For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 14, 2019

Matchday 8 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 2:0 Niendorfer TSV Niendorfer TSV
Matchday 4
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 2:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
FC Augsburg FC Augsburg 2:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
1. FC Köln 1. FC Köln 0:1 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 4:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 1:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
RB Leipzig RB Leipzig 1:1 Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 6
Hannover 96 Hannover 96 0:2 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 3:0 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 2:3 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
Matchday 8
1860 Munich TSV 1860 Munich 3:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
SV Meppen SV Meppen 6:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 1:2 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Preußen Münster Preußen Münster 2:3 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 2:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
First Round 1st leg Côte d'Or FC Côte d'Or FC 0:5 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
  FC Platinum FC Platinum 1:0 UD Songo UD Songo
  Green Eagles FC Green Eagles FC 1:2 CD 1º de Agosto 1º de Agosto
  Young Africans Young Africans 1:1 ZESCO United FC ZESCO United FC
  Petro Luanda CA Petróleos Luanda 0:0 Kampala City Council Kampala CC
  Cano Sport Cano Sport 0:2 El Ahly Cairo Ahly
  Génération Foot Génération Foot 2:1 Zamalek SC Zamalek
  JS Kabylie JS Kabylie 2:0 Horoya AC Horoya AC
Matchday 5
Liverpool Liverpool FC 3:1 Newcastle United Newcastle
 
Man Utd Manchester United 1:0 Leicester City Leicester
 
Spurs Tottenham Hotspur 4:0 Crystal Palace Crystal Palace
  Sheffield Utd. Sheffield United 0:1 Southampton FC Southampton
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:5 Chelsea FC Chelsea
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 Burnley FC Burnley
 
Norwich Norwich City 3:2 Manchester City Man City
Matchday 4
Real Madrid Real Madrid 3:2 Levante UD Levante
  CD Leganés CD Leganés 0:3 Villarreal CF Villarreal
  Real Sociedad Real Sociedad 2:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
 
FC Barcelona FC Barcelona 5:2 Valencia CF Valencia
Matchday 3 Fiorentina ACF Fiorentina 0:0 Juventus FC Juventus
 
SSC Napoli SSC Napoli 2:0 UC Sampdoria Sampdoria
 
Inter Inter Milan 1:0 Udinese Calcio Udinese Calcio
Matchday 5 Paris SG Paris Saint-Germain 1:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Montpellier HSC Montpellier 2:1 OGC Nice OGC Nice
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 0:0 Stade Rennais FC Stade Rennais
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 2:0 FC Metz FC Metz
  Dijon FCO Dijon 0:0 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Matchday 7
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:2 WSG Tirol WSG Tirol
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 0:2 LASK LASK
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 7:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 9 Spartak Moscow Spartak Moscow 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Sochi FC Sochi 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  FK Tambov II FK Tambov II 1:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Orenburg II FK Orenburg II 0:1 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Chindia CF Chindia Targoviste 0:0 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
  Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest 1:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 6
Ajax Ajax Amsterdam 4:1 SC Heerenveen Heerenveen
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 5:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
VVV-Venlo VVV-Venlo 2:1 FC Groningen FC Groningen
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 5:0 Vitesse Arnhem Vitesse
  FC Utrecht FC Utrecht 3:1 FC Emmen FC Emmen
Matchday 4 Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 1:1 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 2:2 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 1:1 Altinordu FK U19 Altinordu U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 0:3 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 1:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Boluspor U19 Boluspor U19 0:0 Göztepe U19 Göztepe U19
  Osmanlispor U19 Osmanlispor FK U19 2:3 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 3:1 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 1:1 Sivasspor Sivasspor
  Antalyaspor Antalyaspor 2:2 Kayserispor Kayserispor
  Gaziantep FK Gaziantep FK 3:2 Besiktas JK Besiktas
Matchday 5 Famalicão FC Famalicão 4:2 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Benfica SL Benfica 2:0 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 5:1 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 0:1 Celtic FC Celtic
  Rangers Rangers FC 3:1 Livingston FC Livingston FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 1:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Ross County Ross County FC 2:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:3 Motherwell FC Motherwell FC
