||||||||
FC Samtredia | 3:5 | FC Dila | |||||||||
Connah's Quay | 3:1 | Newtown | |||||||||
Llanelli AFC | 0:2 | The New Saints | |||||||||
Young Violets | 2:1 | Amateure OÖ | |||||||||
FAC | 1:0 | SV Ried |
|
||||||||
SV Lafnitz | 5:1 | SV Kapfenberg | |||||||||
WSG Tirol | 2:0 | Wiener Neustadt | |||||||||
SV Horn | 0:1 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
FC Liefering | 1:0 | SKU Amstetten | |||||||||
FC Bavois | 2:4 AET | Rapperswil-Jona | |||||||||
Independiente | 1:1 | Luqueño | |||||||||
FC Flora U21 | 3:5 | FCI Levadia U21 | |||||||||
JK Tammeka | 0:1 | Kalju FC | |||||||||
Hantharwady Utd | 2:2 | Yadanarbon FC | |||||||||
Yangon United | 4:1 | Myawady FC | |||||||||
Rakhine United | 0:2 | Shan United | |||||||||
Bohemians | 4:2 | Cork City | |||||||||
Waterford FC | 2:0 | Bray Wanderers | |||||||||
Shamrock Rovers | 5:0 | Limerick FC | |||||||||
Cabinteely | 1:1 | Shelbourne | |||||||||
Drogheda United | 2:1 | Longford Town | |||||||||
Galway United | 1:1 | Wexford FC | |||||||||
UCD | 1:1 | Finn Harps | |||||||||
Venezia | 2:3 | Benevento | |||||||||
Energia V. Luki | 0:0 | Kolomna | |||||||||
Dolgoprudnyi | 4:2 | Dnepr Smolensk | |||||||||
Murom | 0:0 | Leningradets | |||||||||
Tekstilshchik | 1:1 | Loko-Kazanka M. | |||||||||
FC Porto | 1:1 | Chaves | |||||||||
Giresunspor | 0:1 | Afyonspor | |||||||||
Val. Mezirici | 0:3 | Frydek-Mistek | |||||||||
TJ Tianhai | 0:1 | DL Pro | |||||||||
TJ Jinmen Tiger | 2:5 | SH Port | |||||||||
GuaZ FC | 1:0 | BJ Guoan | |||||||||
Dobanovci | 3:0 | Novi Pazar | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 1:1 | HNK Sibenik | |||||||||
NK Osijek II | 0:0 | NK Lucko | |||||||||
Medjimurje | 1:1 | NK Sesvete | |||||||||
P. Niepolomice | 0:2 | LKS Lodz | |||||||||
Wigry Suwalki | 1:1 | Warta Poznan | |||||||||
Odra Opole | 4:1 | Nieciecza | |||||||||
Chrobry Glogow | 2:0 | GKS Katowice | |||||||||
MKS Kluczbork | 1:0 | Stal Brzeg | |||||||||
Halmstads BK | 1:1 | Varbergs BoIS | |||||||||
Navbahor | 3:3 | Pakhtakor | |||||||||
Metallurg Bk. | 0:1 | Loko Tashkent | |||||||||
Swansea U18 | 1:2 | Chelsea U18 | |||||||||
Brighton U21 | 2:1 | West Ham U21 | |||||||||
Tottenham U21 | 2:0 | Man City U21 | |||||||||
Aston Villa U21 | 0:3 | Stoke U21 | |||||||||
Fulham U21 | 1:0 | Wolves U21 | |||||||||
Man Utd U21 | 1:1 | Reading U21 | |||||||||
Newcastle U21 | 0:1 | Southampton U21 | |||||||||
Atl. Levante | 0:1 | Valencia B | |||||||||
FC Pipinsried | 3:3 | Aschaffenburg | |||||||||
W. Burghausen | 1:1 | FC Memmingen | |||||||||
Ingolstadt II | 3:1 | FC Augsburg II | |||||||||
FSV Mainz 05 II | 4:1 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
FCA Walldorf | 0:1 | Hoffenheim II | |||||||||
FC 08 Homburg | 1:2 | FSV Frankfurt | |||||||||
SC Verl | 1:1 | RW Essen |
|
||||||||
Hannover 96 II | 4:0 | G. Egestorf/L. | |||||||||
SC Neusiedl/See | 4:0 | SV Schwechat | |||||||||
Bruck/L. | 1:0 | Rapid Wien II | |||||||||
Mattersburg II | 2:1 | SC/ESV Parndorf |
|
||||||||
Mauerwerk | 4:0 | FC Admira II | |||||||||
Traiskirchen | 1:1 | FC Marchfeld | |||||||||
Bischofshofen | 3:1 | Seekirchen | |||||||||
Kolding IF | 2:0 | Tarup-Paarup IF | |||||||||
