For using this site, please activate JavaScript.

Matches May 4, 2019

Matchday 31 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 1:0 HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
Matchday 32
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:0 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Bayern Munich Bayern Munich 3:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 2:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Hertha BSC Hertha BSC 3:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 2:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:3 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Hamburger SV Hamburger SV 0:3 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
VfL Bochum VfL Bochum 4:2 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Matchday 36
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 5:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 3:4 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Semi-Finals 2nd Leg TP Mazembe TP Mazembe 0:0 Esperance Tunis Esperance
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 0:0 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 37 Bournemouth AFC Bournemouth 1:0 Tottenham Hotspur Spurs
  West Ham West Ham United 3:0 Southampton FC Southampton
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:0 Fulham FC Fulham
  Cardiff Cardiff City 2:3 Crystal Palace Crystal Palace
  Newcastle Newcastle United 2:3 Liverpool FC Liverpool
Matchday 4 UE Engordany UE Engordany 0:1 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
Matchday 36 Levante Levante UD 4:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 Real Sociedad Real Sociedad
  Celta de Vigo Celta de Vigo 2:0 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 35 Chievo Verona Chievo Verona 0:4 SPAL SPAL
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:0 Inter Milan Inter
  Paris SG Paris Saint-Germain 1:1 OGC Nice OGC Nice
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:1 SCO Angers SCO Angers
  Guingamp EA Guingamp 0:0 SM Caen SM Caen
  Reims Stade Reims 0:3 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Matchday 29
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:4 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 27 Ural Ural Yekaterinburg 0:1 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:0 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  KS Samara II Krylya Sovetov Samara II 0:1 FK Ufa II Ufa II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 0:1 Dinamo Moscow II Dinamo M II
Matchday 32
FC Basel FC Basel 1893 3:0 FC Zürich FC Zürich
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Matchday 8 FC Viitorul FC Viitorul 3:1 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
Matchday 31 C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 2:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 3:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 4:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 2:0 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:0 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 4:0 Göztepe U19 Göztepe U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 3:0 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:2 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  BB Erzurum U21 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 2:3 Bursaspor U21 Bursaspor U21
  Ankaragücü U21 MKE Ankaragücü U21 2:1 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Kasimpasa U21 Kasimpasa U21 2:2 Fenerbahce SK U21 Fenerbahce U21
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 2:0 Bursaspor Bursaspor
  Kasimpasa Kasimpasa 1:3 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 32 Marítimo CS Marítimo 1:0 SC Braga Braga
  Feirense CD Feirense 4:4 GD Chaves Chaves
  Benfica SL Benfica 5:1 Portimonense SC Portimonense
  FC Porto FC Porto 4:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
Matchday 8 D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:0 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 3 Dundee FC Dundee FC 0:1 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Motherwell FC Motherwell FC 1:1 St. Mirren FC St. Mirren
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:1 Livingston FC Livingston FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 0:3 Celtic FC Celtic
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Matchday 5 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:1 FK Oleksandria FK Oleksandria
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:0 FK Lviv FK Lviv
Matchday 30 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:3 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
Matchday 1 KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 4:1 KMSK Deinze SK Deinze
  Sparta Praha AC Sparta Praha 3:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:0 SK Slavia Prague Slavia Prague
Matchday 6 Mjøndalen Mjøndalen IF 1:0 Stabæk Fotball Stabæk
Matchday 7 AIK AIK 2:1 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Sirius IK Sirius 2:4 IFK Göteborg IFK Göteborg
Matchday 32 Hajduk Split HNK Hajduk Split 3:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Istra NK Istra 1961 0:7 HNK Rijeka HNK Rijeka
Second Round Nykarleby IK Nykarleby IK 5:2 Rovaniemi United Roi Utd
Matchday 34 Korona Kielce Korona Kielce 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Lech Poznan Lech Poznan 1:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Legia Warszawa Legia Warszawa 0:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
Matchday 27 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1:1 PFK Nesebar PFK Nesebar
  Ludogorets II PFK Ludogorets Razgrad II 4:0 Kariana Erden Kariana Erden