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 2:0 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 7 FK Oleksandria FK Oleksandria 2:0 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Karpaty Karpaty Lviv 2:1 Vorskla Poltava Vorskla
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 4:3 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Matchday 3 Atromitos Athen Atromitos Athen 2:3 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  OFI Crete OFI Crete 3:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 5:0 Volos NPS Volos NPS
Matchday 4 CS Onhaye CS Onhaye 1:0 RS Waremmien FC Waremme
Matchday 7 KV Oostende KV Oostende 1:4 Standard Liège Standard Liège
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 1:1 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KAS Eupen KAS Eupen 1:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  Cercle Brugge Cercle Brugge 0:2 Club Brugge KV Club Brugge
Matchday 6 Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 1:1 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 2:0 Lommel SK Lommel SK
Matchday 3 Thes Sport KVV Thes Sport 2:1 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 0:1 KSK Heist KSK Heist
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 1:2 URSL Visé URSL Visé
  UR La Louvière UR La Louvière Centre 1:2 AFC Tubize AFC Tubize
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 2:1 KFC Dessel Sport Dessel Sport
  RFC Seraing RFC Seraing 4:1 FC Rupel Boom Rupel Boom
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 1:2 KMSK Deinze SK Deinze
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 3:1 Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KVK Westhoek KVK Westhoek 2:1 KSK Ronse KSK Ronse
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 1:3 KRC Gent KRC Gent
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 1:1 KSV Temse KSV Temse
  KSK Hasselt KSK Hasselt 3:2 Berchem Sport Berchem Sport
Matchday 9 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 1:1 FK Teplice FK Teplice
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 6:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Slavia Prague SK Slavia Prague 3:0 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 21 Rosenborg BK Rosenborg BK 3:1 Lillestrøm SK Lillestrøm SK
Matchday 23 Örebro SK Örebro SK 0:0 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  Östersund Östersunds FK 1:2 Kalmar FF Kalmar FF
Matchday 8 Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Indjija Indjija
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 3:0 FK Rad Rad
  Radnik FK Radnik Surdulica 1:4 FK Napredak Krusevac Napredak
  Vozdovac FK Vozdovac 2:2 FK Cukaricki Cukaricki
  Proleter FK Proleter Novi Sad 0:3 FK Partizan Belgrade Partizan
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 3:1 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  HNK Gorica HNK Gorica 0:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
First Round FC Lahti FC Lahti 3:0 Rovaniemen Palloseura RoPS
Matchday 8 Rakow Rakow Czestochowa 2:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:1 Lech Poznan Lech Poznan
  Korona Kielce Korona Kielce 1:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 9 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:0 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
  NK Maribor NK Maribor 2:1 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 6 US Hostert US Hostert 1:0 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:0 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Újpest FC Újpest FC 3:2 Debreceni VSC Debrecen
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Kisvárda Kisvárda FC 1:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Paksi FC Paksi FC 0:4 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 8 FK Pohronie FK Pohronie 0:3 FC Nitra FC Nitra
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:0 MSK Zilina MSK Zilina
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:1 SKF Sered SKF Sered
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 2:1 AS Trencin AS Trencin
  FK Senica FK Senica 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
Matchday 4 Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 6:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 4:1 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 0:2 RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 2:2 FSV Bernau FSV Bernau
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 2:4 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 1:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 0:4 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
Matchday 11 ASV Vach ASV Vach 1:7 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 2:5 FSV Stadeln FSV Stadeln
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 5:0 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Mitterteich SV Mitterteich 0:3 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 0:3 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 0:0 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 0:1 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 4:2 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 3:2 DJK Schwebenried Schwebenried
  FC Coburg FC Coburg 0:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 4:1 VfL Frohnlach Frohnlach