FC Schötz | 1:5 | FC Langenthal | |||||||||
CD Petapa | 0:0 | Iztapa | |||||||||
Concordia | 1:3 | Altona 93 | |||||||||
TuS Osdorf | 2:2 | FC Süderelbe | |||||||||
Barmbek-U. | 2:1 | SC Victoria | |||||||||
VfB Dillingen | 2:1 | FSV Jägersburg | |||||||||
Eltersdorf | 3:1 | 1.FC Sand | |||||||||
FC Hürth | 3:1 | Arnoldsweiler | |||||||||
Malchower SV | 1:1 | H. Rostock II | |||||||||
TeBe Berlin | 1:0 | FC Strausberg | |||||||||
Brinkumer SV | 1:0 | BTS Neustadt | |||||||||
FC Oberneuland | 1:3 | Bremer SV | |||||||||
VfV Hildesheim | 3:0 | VfL Oythe | |||||||||
Pohronie | 2:1 | Tatran Presov | |||||||||
AZ U17 | 2:1 | Groningen U17 | |||||||||
Mannswörth | 2:1 | 1210 Wien | |||||||||
SV Donau | 1:0 | Ostbahn XI | |||||||||
Wolfsburg U19 | 2:2 | W. Bremen U19 | |||||||||
Zwettl | 1:3 | Waidhofen/T. | |||||||||
Kilb | 0:4 | SC Retz | |||||||||
SV Stripfing | 1:0 | Langenrohr | |||||||||
Rohrbach/G. | 3:3 | Gaflenz | |||||||||
Kremser SC | 3:1 | Scheiblingkir. | |||||||||
SC Ortmann | 1:1 | Ardagger | |||||||||
Oberwart | 2:3 | Ritzing | |||||||||
Stegersbach | 0:1 | Leithaprodersd. | |||||||||
Deutschkreutz | 0:0 | Drassburg | |||||||||
Wimpassing | 0:4 | St. Margarethen | |||||||||
SV Wallern | 2:0 | SV Grieskirchen | |||||||||
St. Martin/M. | 0:2 | ASKÖ Donau Linz | |||||||||
UnionSt.Florian | 1:2 | Gmunden | |||||||||
Weißkirchen | 1:1 | Union Perg | |||||||||
Liezen | 0:3 | DSV Leoben | |||||||||
Mettersdorf | 1:2 | Gnas | |||||||||
Wildon | 2:2 | Lebring | |||||||||
ASK Voitsberg | 1:1 | Bad Radkersburg | |||||||||
SV Feldkirchen | 0:0 | ASKÖ Gmünd | |||||||||
Kundl | 0:0 | FC Volders | |||||||||
Alberschwende | 2:3 | A. Lustenau II | |||||||||
FC Collex-Bossy | 4:0 | FC Saint-Prex | |||||||||
New Zealand U17 | 4:3 | Papua N. U17 | |||||||||
King Fung | 0:2 | Southern | |||||||||
SLNA FC | 3:1 | Da Nang FC | |||||||||
Khanh Hoa FC | 1:1 | Ha Noi FC | |||||||||
Binh Duong FC | 1:1 | Quang Ninh FC | |||||||||
Qarabag FK | 1:0 | Sumgayit | |||||||||
Lokomotiv | 0:0 | Alashkert II | |||||||||
Inter U19 | 1:0 | Cagliari U19 | |||||||||
Napoli U19 | 1:0 | Milan U19 | |||||||||
Hibernians FC | 0:2 | Floriana | |||||||||
Naxxar Lions FC | 2:2 | Lija Athletic | |||||||||
Sirens FC | 2:1 | Marsa FC | |||||||||
Santa Lucia FC | 3:0 | Qrendi FC | |||||||||
Al-Arabi SC | 0:1 | Al-Rayyan SC | |||||||||
Al-Shahania SC | 3:2 | Qatar SC | |||||||||
Caspian Babol | 1:2 | Machine Sazi | |||||||||
Padideh Malek | 0:5 | Mes Kerman | |||||||||
Siraf Kangan | 1:0 | Khooneh | |||||||||
Malavan | 0:1 | Sepidrood | |||||||||
Sepahan | 3:1 | Sh. Mahshahr | |||||||||
Paykan FC | 5:6 on pens | Pars Jam | |||||||||
Sanat Naft | 7:6 on pens | Tractor | |||||||||
Veracruz U20 | 0:3 | Toluca U20 | |||||||||
Santos U20 | 3:4 | Club León U20 | |||||||||
Bramfelder SV | 1:0 | Inter 2000 | |||||||||
Klub Kosova | 3:0 | Rahlstedter SC | |||||||||
TuRa Harksheide | 1:1 | Niendorf II | |||||||||
HSV III | 2:1 | SSV Rantzau | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Edgar Lastre Comerciantes | 1:2 | |
A. Ugarriza Dep. Garcilaso | 1:1 | |
Luciano Cabral Coquimbo Unido | 0:1 | |
Philip Yeboah Lucchese | 1:3 | |
F. Salvemini Giugliano | 2:3 |