  C. Balchik Chernomorets Balchik 2:2 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 0:2 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
  PFC Montana PFC Montana 3:1 Strumska Slava Strumska Slava
Matchday 32 Cherno More Cherno More Varna 1:3 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 1:3 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 31 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:3 NK Domzale NK Domzale
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:2 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Debrecen Debreceni VSC 1:3 Kisvárda FC Kisvárda
  Haladás Szombathelyi Haladás 1:1 Paksi FC Paksi FC
  MTK Budapest MTK Budapest 0:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 Újpest FC Újpest FC
Matchday 7 SKF Sered SKF Sered 2:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  FK Senica FK Senica 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 0:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  AS Trencin AS Trencin 1:4 FC Nitra FC Nitra
Matchday 25 MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 1:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 3:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 1:3 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  FSV Bernau FSV Bernau 3:5 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 1:6 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:2 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  Victoria Seelow SV Victoria Seelow 4:1 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
Matchday 32 SV Donaustauf SV Donaustauf 2:1 1.FC Passau 1.FC Passau
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 4:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
  TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 5:2 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  SV Hutthurm SV Hutthurm 0:7 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 2:2 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 1:2 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 2:4 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 4:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Friesen SV Friesen 1:4 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  FC Coburg FC Coburg 1:3 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
Matchday 28 Erlenbach SV Erlenbach 0:0 ASV Rimpar ASV Rimpar
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 4:1 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 7:0 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 1:1 TSV Karlburg TSV Karlburg
  SC Aufkirchen SC Aufkirchen 0:3 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 1:0 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 32 FC Moosinning FC Moosinning 1:1 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 0:5 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  TSV Neuried TSV Neuried 2:4 SC Eintracht Freising SE Freising
  FC Töging FC Töging 4:2 ASCK Simbach Simbach
  ASV Dachau ASV Dachau 2:1 TSV Kastl TSV Kastl
  TSV Bogen TSV Bogen 1:2 TSV Grünwald TSV Grünwald
Matchday 26 Lesum-Burgdamm TSV Lesum-Burgdamm 1:9 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 2:0 FC Huchting FC Huchting
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 1:2 TS Woltmershausen Woltmershausen
  TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 0:1 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
Matchday 27 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:5 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 1:3 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  TSV Travemünde TSV Travemünde 1:1 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
Matchday 31 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 2:0 SF Köllerbach SF Köllerbach
  VfL Primstal VfL Primstal 3:1 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:0 SpVgg Quierschied Quierschied
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 4:3 SV Rohrbach (Saar) SV Rohrbach
Matchday 27 Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 2:1 TSV Altenholz TSV Altenholz
  VfR Horst VfR Horst 3:2 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
  FC Reher/Puls FC Reher/Puls 1:2 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 4:4 Eckernförder SV Eckernförder SV
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:0 Husumer SV Husumer SV
  Gettorfer SC Gettorfer SC 1:0 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
Matchday 26 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:0 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 1:2 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
Matchday 34 Meerbusch II TSV Meerbusch II 0:2 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
Matchday 31 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 3:1 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:1 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 0:0 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
Matchday 24 FC Grimma FC Grimma 2:1 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 0:0 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:3 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 3:2 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 3:3 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:2 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 3:1 FC Wacker Teistungen Teistungen
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 2:3 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 3:5 FSV Martinroda FSV Martinroda
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:3 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 0:2 SV Schott Jena Schott Jena
