For using this site, please activate JavaScript.

Matches Aug 4, 2012

Matchday 1 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 2:3 HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 1:0 TuS Germania Schnelsen Germ. Schnelsen
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:0 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
VfL Bochum VfL Bochum 2:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
Matchday 3
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:1 Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 4:1 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  W. Burghausen SV Wacker Burghausen 2:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 2:0 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
Hallescher FC Hallescher FC 3:0 Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
Group B TP Mazembe TP Mazembe 2:0 Zamalek SC Zamalek
  El Ahly El Ahly Cairo 4:1 Berekum Chelsea FC Berekum Chelsea
Matchday 3
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 0:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 3:1 SK Sturm Graz Sturm Graz
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:3 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 5:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Krasnodar FK Krasnodar 3:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Turnu-Severin CS Turnu-Severin 0:1 Concordia Chiajna Chiajna
  Petr. Ploiesti Petrolul Ploiesti 2:1 Otelul Galati Otelul Galati
  CFR Cluj CFR Cluj 3:0 FC Vaslui FC Vaslui
Matchday 4
FC Sion FC Sion 1:1 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:1 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
Matchday 1 Celtic Celtic FC 1:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:0 Dundee FC Dundee FC
  St. Mirren St. Mirren FC 2:2 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Ross County Ross County FC 0:0 Motherwell FC Motherwell FC
Matchday 4 Karpaty Karpaty Lviv 2:0 SK Tavriya Simferopol SK Tavriya
Matchday 2 RSC Charleroi RSC Charleroi 0:1 Club Brugge KV Club Brugge
  KSC Lokeren KSC Lokeren 2:2 RAEC Mons RAEC Mons
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:0 KV Mechelen KV Mechelen
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 1:0 Beerschot AC Beerschot AC
  Cercle Brugge Cercle Brugge 1:2 KV Kortrijk KV Kortrijk
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 2:2 SK Slavia Prague Slavia Prague
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 3:2 FK Dukla Prag FK Dukla Prague
Matchday 4 Aalborg BK Aalborg BK 1:1 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  Esbjerg fB Esbjerg fB 1:2 FC Copenhagen FC Copenhagen
Matchday 3 Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 1:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Istra NK Istra 1961 0:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 20 HJK Helsinki HJK Helsinki 3:3 Vaasan Palloseura VPS
  MYPA Myllykosken Pallo -47 3:1 FC Lahti FC Lahti
Matchday 4 ND Gorica ND Gorica 1:1 NK Celje NK Celje
  NK Maribor NK Maribor 1:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:2 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Domzale NK Domzale 0:1 FC Koper FC Koper
Matchday 2 Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 1:0 Debreceni VSC Debrecen
  ETO FC Győr ETO FC Győr 1:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Pécsi MFC Pécsi MFC 0:0 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 4 Spartak Myjava Spartak Myjava 0:2 FC Nitra FC Nitra
  Kosice FC VSS Kosice 3:0 AS Trencin AS Trencin
  Tatran Presov 1.FC Tatran Presov 2:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  MSK Zilina MSK Zilina 2:0 FK Senica FK Senica
  Banska Bystrica Dukla Banska Bystrica 0:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  TSV Eching TSV Eching 4:1 ETSV 09 Landshut ETSV 09 Landshut
Matchday 2 Palatia Limbach FC Palatia Limbach 1:3 SG Saubach SG Saubach
  SG Lebach SG Lebach/Landsweiler 1:1 FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 0:0 SV Mettlach SV Mettlach
  1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach 2:3 FV Eppelborn FV Eppelborn
  FC Hertha Wiesbach FC Hertha Wiesbach 4:1 SV Auersmacher Auersmacher
Matchday 1 Adlershofer BC Adlershofer BC 08 2:00 PM SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  SG Neuental/Jes SG Neuental/Jesberg 0:3 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  Grebenstein TuSpo Grebenstein 2:5 SSV Sand SSV Sand
  TSV Travemünde TSV Travemünde 2:1 Sereetzer SV Sereetzer SV
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 2:4 VfL Oldesloe VfL Oldesloe
  Oldenburger SV Oldenburger SV 0:1 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
Qualifying Round Golzower SV Golzower SV 1948 2:4 FV Kickers Trebus Kickers Trebus
  Klein Kreutz SG Grün-Weiß Klein Kreutz 1:3 AET SG Großziethen SG Großziethen
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:0 FC 06 Einheit Grünow Einheit Grünow
  Lok Falkenberg ESV Lok Falkenberg 0:1 SV Germania Ruhland SVG Ruhland
  SV Boitzenburg SV Boitzenburg 2:7 SV Zehdenick SV Zehdenick
  FSV RW Luckau FSV Rot-Weiß Luckau 0:3 AET VfB 1921 Krieschow VfB Krieschow
First Round Chemie Premnitz Chemie Premnitz 0:3 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
Matchday 14 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 0:1 Sport Club Internacional Internacional
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:2 Botafogo Rio de Janeiro Botafogo
  Portuguesa Associação Portuguesa de Desportos (SP) 2:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 1 Arsenal FC Arsenal Fútbol Club 1:0 Club Atlético Unión CA Unión
  Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 3:0 Asociación Atlética Argentinos Juniors Argentinos Jrs.
  Racing Club Racing Club 1:1 Atlético de Rafaela Rafaela
  CA Colón Club Atlético Colón 1:0 Club Atlético Lanús Lanús
  Quilmes Quilmes Atlético Club 3:0 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
Matchday 3 Santos Laguna Santos Laguna 2:2 Puebla FC Puebla FC
  Club Tijuana Club Tijuana 1:0 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Morelia Monarcas Morelia 3:3 San Luis FC San Luis