  Schwebenried DJK Schwebenried 1:1 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 1:2 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 2:3 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  TSV Kastl TSV Kastl 3:2 1.FC Passau 1.FC Passau
  FC Unterföhring FC Unterföhring 2:1 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
Matchday 5 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 4:1 FC Huchting FC Huchting
  TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 3:0 SV Lemwerder SV Lemwerder
Matchday 8 Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 0:5 FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
  SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel 0:2 TSV Pansdorf TSV Pansdorf
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 15:0 SG Neustrand SG Neustrand
Matchday 6 TSV Gellersen TSV Gellersen 2:3 VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
  SV Emmendorf SV Emmendorf 2:3 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 3:1 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  Rotenburger SV Rotenburger SV 2:2 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
Matchday 8 Gettorfer SC Gettorfer SC 2:2 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  TSV Altenholz TSV Altenholz 1:2 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  TSV Kronshagen TSV Kronshagen 1:3 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 2:3 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 1:3 MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 0:4 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
Matchday 7 SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 2:4 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 3:1 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
Matchday 4 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 2:1 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 1:0 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 3:1 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 1:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Budissa Bautzen Budissa Bautzen 1:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 5:2 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
Matchday 5 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 2:0 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 4:1 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:3 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:1 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:4 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 0:3 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 2:1 SV Schott Jena Schott Jena
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 2:3 SV Sparta Lichtenberg SV Sparta
Matchday 7 TSG Backnang TSG Backnang 2:0 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 5:0 TSG Tübingen TSG Tübingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:0 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 3:4 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 1:3 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  TSV Berg TSV Berg 5:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
Matchday 9 FC Ederbergland FC Ederbergland 4:30 PM SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach 5:30 PM FV Breidenbach FV Breidenbach
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 1:1 SC Willingen SC Willingen
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  FC Körle FC Körle 1:2 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
Matchday 8 Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 4:0 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  JSK Rodgau JSK Rodgau 1:3 Germania Ober-Roden Ober-Roden
Matchday 5 Penzliner SV Penzliner SV 4:2 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 1:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 2:0 SV Warnemünde SV Warnemünde
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 1:0 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Güstrower SC Güstrower SC 09 0:2 SV Pastow SV Pastow
  Malchower SV Malchower SV 90 3:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  SSC Weißenfels SSC Weißenfels 1:1 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  SV Kelbra SV Kelbra 3:0 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 2:0 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  Haldensleber SC Haldensleber SC 1:0 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 0:2 SV Blau-Weiß Zorbau SV BW Zorbau
Matchday 7 Basara Mainz FC Basara Mainz 0:0 TuS Rüssingen TuS Rüssingen
  ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 1:0 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 3:3 SV Steinwenden SV Steinwenden
  TuS Marienborn TuS Marienborn 0:0 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
Matchday 19 Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 1:0 Santos FC Santos FC
Matchday 9 Puebla FC Puebla FC 1:3 Atlético de San Luis San Luis
  Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:0 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
  Club Tijuana Club Tijuana 1:1 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 28 NYCFC New York City FC 2:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Chicago Fire Chicago Fire 4:0 FC Dallas FC Dallas