  Meuselwitz II ZFC Meuselwitz II 0:0 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 30 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:2 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
Matchday 25 TSG Tübingen TSG Tübingen 2:4 TSV Essingen TSV Essingen
  VfL Nagold VfL Nagold 1:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 1:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 4:0 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
Matchday 31 FSV Fernwald FSV Fernwald 3:1 SSV Langenaubach Langenaubach
  VfB Marburg VfB Marburg 5:4 FV Breidenbach FV Breidenbach
  TSV Bicken TSV Bicken 2:5 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 3:1 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  OSC Vellmar OSC Vellmar 2:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 3:2 FC Hanau 93 FC Hanau 93
Matchday 27 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 0:7 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 1:7 SV Pastow SV Pastow
  MSV Pampow MSV Pampow 1:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  FSV Malchin FSV Malchin 0:1 TSV Bützow TSV Bützow
  Güstrower SC Güstrower SC 09 2:1 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 2:0 Grimmener SV Grimmener SV
Matchday 26 Eintr. Elster SV Eintracht Elster 3:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
Matchday 27 SV Morlautern SV Morlautern 2:2 FV Dudenhofen FV Dudenhofen
Matchday 17 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:2 CF América América
Matchday 10 Colorado Colorado Rapids 2:3 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  NY Red Bulls New York Red Bulls 3:2 Los Angeles Galaxy LA Galaxy
  Orlando City SC Orlando City SC 0:2 Toronto FC Toronto FC
  Houston Houston Dynamo 2:1 FC Dallas FC Dallas
  Montreal Impact Montreal Impact 0:2 New York City FC NYCFC
Matchday 9 El Farolito El Farolito 6:00 PM Sonoma County Sol Sonoma County
Matchday 1 Michigan Stars Michigan Stars FC 1:2 AFC Ann Arbor AFC Ann Arbor
Matchday 2 Kingston Kingston Stockade FC 0:2 New York Cosmos B NY Cosmos B
  Storm FC Storm FC 0:10 Miami FC Miami FC
  Naples United Naples United FC 4:0 Central Florida Panthers SC Panthers
Matchday 14 Temecula Temecula FC 3:1 Oxnard Guerreros FC Oxnard
  High Desert High Desert Elite FC 0:4 ASC San Diego ASC San Diego
Matchday 10 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 1:1 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Oita Trinita Oita Trinita 2:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 8 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 2:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 2:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
Matchday 12 Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Ehime FC Ehime FC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 7 Honda FC Honda FC 3:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  FC Osaka FC Osaka 0:1 Nara Club Nara Club
  Sony Sendai Sony Sendai 2:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
Matchday 2 HK Kópavogs HK Kópavogs 2:2 Breidablik Kópavogur Breidablik
Matchday 1 Leiknir Leiknir Reykjavík 4:1 ÍF Magni Grenivík Magni
  Thór Thór Akureyri 3:1 UMF Afturelding Afturelding
Matchday 32 FC Kamza FC Kamza 0:3 FK Kukësi FK Kukësi
  KF Laçi KF Laçi 1:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  KF Tirana KF Tirana 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Teuta KF Teuta 0:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  Flamurtari FC Flamurtari FC 0:3 FK Partizani FK Partizani
Matchday 22 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 1:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 2:1 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
Matchday 30 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 4:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 17 Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 2:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Metropolitanos Metropolitanos FC 3:0 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 25 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 6:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  FK Igman FK Igman Konjic 3:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  NK Vitez NK Vitez 4:3 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 0:2 FK Velez Mostar Velez Mostar
  HNK Orasje HNK Orasje 3:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 0:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  FK Gorazde FK Gorazde 6:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 9 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Riteriai Riteriai
Matchday 6 Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:1 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
  Neman Grodno Neman Grodno 0:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 24 USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:0 JS Saoura JS Saoura
Matchday 25 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 3:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 4:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 0:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
Matchday 27 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 3:3 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:1 Hassania d'Agadir Hassania
  FUS Rabat FUS Rabat 1:0 FAR Rabat FAR Rabat
Matchday 11 WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 2:3 FC Rustavi Rustavi
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 3:2 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 5:1 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
Matchday 10 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:1 Ulsan Hyundai Ulsan
  Jeju Utd. Jeju United FC 2:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Seongnam FC Seongnam FC 0:0 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