Matchday 23 Houston Houston Dynamo 2:0 New York Red Bulls NY Red Bulls
Matchday 2 Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 3:0 Deportes Quindío Quindío
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:1 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
Matchday 20 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 2:2 FC Tokyo FC Tokyo
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2:2 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 5:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 4:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:2 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 3:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 23 Honda Lock Honda Lock 1:1 Sagawa Shiga Sagawa Shiga
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:1 Tokyo Musashino City Musashino City
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:2 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:2 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Honda FC Honda FC 1:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
Matchday 3 Estudiantes Estudiantes Tecos 2:0 Athletic Club Morelos Atletic Morelos
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 3:1 Estudiantes de Altamira Altamira
Matchday 1 Velez Mostar FK Velez Mostar 3:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Travnik NK Travnik 0:0 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  OFK Gradina OFK Gradina Srebrenik 1:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 3:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
Matchday 5 San Felipe Unión San Felipe 2:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  CD Palestino CD Palestino 0:0 Audax Italiano Audax Italiano
  Cobreloa Deportes Cobreloa 0:1 Rangers de Talca Rangers Talca
  Wanderers Santiago Wanderers 1:1 Deportes La Serena La Serena
Matchday 22 REO LT Vilnius REO LT Vilnius 2:3 Tauras Taurage Tauras
  Dainava Dainava Alytus 1:2 Kruoja Pakruojis Kruoja
Second Round Gornik Polk. Gornik Polkowice 0:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 25 Gwangju FC Gwangju FC 0:2 Busan IPark FC Busan IPark
  Incheon Utd. Incheon United FC 1:0 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 4:1 Daegu FC Daegu FC
  FC Seoul FC Seoul 3:2 Gangwon FC Gangwon FC
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 2:1 Jeju United FC Jeju Utd.
Quarter-Finals SuperSport Utd. SuperSport United 2:1 Free State Stars FS Stars
Matchday 1 Simer Sampion NK Simer Sampion Celje 2:2 NK Krsko NK Krsko
  NK Krka NK Krka 6:0 ND Dravinja Kostroj ND Dravinja
  NK Dob NK Roltek Dob 4:0 NK Bela Krajina Bela Krajina
Matchday 19 Charlotte Charlotte Eagles 4:0 Antigua Barracuda FC Barracuda FC
  Wilmington Wilmington Hammerheads 2:1 Charleston Battery Charleston
Matchday 15 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 0:1 AD São Caetano (SP) São Caetano
  Joinville-SC Joinville EC (SC) 3:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 2:1 Ceará Sporting Club Ceará SC
  ASA Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) 3:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 2:1 Guaratinguetá Futebol Ltda. (SP) Guaratinguetá
  ABC FC ABC Futebol Clube (RN) 2:0 Paraná Clube Paraná
Qualifying Round Fort William Fort William FC 1:3 Preston Athletic FC Preston AFC
  Keith FC Keith FC 0:1 St. Cuthbert Wanderers FC St. Cuthbert
First Round Dumbarton FC Dumbarton FC 2:0 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 4:0 Brechin City FC Brechin City
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:2 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Montrose Montrose FC 2:1 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Falkirk FC Falkirk FC 2:0 Elgin City FC Elgin City
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 5:2 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Ayr United Ayr United FC 6:1 Clyde FC Clyde FC
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 2:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Stranraer Stranraer FC 0:8 Livingston FC Livingston FC
  Queen's Park Queen's Park FC 3:2 AET Airdrieonians FC Airdrieonians
  Arbroath Arbroath FC 4:3 on pens Stirling Albion FC Stirling
  Raith Rovers Raith Rovers FC 4:3 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Cremonese US Cremonese 4:0 ASD Chieri Calcio Chieri
  Portogruaro Portogruaro Calcio ASD 3:1 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 22 Kuressaare FC Kuressaare 3:2 JK Tammeka Tartu Tammeka Tartu
  Kalev Kalev Tallinn 1:1 FC Flora Tallinn FC Flora
  Viljandi FC Viljandi 0:5 FCI Levadia FCI Levadia
  Paide Paide Linnameeskond 2:0 JK Sillamäe Kalev Sillamäe Kalev
Matchday 28 USM Porres Universidad San Martín de Porres 0:0 Real Garcilaso Garcilaso
Matchday 21 Sligo Rovers Sligo Rovers 4:1 Drogheda United FC Drogheda United
Matchday 20 Mervue United Mervue United A.F.C. 0:2 Waterford FC Waterford FC
Matchday 12 FHK Liepajas Metalurgs II FHK Liepajas Metalurgs II 5:1 FK Auda Kekava FK Auda
  FK Ventspils II FK Ventspils II 0:0 BFC Daugavpils Daugavpils
  Ilukstes NSS Ilukstes NSS 13:0 FK Tukums 2000 Tukums
Matchday 2 SM Caen SM Caen 3:1 AJ Auxerre AJ Auxerre
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:0 FC Nantes FC Nantes
Matchday 1 Carquefou US Jeanne d'Arc Carquefou 0:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  SAS Epinal SAS Epinal 1:1 FC Rouen 1899 Rouen
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 4:0 Red Star FC Red Star FC
  OC Vannes OC Vannes 0:1 Le Poiré-sur-Vie VF Poiré-sur-Vie
Matchday 4 Naftovyk Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka 0:3 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:0 FK Oleksandria FK Oleksandria
  Kobra Kharkiv Kobra Kharkiv 0:0 FK Poltava FK Poltava
  Arsenal B. T. Arsenal-Kyivshchyna Bila Tserkva 2:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  FK Odessa FK Odessa 0:0 Bukovyna Chernivtsi Bukovyna
  Dynamo 2 Kyiv Dynamo 2 Kyiv 1:3 PFK Sumy PFK Sumy
  Obolon Kyiv Obolon Kyiv 1:2 Tytan Armyansk Tytan Armyansk
  Krymteplitsa Krymteplitsa Molodizhne 0:4 FK Sevastopol FK Sevastopol
  FC Wohlen FC Wohlen 0:0 AC Bellinzona AC Bellinzona
 