Matchday 11 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 2:0 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Union Magdalena AD Union Magdalena 1:2 Deportes Tolima Deportes Tolima
Matchday 26 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:3 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Oita Trinita Oita Trinita 2:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 2:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Kashima Antlers Kashima Antlers 2:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 3:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
Matchday 23 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23 2:4 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
Matchday 32 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:2 FC Ryukyu FC Ryukyu
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Tochigi SC Tochigi SC 0:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:0 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 2:0 FC Gifu FC Gifu
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 2:1 Ehime FC Ehime FC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
Matchday 21 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 2:2 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  FC Osaka FC Osaka 1:0 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Honda Lock Honda Lock 1:0 Matsue City Matsue City
  Honda FC Honda FC 2:0 Sony Sendai Sony Sendai
Matchday 3 Hilal Al-Hilal Riyadh 1:1 Al-Feiha FC Al-Feiha
  Abha Abha Club 1:1 Al-Raed Al-Raed
  Ahli Al-Ahli Jeddah 1:2 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
Matchday 21 Haukar Haukar Hafnarfjördur 3:1 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Magni ÍF Magni Grenivík 3:1 Thróttur Reykjavík Thróttur
  Njardvik UMF Njardvik 1:2 ÍF Grótta Grótta
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 3:0 Thór Akureyri Thór
  Fjölnir Fjölnir Reykjavík 1:1 Leiknir Reykjavík Leiknir
  Afturelding UMF Afturelding 0:1 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
Matchday 6 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 3:0 Potros UAEM Potros UAEM
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 1:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
Matchday 4 FC Luftëtari FC Luftëtari 0:0 Flamurtari FC Flamurtari FC
  KF Tirana KF Tirana 3:1 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Teuta KF Teuta 0:0 KF Vllaznia KF Vllaznia
Matchday 10 Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 1:1 NK Siroki Brijeg U17 Siroki B. U17
  Celik U17 NK Celik Zenica U17 3:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 0:4  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 0:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Zrinjski U17 HSK Zrinjski Mostar U17 3:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 7 Tuzla U19 FK Sloboda Tuzla U19 3:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK Mladost U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 0:2 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 5:2 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
Matchday 8 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Celik Zenica NK Celik Zenica 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Velez Mostar FK Velez Mostar 1:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 3:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
Matchday 10 Metropolitanos Metropolitanos FC 2:1 Estudiantes de Mérida Estudiantes
Matchday 6 HNK Orasje HNK Orasje 1:5 HNK Capljina HNK Capljina
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 1:0 NK Travnik Travnik
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 2:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 3:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 4:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 23 FK Palanga FK Palanga 2:3 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Riteriai Riteriai
Matchday 21 Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Dynamo Brest Dynamo Brest 3:0 FK Minsk FK Minsk
  BATE Borisov BATE Borisov 2:1 FK Gorodeya Gorodeya
Matchday 6 Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:1 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 2:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 2:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Matchday 1 OC Safi Olympique Safi 1:1 Olympique Khouribga O. Khouribga
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 2:0 FAR Rabat FAR Rabat
  FUS Rabat FUS Rabat 1:0 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
Matchday 27 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  FC Dila FC Dila Gori 0:0 FC Rustavi Rustavi
Matchday 29 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 3:3 Ulsan Hyundai Ulsan
  Daegu FC Daegu FC 0:0 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 2:1 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
Matchday 8 NK Dob NK Roltek Dob 4:1 ND Beltinci Beltinci
  NK Bilje Vitanest Bilje 0:0 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Rogaska NK Rogaska 1:4 ND Gorica ND Gorica
  NK Dekani NK Dekani 1:2 NK Krka NK Krka
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 3:2 NK Dravograd NK Dravograd
Matchday 28 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 2:0 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Loudoun United Loudoun United FC 1:2 Memphis 901 FC Memphis 901 FC
  Legion FC Birmingham Legion FC 0:2 Saint Louis FC St. Louis FC