Matchday 26 NK Fuzinar NK Fuzinar 0:2 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Bravo NK Bravo 5:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Rogaska NK Rogaska 0:4 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Ankaran NK Ankaran Hrvatini 0:0 NK Brda NK Brda
  NK Bilje Vitanest Bilje 1:2 NK Krka NK Krka
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 1:0 ND Beltinci Beltinci
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
Matchday 9 Loudoun United Loudoun United FC 3:3 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 2:4 Fresno FC Fresno
  Memphis 901 FC Memphis 901 FC 2:2 Birmingham Legion FC Legion FC
  Cheonan City Cheonan City FC 0:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Mokpo City Mokpo City FC 0:1 Gyeongju KHNP FC Gyeongju KHNP
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 3:0 Daejeon Korail FC Daejeon Korail
Matchday 10 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 1:1 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
  Gwangju FC Gwangju FC 2:0 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
Matchday 6 Orlando B Orlando City B 0:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Matchday 36 East Fife East Fife FC 2:3 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Montrose Montrose FC 1:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Stranraer Stranraer FC 1:4 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Arbroath Arbroath FC 1:1 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Brechin City Brechin City FC 1:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
Matchday 31 Odin '59 Odin '59 Heemskerk 3:5 ASV De Dijk De Dijk
  DOVO VV DOVO Veenendaal 4:2 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Hoek HSV Hoek 2:0 VV SteDoCo SteDoCo
  VV Eemdijk VV Eemdijk 1:0 ASWH Ambacht ASWH
  FC Lisse FC Lisse 1:2 Quick Boys Quick Boys
  VVOG VVOG Harderwijk 0:2 VV Noordwijk Noordwijk
  ONS Sneek ONS Sneek 0:1 FC Groningen U21 Groningen U21
  Achilles '29 Achilles '29 1:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 0:6 DVS '33 Ermelo DVS '33
Matchday 2 Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 1:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:2 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 2:1 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
Matchday 25 Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt 1:0 SKU Amstetten SKU Amstetten
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
Matchday 36 Queen's Park Queen's Park FC 0:2 Peterhead FC Peterhead FC
  Elgin City Elgin City FC 2:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:1 Clyde FC Clyde FC
  Stirling Stirling Albion FC 0:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 0:2 Annan Athletic FC Annan Athletic
Matchday 9 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:1 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:0 FC Elva FC Elva
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 0:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  JK Welco Tartu JK Welco 1:1 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
Matchday 11 River Plate Atletico River Plate Montevideo 0:2 CA Peñarol Peñarol
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 0:1 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Boston River Club Atlético Boston River 0:4 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 9 Paide Paide Linnameeskond 2:0 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 8 AEK Larnaca AEK Larnaca 1:1 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  AEL Limassol AEL Limassol 3:2 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  APOEL Nicosia APOEL Nicosia 3:0 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 12 Mannucci  Carlos A. Mannucci 2:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Unión Comercio CD Unión Comercio 0:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Club UTC UTC Cajamarca 2:2 Deportivo Municipal Municipal
Matchday 15 Sligo Rovers Sligo Rovers 2:1 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
Matchday 10 Yangon Utd. Yangon United FC 1:1 Sagaing United Sagaing Utd.
  Hantharwady U. Hantharwady United FC 2:1 FC Dagon FC Dagon
  FC Chinland FC Chinland 2:0 Magwe FC Magwe FC
Matchday 12 PJ City Petaling Jaya City FC 2:0 Pahang FA Pahang FA
  FELDA United FELDA United FC 0:2 Johor Darul Ta'zim FC Johor DT
  PKNP FC PKNP FC 2:2 Terengganu FC Terengganu FC
  Selangor FA Selangor FA 1:1 Melaka United SA Melaka Utd. SA
Matchday 10 DPMM FC Brunei DPMM FC 2:0 Home United FC Home Utd.
Matchday 46 Bradford Bradford City 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Plymouth Plymouth Argyle 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Peterborough Peterborough United 3:1 Burton Albion Burton Albion
  Blackpool Blackpool FC 0:3 Gillingham FC Gillingham FC
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Walsall FC Walsall
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Bristol Rovers Bristol Rovers 2:1 Barnsley FC Barnsley FC
  Southend United Southend United 2:1 Sunderland AFC Sunderland
  Charlton Charlton Athletic 4:0 Rochdale AFC Rochdale
  Luton Luton Town 3:1 Oxford United Oxford United
  Doncaster Doncaster Rovers 2:0 Coventry City Coventry
  Portsmouth Portsmouth FC 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Bury Bury FC 1:1 Port Vale FC Port Vale
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Morecambe FC Morecambe FC 1:1 Newport County Newport County
  Forest Green Forest Green Rovers 0:0 Exeter City Exeter City
  Macclesfield Macclesfield Town 1:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Lincoln City Lincoln City 0:3 Colchester United Colchester Utd.