FC Lugano FC Lugano 0:0 FC Locarno FC Locarno
Matchday 1 Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 0:0 FK Caslav Caslav
  SFC Opava Slezsky FC Opava 1:1 FK Banik Most FK Most
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:1 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
Matchday 18 Hönefoss Hönefoss BK 1:1 Strømsgodset IF Strømsgodset
  Molde FK Molde FK 2:1 Sogndal IL Sogndal
  Hämeenlinna FC Hämeenlinna 1:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  FC Viikingit FC Viikingit 1:3 Rovaniemen Palloseura RoPS
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 2:2 AC Oulu AC Oulu
Matchday 14 Vaasa IFK U19 Vaasa IFK U19 0:4 JJK Jyväskylä U19 JJK U19
Matchday 1 Miedz Legnica Miedz Legnica 2:0 Gornik Leczna Gornik Leczna
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 1:2 Zabkovia Zabki Zabkovia Zabki
  Arka Gdynia Arka Gdynia 2:0 Warta Poznan Warta Poznan
  F. Swinoujscie Flota Swinoujscie 1:0 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 0:5 Zawisza Bydgoszcz Zawisza
Matchday 18 Syrianska FC Syrianska FC 1:0 Gefle IF Gefle
  GAIS GAIS Göteborg 2:2 Atvidabergs FF Atvidaberg
  Falkenberg Falkenbergs FF 3:1 IF Brommapojkarna Brommapojkarna
  Landskrona Landskrona BoIS 1:0 IK Brage Brage
  Värnamo IFK Värnamo 4:0 Ängelholms FF Ängelholm
  Degerfors Degerfors IF 2:2 Halmstads BK Halmstad
  Hammarby Hammarby IF 1:0 Umeå FC Umeå FC
  Ljungskile Ljungskile SK 1:0 Jönköpings Södra IF Jönköping
Matchday 14 Sundsvall U19 GIF Sundsvall U19 1:2 Hammarby IF U19 Hammarby U19
  Norrköping U19 IFK Norrköping U19 3:0 Gefle IF U19 Gefle U19
  AIK U19 AIK Solna U19 4:2 Västerås SK U19 Västerås U19
  IF Bromma U19 IF Brommapojkarna U19 2:3 Djurgardens IF U19 Djurgarden U19
  Häcken U19 BK Häcken U19 2:3 Halmstads BK U19 Halmstad U19
  Mjällby U19 Mjällby AIF U19 0:1 IF Elfsborg U19 IF Elfsborg U19
Matchday 1 Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 0:0 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  C. Elblag Concordia Elblag 0:1 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Garbarnia Garbarnia Krakow 0:1 Resovia Rzeszów Resovia
  Wisla Pulawy Wisla Pulawy 1:1 Motor Lublin Motor Lublin
  Unia Tarnow Unia Tarnow 2:1 Wisla Plock Wisla Plock
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 0:0 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow 1:0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Radomiak Radomiak Radom 1:0 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:0 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Moto-Jelcz Moto-Jelcz Olawa 1:1 Tur Turek Tur Turek
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 2:1 Gornik Walbrzych Gornik W.
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 0:1 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 0:2 Rakow Czestochowa Rakow
  Kapfenberg II SV Kapfenberg II 3:1 Villacher SV Villacher SV
 