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 5:1 Portland Timbers 2 Timbers 2
  Swope Park Swope Park Rangers 1:0 North Carolina FC North Carolina
Matchday 27 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 3:3 Busan IPark FC Busan IPark
  Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 1:0 Seoul E-Land FC Seoul E-Land
Matchday 25 Greenville Greenville Triumph SC 4:0 FC Tucson FC Tucson
Matchday 6 Falkirk FC Falkirk FC 3:0 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Montrose Montrose FC 1:3 East Fife FC East Fife
  Raith Rovers Raith Rovers FC 4:0 Peterhead FC Peterhead FC
  Clyde FC Clyde FC 6:1 Stranraer FC Stranraer
  Dumbarton FC Dumbarton FC 0:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
Matchday 4 Barendrecht BVV Barendrecht 0:2 FC Lisse FC Lisse
  Ter Leede VV Ter Leede 3:2 HSV Hoek Hoek
  VVOG VVOG Harderwijk 3:2 ONS Sneek ONS Sneek
  SteDoCo VV SteDoCo 2:3 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Almere City U21 Almere City FC U21 4:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
  Harkemase Boys Harkemase Boys 2:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 2:0 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  VV Goes VV Goes 0:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
Matchday 22 Botafogo FC Botafogo Futebol Clube (SP) 1:0 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 3:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:1 Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 2:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
Matchday 6 Newtown Newtown AFC 1:0 Bala Town FC Bala Town
  Airbus UK BFC Airbus UK Broughton FC 0:1 Barry Town United FC Barry Town
  Caernarfon Town Caernarfon Town 3:2 Penybont FC Penybont FC
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 3:3 Carmarthen Town AFC Carmarthen
Matchday 4 VV Gemert VV Gemert 1:1 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
Matchday 7
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 2:0 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  FC Dornbirn FC Dornbirn 2:2 FC Liefering FC Liefering
  Fulham Fulham FC 1:1 West Bromwich Albion West Brom
  Hull City Hull City 2:2 Wigan Athletic Wigan
 
QPR Queens Park Rangers 3:2 Luton Town Luton
  Charlton Charlton Athletic 0:1 Birmingham City Birmingham
 
Swansea Swansea City 0:1 Nottingham Forest Nottm Forest
  Blackburn Blackburn Rovers 2:0 Millwall FC Millwall
  Stoke City Stoke City 1:2 Bristol City Bristol City
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:0 Reading FC Reading
  Preston NE Preston North End 2:0 Brentford FC Brentford
Matchday 6 Queen's Park Queen's Park FC 1:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:3 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Stirling Stirling Albion FC 1:0 Elgin City FC Elgin City
  Brechin City Brechin City FC 2:4 Cove Rangers FC Cove Rangers
  Edinburgh City Edinburgh City FC 4:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
Second Round FC Spiez FC Spiez 0:4 AET FC Linth 04 FC Linth 04
  FC Sursee FC Sursee 1:2 FC Bulle FC Bulle
  FC Freienbach FC Freienbach 2:11 BSC Young Boys BSC Young Boys
  Olymp. Genève Olympique de Genève FC 1:2 FC Bavois FC Bavois
  SC Kriens SC Kriens 2:4 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
  Béroche-Gorgier FC Béroche-Gorgier 2:1 Lancy FC Lancy FC
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 3:0 FC Lugano FC Lugano
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 1:2 FC Zürich FC Zürich
  Meyrin FC Meyrin FC 0:3 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 28 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 0:1 Tallinn JK Legion TJK Legion
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:4 Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 1:1 Tartu JK Welco JK Welco
Third Round Aetos Orfanou Aetos Orfanou 2:1 Thesprotos Igoumenitsas Thesprotos
  PO Elassonas PO Elassonas 0:1 AET Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
Matchday 5 AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 2:1 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 1:0 CD Morón CD Morón
  Defensores Defensores de Belgrano 3:2 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 0:3 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  CA Alvarado CA Alvarado 2:0 Club Atlético Platense Platense
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 1:0 Club Villa Dálmine Villa Dálmine
  Nueva Chicago Nueva Chicago 2:2 Club Atlético Atlanta Atlanta
Matchday 1 River Plate Atletico River Plate Montevideo 3:1 Montevideo Wanderers Wanderers
  CA Cerro Club Atlético Cerro 1:0 Racing Club de Montevideo Racing Club
  CA Fénix CA Fénix 2:2 Juventud de Las Piedras Juventud
Final Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur 0:1 Víkingur Reykjavík Víkingur
Matchday 28 FCI Levadia FCI Levadia 1:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kuressaare FC Kuressaare 0:3 Paide Linnameeskond Paide
  Kalju Nömme Nomme Kalju FC 2:2 JK Trans Narva JK Trans Narva
Final Derry City Derry City 5:6 on pens Dundalk FC Dundalk FC
Matchday 27 Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 2:0 Chonburi FC Chonburi FC
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 3:1 Buriram United Buriram Utd.
  Samut Prakan C. Samut Prakan City 1:1 True Bangkok United Bangkok Utd.