  Grimsby Town Grimsby Town 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Crawley Town Crawley Town 3:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Notts County Notts County
  Yeovil Town Yeovil Town 0:0 Carlisle United Carlisle United
  Oldham Athletic Oldham Athletic 2:5 Northampton Town Northampt. Town
  Stevenage Stevenage FC 2:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
Matchday 5 Smiltene FK Smiltene/BJSS 3:3 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Tukums FK Tukums 2000 4:1 Dinamo Riga/Staicele Dinamo Riga
  Balvu SC Balvu Sporta Centrs 2:1 FC New Project New Project
  Super Nova SK Super Nova 1:0 FK Auda Kekava FK Auda
Matchday 14 Rezeknes FA Rezeknes FA 5:0 Grobinas SC Grobinas
Matchday 37 Venezia Venezia FC 2:2 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Cremonese US Cremonese 0:0 Brescia Calcio Brescia
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:0 FC Crotone Crotone
  Ascoli Ascoli Calcio 1:2 SSD Palermo Palermo
  Cittadella AS Cittadella 3:0 Hellas Verona Hellas Verona
Matchday 38 Pistoiese US Pistoiese 1921 0:3 SS Arezzo Arezzo
  Siena Robur Siena 2:0 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Gozzano AC Gozzano 1:3 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Lucchese AS Lucchese Libertas 1:0 US Città di Pontedera Pontedera
  Virtus Entella Virtus Entella 1:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Cuneo AC Cuneo 1905 0:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Pro Piacenza Pro Piacenza 1919 0:3 Juventus U23 Juventus U23
  Olbia Olbia Calcio 1905 1:0 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 3:0 Albissola 2010 Albissola
  AC Pisa AC Pisa 1909 3:0 Novara Calcio 1908 Novara
Matchday 11 UdeConce Universidad Concepción 1:2 CDP Curicó Unido Curicó
  O'Higgins CD O'Higgins 1:0 CD Universidad Católica CDUC
Matchday 34 Gaziantepspor Gaziantepspor 0:3 Eyüpspor Eyüpspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 3:2 Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 2:2 Hacettepe Spor Hacettepe
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 2:1 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Bayrampasa Bayrampasa 1:0 Amed SK Amed SK
  Samsunspor Samsunspor 3:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Sariyer Sariyer 1:3 Usak Spor AS Usak Spor AS
  Keciörengücü Keciörengücü 5:0 Manisaspor Manisaspor
  Inegölspor Inegölspor 1:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 3:0 Tokatspor Tokatspor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 4:3 Menemen Spor Menemen Spor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 4:0 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  BAK FK Baskent Akademi FK 0:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 2:0 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 3:1 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Pendikspor Pendikspor 6:3 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Bandirmaspor Bandirmaspor 2:1 Fethiyespor Fethiyespor
Matchday 37 Alcorcón AD Alcorcón 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 0:1 Extremadura UD Extremadura
  CD Tenerife CD Tenerife 2:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 36 Lens RC Lens 1:0 Clermont Foot Auvergne 63 Clermont Foot
Semi-Finals Solihull Moors Solihull Moors 0:1 AFC Fylde Fylde
Matchday 35 Luch Luch Vladivostok 0:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 3:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:0 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Sibir Sibir Novosibirsk 0:1 FC Sochi Sochi
  Tyumen FK Tyumen 0:0 FK Khimki Khimki
  Mordovia Mordovia Saransk 1:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Chertanovo Chertanovo Moscow 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Armavir FK Armavir 2:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tambov FK Tambov 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Matchday 33 Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:0 CS Mioveni CS Mioveni
  CS Balotesti CS Balotesti 0:3 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 3:1 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:0 Aerostar Bacau Aerostar Bacau
  Braila Dacia Unirea Braila 0:2 SCM FC Arges SCM FC Arges
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 0:0 Luceafarul Oradea Luceafarul
  UTA Arad UTA Arad 0:2 ASU Poli ASU Poli
  SSC Farul SSC Farul Constanta 0:3 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
Matchday 26 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:0 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Stavropol Dinamo Stavropol 2:1 Urozhay Krasnodar Urozhay
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 2:0 Biolog Novokubansk Biolog
  Angusht Nazran Angusht Nazran 0:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  Volgar Volgar Astrakhan 2:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  V. Ponedelnik Viktor Ponedelnik Football Akademia 0:3 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
Matchday 22 Veles Moskau Veles Moskau 1:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
  Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 3:0 FK Leningradets Leningradets
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 1:1 FK Khimki 2 Khimki 2
  Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 3:0 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Kaluga FK Kaluga 5:0 FK Ryazan FK Ryazan
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 1:1 Sokol Saratov Sokol Saratov
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 3:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 1:0 Strogino Moscow Strogino Moscow
Matchday 32 Varzim Varzim SC 1:4 FC Famalicão Famalicão
  Cova Piedade CD Cova Piedade 2:0 Académica Coimbra Coimbra