LASK LASK 1:1 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
Matchday 4 Aschaffenburg SV Viktoria Aschaffenburg 2:1 FC Augsburg II FC Augsburg II
  Ingolstadt II FC Ingolstadt 04 II 4:2 TSV Buchbach TSV Buchbach
  SV Heimstetten SV Heimstetten 1:1 FC Ismaning FC Ismaning
Matchday 1
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:1 SC Weiche Flensburg 08 SC Weiche 08
  Wolfsburg II VfL Wolfsburg II 0:0 TSV Havelse TSV Havelse
  FC St. Pauli II FC St. Pauli II 4:2 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  FC Oberneuland FC Oberneuland 3:00 PM Hamburger SV II Hamburger SV II
  Wormatia Worms VfR Wormatia Worms 2:2 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  E. Frankfurt II Eintracht Frankfurt II 1:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 2:1 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
  1.FC Eschborn 1.FC Eschborn 3:0 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 0:5 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 1:2 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  SC Freiburg II SC Freiburg II 1:2 SV Eintracht Trier 05 Eintracht Trier
  VfB Hüls VfB Hüls 0:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
  Velbert 02 SSVg Velbert 02 0:0 Sportfreunde Siegen Spfr. Siegen
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 2:0 MSV Duisburg II MSV Duisburg II
  FC Kray FC Kray 0:1 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  F. Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 1:1 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 1:0 VfL Bochum II VfL Bochum II
  Leverkusen II Bayer 04 Leverkusen II 4:3 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
  SC Verl SC Verl 2:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
Quarter-Finals Warriors FC Warriors FC 1:0 Hougang United FC Hougang Utd.
  Home Utd. Home United FC 3:5 on pens Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 2 Altach Juniors SC Rheindorf Altach Juniors 1:0 FC Dornbirn FC Dornbirn
  St. Johann TSV St. Johann 1:1 SV Austria Salzburg A. Salzburg
  Saalfelden FC Pinzgau Saalfelden 0:2 FC Andelsbuch Andelsbuch
 