Matchday 25 Tampines Rovers Tampines Rovers FC 3:3 Balestier Khalsa FC Balestier FC
  DPMM FC Brunei DPMM FC 3:0 Warriors FC Warriors FC
Matchday 8 Accrington Accrington Stanley 1:3 Sunderland AFC Sunderland
  Lincoln City Lincoln City 0:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Blackpool Blackpool FC 0:3 Milton Keynes Dons MK Dons
  Southend United Southend United 3:3 Fleetwood Town Fleetwood
  Ipswich Ipswich Town 0:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Burton Albion Burton Albion 0:0 Coventry City Coventry
  Oxford United Oxford United 3:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Gillingham FC Gillingham FC 2:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Peterborough Peterborough United 6:0 Rochdale AFC Rochdale
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Rotherham Rotherham United 6:1 Bolton Wanderers Bolton
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Walsall Walsall FC 0:1 Bradford City Bradford
  Exeter City Exeter City 2:2 Leyton Orient Leyton Orient
  Salford Salford City 0:2 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Forest Green Forest Green Rovers 1:0 Colchester United Colchester Utd.
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 3:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Northampt. Town Northampton Town 2:0 Newport County Newport County
  Stevenage Stevenage FC 2:3 Carlisle United Carlisle United
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 2:2 Grimsby Town Grimsby Town
  Swindon Town Swindon Town 3:0 Macclesfield Town Macclesfield
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2:3 Cambridge United Cambridge Utd.
Matchday 11 Barrow Barrow AFC 3:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Harrogate Town Harrogate Town 0:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Stockport Stockport County 1:2 Aldershot Town Aldershot Town
  Notts County Notts County 1:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Yeovil Town Yeovil Town 3:2 AFC Fylde Fylde
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:0 Torquay United FC Torquay United
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 3:1 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Dover Athletic Dover Athletic 1:1 Chorley FC Chorley FC
  Barnet Barnet FC 1:0 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:1 Bromley FC Bromley
  Woking FC Woking FC 2:2 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Wrexham Wrexham AFC 1:1 Sutton United Sutton Utd
Matchday 7 Institute FC Institute FC 1:4 Larne FC Larne FC
  Linfield Linfield FC 1:0 Glentoran FC Glentoran
  Ballymena Ballymena United 1:1 Coleraine FC Coleraine
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 0:3 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Crusaders Crusaders FC 3:2 Glenavon FC Glenavon
  Dungannon Dungannon Swifts 0:4 Cliftonville FC Cliftonville
Matchday 8 Newry City Newry City AFC 12:00 AM Dergview FC Dergview
  Portadown Portadown FC 12:00 AM Queen's University Queen's Uni
  PSNI FC PSNI FC 12:00 AM Knockbreda FC Knockbreda FC
  Ards FC Ards FC 2:0 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
  Dundela FC Dundela FC 3:2 Harland & Wolff Welders HW Welders
  Loughgall Loughgall FC 1:2 Ballinamallard United Ballinamallard
Matchday 19 JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 6:1 Grobinas SC Grobinas
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 2:1 FK Auda Kekava FK Auda
  Dinamo Riga Dinamo Riga/Staicele 1:3 Rezeknes FA Rezeknes FA
  Tukums FK Tukums 2000 13:0 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
  Super Nova SK Super Nova 7:0 FC New Project New Project
Matchday 3 Cittadella AS Cittadella 2:0 Trapani Calcio Trapani
  Perugia AC Perugia Calcio 0:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Virtus Entella Virtus Entella 1:0 Frosinone Calcio Frosinone
  Ascoli Ascoli Calcio 2:0 AS Livorno AS Livorno
  Venezia Venezia FC 0:2 Chievo Verona Chievo Verona
Matchday 4 Monza AC Monza 1:0 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 1:1 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Casertana Casertana FC 6:1 FC Rieti Rieti
Matchday 21 Huachipato FC Huachipato FC 2:0 CDP Curicó Unido Curicó
  CD Palestino CD Palestino 2:0 Coquimbo Unido Coquimbo Unido
  CD Iquique Club Deportes Iquique 1:3 Audax Italiano Audax Italiano
  Española Unión Española 1:1 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 3 BAK FK Baskent Akademi FK 2:2 Samsunspor Samsunspor