  Penafiel FC Penafiel 2:4 UD Oliveirense Oliveirense
Matchday 36 Morton Greenock Morton FC 1:0 Dundee United FC Dundee United
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 0:3 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Ayr United Ayr United FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Falkirk FC Falkirk FC 3:2 Ross County FC Ross County
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 32 Istanbulspor Istanbulspor 1:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
 
Elazigspor Elazigspor 3:3 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Altay SK Altay SK 2:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 0:0 Osmanlispor FK Osmanlispor
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 0:2 Servette FC Servette FC
  FC Winterthur FC Winterthur 2:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Chiasso FC Chiasso 1:2 FC Vaduz FC Vaduz
  FC Aarau FC Aarau 3:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 30 PAS U19 PAS Giannina U19 1:6 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 3:1 Panionios Athen U19 Panionios U19
  Levadiakos U19 APO Levadiakos U19 0:3 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 1:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
Matchday 24 FC Zlin U19 FC Zlin U19 4:1 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 2:0 FC Vysocina Jihlava U19 Jihlava U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 1:3 FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 1:0 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Pribram U19 1.FK Pribram U19 3:0 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 2:0 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 3:1 1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19
  Dukla Prag U19 FK Dukla Prag U19 2:3 on pens MFK Karvina U19 Karvina U19
Matchday 26 Loko Vltavin Loko Vltavin 1:3 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Olympia FK Olympia Radotin 1:0 on pens FK Dobrovice FK Dobrovice
  FC Pisek FC Pisek 1:2 FK Stechovice Stechovice
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 7:1 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Litomericko FK Litomericko 1:0 on pens SK Prevysov SK Prevysov
  Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 0:2 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 4:1 SK Benesov SK Benesov
Matchday 23 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 3:3 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
  Hulin SK Spartak Hulin 0:1 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  FC Hlucin FC Hlucin 1:3 SK Unicov SK Unicov
  Hodonin FK Hodonin 3:2 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  MFK Vyskov MFK Vyskov 2:0 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Val. Mezirici TJ Valasske Mezirici 0:4 ČSK Uherský Brod Uhersky Brod
  SK Lisen SK Lisen 2:0 TJ Jiskra Rymarov Jiskra Rymarov
Matchday 26 Baník Sokolov FK Baník Sokolov 0:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Chrudim MFK Chrudim 1:2 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  FK Pardubice FK Pardubice 3:1 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
Matchday 6 Aalesund Aalesunds FK 3:1 Sogndal IL Sogndal
Matchday 4 Stjördals B. Stjördals Blink IL 1:1 Brattvag IL Brattvag IL
  Egersund Egersunds IK 3:0 Nardo FK Nardo FK
  Fredrikstad Fredrikstad FK 5:3 Arendal Fotball Arendal Fotball
  Fram Larvik Fram Larvik 3:1 Sotra SK Sotra SK
  Florö SK Florö SK 1:0 Asker Fotball Asker
Matchday 6 Västerås SK Västerås SK 1:2 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Mjällby Mjällby AIF 2:1 Örgryte IS Örgryte
Matchday 37 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
Matchday 23 NK Lucko NK Lucko 2:3 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo
  NK Osijek II NK Osijek II 0:0 NK Solin NK Solin
  NK Dugopolje NK Dugopolje 1:1 NK Sesvete NK Sesvete
  NK Varazdin NK Varazdin 4:0 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
Matchday 2 FF Jaro FF Jaro 3:0 Myllykosken Pallo -47 MYPA
  Ekenäs IF Ekenäs IF 1:1 Turun Palloseura TPS
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 0:0 Musan Salama MuSa
Matchday 32 Rakow Rakow Czestochowa 0:0 GKS Tychy GKS Tychy
  Odra Opole Odra Opole 2:1 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:2 LKS Lodz LKS Lodz
Matchday 25 Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 2:2 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 1:1 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Mazur Elk MKS Mazur Elk 0:4 Legionovia Legionowo Legionovia
  Huragan Morag Huragan Morag 3:3 Victoria Sulejowek Victoria Sulejowek
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 3:0 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
Matchday 27 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 3:0 Wda Swiecie Wda Swiecie
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 0:2 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  Wierzyca Pelplin Wierzyca Pelplin 0:1 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  B. Koszalin Baltyk Koszalin 0:2 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 0:0 Górnik Konin Górnik Konin
  Stal Brzeg Stal Brzeg 5:1 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  M. Legnica II Miedz Legnica II 0:1 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Ruch Zd. Ruch Zdzieszowice 0:0 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  L. Dzierzoniow Lechia Dzierzoniow 2:1 Warta Gorzow Warta Gorzow
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 Gornik Zabrze II Gornik II
  Gornik Polk. Gornik Polkowice 2:2 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Radzionkow Ruch Radzionkow 1:2 Agroplon Głuszyna Agroplon
Matchday 28 Sola Oswiecim Sola Oswiecim 2:1 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Czarni Polaniec Czarni Polaniec 0:3