WSG Tirol WSG Tirol 2:1 Schwarz-Weiß Bregenz Bregenz
  FC Hard FC Hard 2:3 FC Wacker Innsbruck II FC Wacker II
Matchday 23 Balestier Khal. Balestier Khalsa Reserve 3:1 Tanjong Pagar United Reserve Tanjong Pagar
  NFA U18 National Football Academy U18 1:2 Geylang International Reserve Geylang
Matchday 1 Hellerup IK Hellerup IK 0:6 FC Helsingör FC Helsingör
  NB Bornholm NB Bornholm 0:3 Svebölle BI Svebölle BI
  Köge Nord FC Köge Nord FC 2:0 FC Roskilde FC Roskilde
  Otterup B&IK Otterup B&IK 1:1 VSK Aarhus VSK Aarhus
  Brabrand IF Brabrand IF 1:0 Ringköbing IF Ringköbing IF
  BSV BK Sölleröd-Vedbaek 1:3 Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  Middelfart Middelfart Boldklub 1:1 FC Svendborg FC Svendborg
  Aarhus Fremad Aarhus Fremad 4:0 FC Sydvest 05 FC Sydvest
Matchday 21 Varde IF Varde IF 2:2 FC Skanderborg Skanderborg
Matchday 1 FSV Fernwald FSV Fernwald 1:1 SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
  OSC Vellmar OSC Vellmar 2:1 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  1.FCA Darmstadt 1.FCA Darmstadt 1:5 KSV Baunatal KSV Baunatal
  Vikt. Griesheim SC Viktoria 06 Griesheim 0:3 FSC Lohfelden FSC Lohfelden
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 4:2 Hünfelder SV Hünfelder SV
Matchday 4 Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 5:3 1.FC Sand 1.FC Sand
  DJK Don Bosco DJK Don Bosco Bamberg 2:0 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  ASV Neumarkt ASV Neumarkt 0:2 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  Aubstadt TSV Aubstadt 2:2 ASV Hollfeld ASV Hollfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 3:1 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz
  Ammerthal DJK Ammerthal 1:2 Würzburger FV Würzburger FV
Matchday 5 Fürstenfeldbr. SC Fürstenfeldbruck 1:2 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SpVgg Hankofen SpVgg Hankofen-Hailing 2:2 1.FC Sonthofen 1.FC Sonthofen
  Wolfratshausen BCF Wolfratshausen 2:1 TSV Kottern-St. Mang TSV Kottern
  FC Unterföhring FC Unterföhring 1:3 SV Schalding-Heining SV Schalding
Matchday 1 SF Baumberg SF Baumberg 1:0 VfB Speldorf VfB Speldorf
  VfR Fischeln VfR Fischeln 2:0 1.FC Wülfrath 1.FC Wülfrath
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 1:2 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
  SG Betzdorf SG 06 Betzdorf 1:0 SV Roßbach/Verscheid SV Roßbach/V.
  Saarbrücken II 1.FC Saarbrücken II 3:1 SV Gonsenheim SV Gonsenheim
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 0:0 TuS Mechtersheim Mechtersheim
  SC Hauenstein SC Hauenstein 2:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Pfeddersheim TSG Pfeddersheim 1:1 SVN Zweibrücken SVN Zweibrücken
  SV Mehring SV Mehring (Rhld.) 0:2 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  TSV Altenholz TSV Altenholz 1:3 TuRa Meldorf TuRa Meldorf
  TSV Kropp TSV Kropp 2:00 PM FC Sylt FC Sylt
  Heider SV Heider SV 5:1 SV Todesfelde SV Todesfelde
  VfB Lübeck II VfB Lübeck II 0:3 SV Eichede SV Eichede
  TuS Hartenholm TuS Hartenholm 2:2 Schleswig 06 Schleswig 06
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 1:2 NTSV Strand 08 Strand 08
  VfL Bückeburg VfL Bückeburg 4:1 VfL Osnabrück II Osnabrück II
  Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 0:0 TuS 1906 Heeslingen (liq.) TuS Heeslingen
Matchday 3 Rimavska Sobota MSK Rimavska Sobota 1:0 FK Slovan Duslo Sala Duslo Sala
  Dubnica FK Dubnica nad Vahom 4:1 FK Banik Ruzina Banik Ruzina
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 2:0 FC STK 1914 Samorin STK Samorin
  Dolny Kubin MFK Dolny Kubin 1:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 1:0 Tatran Liptovsky Mikulas Liptovsky Mik.
Second Round FC Lerchenfeld FC Lerchenfeld 3:1 FC Widnau FC Widnau
  FC Kreuzlingen FC Kreuzlingen 1:3 FC Schötz FC Schötz
  CS Romontois CS Romontois 1:2 FC Moutier FC Moutier
  SC Cham SC Cham 4:0 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  Red Star ZH FC Red Star Zürich 3:6 on pens FC Linth 04 FC Linth 04
  FC Wettswil FC Wettswil-Bonstetten 6:2 AET SV Höngg SV Höngg
  FC Hergiswil FC Hergiswil 5:2 FC Baar FC Baar
  FC Solothurn FC Solothurn 4:0 FC Wangen bei Olten FC Wangen b. O.