  Pendikspor Pendikspor 3:1 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Ankara Demir Ankara Demirspor 2:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Eyüpspor Eyüpspor 3:2 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
Matchday 5 CD Mirandés CD Mirandés 1:1 Málaga CF Málaga CF
  CD Numancia CD Numancia 1:0 SD Huesca SD Huesca
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:3 UD Almería UD Almería
  Ponferradina SD Ponferradina 1:1 AD Alcorcón Alcorcón
  Cádiz CF Cádiz CF 2:0 Girona FC Girona
Matchday 7 Clermont Foot Clermont Foot Auvergne 63 0:2 FC Lorient FC Lorient
Matchday 13 Luch Luch Vladivostok 0:0 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 2:2 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tom Tomsk Tom Tomsk 2:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 3:1 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Avangard Kursk Avangard Kursk 2:2 Mordovia Saransk Mordovia
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Khimki FK Khimki 1:0 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 7 Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 0:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  ASU Poli ASU Poli 0:0 SSC Farul Constanta SSC Farul
  Miercurea Ciuc AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2:2 Ripensia Timisoara Ripensia
  Resita CSM Resita 1:1 Turris Turnu Măgurele Turnu Magurele
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 0:0 Concordia Chiajna Chiajna
  Gloria Buzau Gloria Buzau 2:0 ASC Daco-Getica Bukarest Daco-Getica
  D. Calarasi Dunarea Calarasi 3:2 Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 9 Spartak V. Spartak Vladikavkaz 1:1 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Makhachkala FK Makhachkala 2:2 Chernomorets Novorossijsk Chernomorets N.
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:0 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Stavropol Dinamo Stavropol 1:3 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  I. Cherkessk Inter Cherkessk 2:2 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 2:3 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  Volgar Volgar Astrakhan 2:0 Anzhi Makhachkala Anzhi
  Urozhay Urozhay Krasnodar 1:0 Biolog Novokubansk Biolog
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:0 Rodina Moscow Rodina
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 0:1 Olimp Khimki Olimp Khimki
  Murom FK Murom 3:0 Pskov-747 Pskov-747
  FK Kaluga FK Kaluga 1:1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:2 Saturn Ramenskoe Saturn
  Strogino Moscow Strogino Moscow 1:0 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 1:2 Sokol Saratov Sokol Saratov
  FK Ryazan FK Ryazan 2:3 Ararat Moskau Ararat Moskau
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 2:0 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Matchday 6 TOP Oss TOP Oss 1:2 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Matchday 5 Estoril Estoril Praia 2:1 FC Porto B FC Porto B
  Varzim Varzim SC 2:1 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Feirense CD Feirense 1:0 GD Chaves Chaves
  Farense SC Farense 3:0 UD Vilafranquense Vilafranquense
Matchday 6 Vitória FC U23 Vitória de Setúbal FC U23 0:2 Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 1:2 CD Feirense Sub-23 Feirense Sub-23
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 4:3 Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Marítimo U23 CS Marítimo U23 3:2 FC Famalicão U23 Famalicão U23
  Aves U23 CD Aves U23 3:1 Leixões SC Sub-23 Leixões Sub-23
Matchday 5 Queen o. t. S. Queen of the South FC 1:0 Greenock Morton FC Morton
  Ayr United Ayr United FC 2:0 Dundee United FC Dundee United
  Dundee FC Dundee FC 2:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Matchday 4 Keciörengücü Keciörengücü 1:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Boluspor Boluspor 0:2 Altay SK Altay SK
  Altinordu Altinordu FK 4:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
Matchday 9 Cherkashchyna Cherkashchyna 1:6 Rukh Lviv Rukh Lviv
  Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 1:0 MFK Metalurh Zaporizhyaa MFK Metalurh
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 6:2 Kremin Kremenchuk Kremin
  FK Minaj FK Minaj 2:1 Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes V.
  Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 0:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925