  FC Sierre FC Sierre 0:3 FC La Sarraz-Eclépens Sarraz-Eclépens
  Chur 97 Chur 97 1:2 FC Freienbach FC Freienbach
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports 2:1 FC Münsingen FC Münsingen
  FC Allschwil FC Allschwil 1:3 FC Langenthal FC Langenthal
  FC Eschenbach FC Eschenbach 4:0 FC Kosova FC Kosova
  SC Buochs SC Buochs 2:0 FC Seuzach FC Seuzach
  FC Monthey FC Monthey 7:3 ES FC Malley LS ES FC Malley LS
  FC Ibach FC Ibach 2:1 SC Goldau SC Goldau
  FC Mendrisio FC Mendrisio 0:1 FC Gossau FC Gossau
  FC Seefeld ZH FC Seefeld Zürich 4:2 FC Sarnen FC Sarnen
  FC Dietikon FC Dietikon 1:3 AET SV Lyss SV Lyss
  FC Thierrens FC Thierrens 4:0 FC Montreux-Sports Montreux-Sports
  FC Alle FC Alle 1:3 FC Perly-Certoux Perly-Certoux
Third Round SC Kriens SC Kriens 6:0 BSC Old Boys BSC Old Boys
  FC Breitenrain FC Breitenrain 0:3 SC Brühl SG SC Brühl SG
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 3:0 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 0:3 SR Delémont SR Delémont
  FC Tuggen FC Tuggen 2:1 AET FC Fribourg FC Fribourg
Matchday 1 Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz am Waasen 1:0 SV Anger Anger
  Deutschlandsbg. Deutschlandsberger SC 3:1 SV Gleinstätten Gleinstätten
  Wildon SV Wildon 2:0 SV Frohnleiten Frohnleiten
Matchday 2 SG Drautal SG Drautal 3:0 Rapid Lienz Rapid Lienz
  SG Steinfeld SG Steinfeld 0:3 ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
  Lendorf FC Lendorf 4:3 SK Treibach Treibach
Matchday 1 Kematen SV Kematen 1:3 SC Kundl Kundl
  Reutte SV Reutte 2:1 SC Schwaz Schwaz
  Reichenau SVG Reichenau 4:0 SV Kirchbichl Kirchbichl
  Völs Völser SV 4:4 SV Fügen Fügen
Matchday 17 LPS Laajasalon Palloseura 0:3 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  PK-35 Helsinki Pallokerho-35 Helsinki 1:1 IF Gnistan IF Gnistan
  FC Kuusysi FC Kuusysi 2:2 FC Futura FC Futura
Matchday 21 Metta FK Metta 0:5 Daugava Daugavpils Daugavpils
  Spartaks Spartaks Jurmala 0:1 FC Skonto Riga Skonto Riga
  Jelgava FK Jelgava 2:2 FK Daugava Riga Daugava Riga
Matchday 1 Simurq PFC Simurq 1:1 FK Qabala FK Qabala
  Kapaz PFK Kapaz PFK 1:2 Turan Tovuz Turan
  Sumgayit Sumgayit PFC 2:2 AZAL PFK Baku AZAL
Matchday 17 Gandzasar Gandzasar Kapan 1:1 FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Pyunik Erevan FC Pyunik Erewan 1:2 Impuls Dilijan Impuls Dilijan
Matchday 18 B68 Toftir B68 Toftir 1:2 HB Tórshavn HB Tórshavn
Quarter-Finals Japan Japan Olympic Team 3:0 Egypt Olympic Team Egypt
  Mexico Mexico Olympic Team 4:2 AET Senegal Olympia Senegal
  Brazil Brazil Olympic Team 3:2 Honduras Olympic Team Honduras
  Great Britain Great Britain Olympic Team 5:6 on pens South Korea Olympic Team South Korea
Matchday 4 Thannhausen TSG Thannhausen 1:1 FC Gerolfing FC Gerolfing
  1865 Dachau TSV 1865 Dachau 0:0 TSV Bobingen TSV Bobingen
  Memmingen II FC Memmingen II 3:1 FC Königsbrunn FC Königsbrunn
  TSV Nördlingen TSV Nördlingen 2:3 SV Mering SV Mering
  SpV Kaufbeuren SpVgg Kaufbeuren 3:3 TSV Mindelheim TSV Mindelheim
Matchday 20 QD Jonoon Qingdao Jonoon 3:1 Liaoning FC Liaoning FC
  BJ Renhe Beijing Renhe 2:1 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
  BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 1:0 Dalian Shide DL Shide
  CC Yatai Changchun Yatai 2:2 Henan Jianye HN Jianye
  SH Shenhua Shanghai Greenland Shenhua 5:1 Zhejiang Greentown ZJ Greentown
  YB Funde Yanbian Funde 1:2 Tianjin Tianhai TJ Tianhai
  ZJ Yiteng Zhejiang Yiteng 0:1 Shaanxi Wuzhou SX Wuzhou
  BIT Beijing BIT 0:0 Chengdu Tiancheng CD Tiancheng
  SY Dongjin Shenyang Dongjin 1:1 Shenzhen FC SZ FC
  CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 3:0 Wuhan Zall WH Zall
  HN Billows Hunan Billows 2:1 Shanghai SIPG SIPG
Matchday 4 FC Costuleni FC Costuleni 0:2 Rapid Ghidighici Rapid G.
  FC Speranta FC Speranta Crihana Veche 0:0 Nistru Otaci Nistru Otaci
  Sheriff Sheriff Tiraspol 1:0 Iskra-Stali Ribnita Iskra-Stali
Matchday 1 Buxtehude BSV Buxtehude 1:1 Oststeinbeker SV Oststeinbek
  SC Schwarzenbek SC Schwarzenbek 2:1 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  Lohbrügge VfL Lohbrügge 3:3 FC Türkiye Wilhelmsburg FC Türkiye

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Haythem Ben Salem
    Age: 24 Years  Tunisia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 K €
    Fee: 85 K €
    Club Athlétique Bizertin
     
    Stade Tunisien
  • Lee Peltier
    Age: 25 Years  England
    Position: Right-Back
    Market value: 1,50 mil. €
    Fee: 750 K €
    Leicester City
     
    Leeds United
  • Joseph Yobo
    Age: 31 Years  Nigeria
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: 2,50 mil. €
    Everton FC
     
    Fenerbahce SK
  • Erwin Hoffer
    Age: 25 Years  Austria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 K €
    Fee: Loan fee:
    200 K €
    SSC Napoli
     
    Eintracht Frankfurt
  • Serdar Gürler
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Right Winger
    Market value: 1,50 mil. €
    Fee: 110 K €
    FC Sochaux-Montbéliard
     
    Elazigspor
  • Guillermo Rodríguez
    Age: 28 Years  Uruguay
    Position: Centre-Back
    Market value: 175 K €
    Fee: 1,00 mil. €
    AC Cesena
     
    Torino FC
  • José Ángel
    Age: 22 Years  Spain
    Position: Left-Back
    Market value: 5,00 mil. €
    Fee: Loan
    AS Roma
     
    Real Sociedad
  • Kiko Olivas
    Age: 23 Years  Spain
    Position: Centre-Back
    Market value: 2,00 mil. €
    Fee: Free transfer
    Villarreal CF B
     
    Córdoba CF
  • Rafal Kurzawa
    Age: 19 Years  Poland
    Position: Left Midfield
    Market value: 1,50 mil. €
    Fee: Loan
    Górnik Zabrze
     
    Energetyk ROW Rybnik
  • Rodrigo Galo
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 600 K €
    Fee: Loan
    SC Braga
     
    Académica Coimbra
  • Dani Nieto
    Age: 21 Years  Spain
    Position: Left Winger
    Market value: 400 K €
    Fee: Free transfer
    RCD Espanyol Barcelona
     
    AD Alcorcón
  • Alexander Bannink
    Age: 22 Years  Netherlands
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 400 K €
    Fee: Free transfer
    FC Twente Enschede
     
    FC Emmen
  • Tyler Deric
    Age: 23 Years  United States
    Position: Goalkeeper
    Market value: 300 K €
    Fee: Loan
    Houston Dynamo
     
    San Antonio Scorpions FC
  • Nathan Doyle
    Age: 25 Years  England
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 250 K €
    Fee: Free transfer
    Barnsley FC
     
    Bradford City
  • Herron Berrian
    Age: 17 Years  Liberia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 K €
    Fee: Free transfer
    Invincible Eleven Monrovia
     
    Free State Stars
  • Artur Bogusz
    Age: 19 Years  Poland
    Position: Right-Back
    Market value: 200 K €
    Fee: Free transfer
    UKS SMS Lodz
     
    Tur Turek
  • Luca Liverani
    Age: 23 Years  Italy
    Position: Goalkeeper
    Market value: 150 K €
    Fee: Free transfer
    Celano FC Marsica
     
    Barletta 1922
  • Konstantinos Kyriakidis
    Age: 18 Years  Greece
    Position: Right-Back
    Market value: 150 K €
    Fee: Free transfer
    Aetos Skydras
     
    AS Anagennisi Giannitson
  • Mark Hughes
    Age: 28 Years  Northern Ireland
    Position: Central Midfield
    Market value: 150 K €
    Fee: Free transfer
    Barnet FC
     
    Eastleigh FC
  • Osman Celik
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 125 K €
    Fee: Loan
    Antalyaspor
     
    Manavgat Evrenseki Spor
  • Jakub Wiezik
    Age: 21 Years  Poland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 K €
    Fee: Loan
    Slask Wroclaw
     
    LKS Lodz
  • Daniel
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 K €
    Fee: Free transfer
    Concordia Piotrkow Trybunalski
     
    Rakow Czestochowa
  • Dániel Póser
    Age: 22 Years  Hungary
    Position: Goalkeeper
    Market value: 75 K €
    Fee: Loan
    Debreceni VSC - DEAC II
     
    Létavértes SC 97
  • Hieronim Zoch
    Age: 21 Years  Poland
    Position: Goalkeeper
    Market value: 75 K €
    Fee: Free transfer
    Arka Gdynia
     
    Concordia Elblag
  • Mateusz Peronski
    Age: 23 Years  Poland
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 75 K €
    Fee: Loan
    Slask Wroclaw
     
    MKS Olawa
  • Giovanni Cristofari
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Palermo Primavera
     
    AC Prato
  • Damian Szuprytowski
    Age: 23 Years  Poland
    Position: Left Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Lechia Gdansk
     
    Concordia Elblag
  • Tamás Kertész
    Age: 20 Years  Hungary
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Debreceni VSC - DEAC II
     
    Létavértes SC 97
  • Piotr Kok
    Age: 19 Years  Poland
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: Loan
    Puszcza Niepolomice
     
    Przeboj Wolbrom
  • Marcin Kowalczyk
    Age: 18 Years  Poland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 K €
    Fee: Loan
    Puszcza Niepolomice
     
    Przeboj Wolbrom
  • Cássio
    Age: 28 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Rapid Bucharest
     
    Al-Ettifaq
  • Collin Samuel
    Age: 30 Years  Trinidad and Tobago
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Arbroath FC
     
    East Fife FC
  • Federico Almerares
    Age: 27 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Belgrano
     
    Club Atlético Tucumán
  • Agisilaos Pasas
    Age: 29 Years  Greece
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    PAE Veria
     
    PS Kalamata
  • Dimitrios Raptakis
    Age: 24 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    AO Platanias
     
    AE Larisa
  • Anastasios Tsoumagas
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Asteras Tripolis
     
    Leixões SC
  • Georgios Niklitsiotis
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Olympiacos Piraeus
     
    PAS Giannina
  • Stephan Essig
    Age: 27 Years  Germany
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    1.FC Schweinfurt 05
     
    TSV Breitengüßbach
  • Ivan Jesic
    Age: 30 Years  Serbia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Panserraikos
     
    Iraklis Psachnon
  • Spyros Lamprou
    Age: 22 Years  Greece
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Asteras Magoulas
     
    AO Kerkyra
  • Hosni Dardouri
    Age: 32 Years  Tunisia
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    EGS Gafsa
     
    ES Beni Khalled
  • Hüseyin Kayikci
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    Trabzonspor U21
     
    Sariyer
  • Jovan Bubonja
    Age: 25 Years  Serbia
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Ohrid 2004
     
    GFK Jasenica Smederevska Palanka
  • Joshua Kayode
    Age: 19 Years  Nigeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    GKS Belchatow
     
    Rakow Czestochowa
  • Ömür Aggün
    Age: 29 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Corumspor
     
    Iskenderun Demir Celikspor
  • Yannick De Winter
    Age: 23 Years  Belgium
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    KFC Esperanza Neerpelt
     
    MVV Maastricht
  • Ville Rannikko
    Age: 18 Years  Finland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    Turun Palloseura
     
    Helsinki IFK
  • Artur Wojach
    Age: 16 Years  Poland
    Position: Left Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Gryf Slupsk
     
    Bytovia Bytow
  • Marco Trapp
    Age: 30 Years  Germany
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Bayern Alzenau
     
    Alemannia Haibach
  • Kamil Beszczynski
    Age: 26 Years  Poland
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Naprzod Jedrzejow
     
    Siarka Tarnobrzeg