For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 5, 2019

Matchday 7
SC Freiburg SC Freiburg 2:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:2 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Bayern Munich Bayern Munich 1:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:1 1. FC Köln 1. FC Köln
Matchday 9
Hamburger SV Hamburger SV 2:0 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 0:2 Hannover 96 Hannover 96
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 2:2 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 11
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:2 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:5 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 2:1 SV Meppen SV Meppen
First Round 1st leg FC Astana FC Astana UEFA U19 1:0 Maccabi Petah Tikva UEFA U19 M. P. Tikva U19
Matchday 8 Brighton Brighton & Hove Albion 3:0 Tottenham Hotspur Spurs
 
Norwich Norwich City 1:5 Aston Villa Aston Villa
 
Liverpool Liverpool FC 2:1 Leicester City Leicester
 
Burnley Burnley FC 1:0 Everton FC Everton
  Watford Watford FC 0:0 Sheffield United Sheffield Utd.
  West Ham West Ham United 1:2 Crystal Palace Crystal Palace
  CD Leganés CD Leganés 1:2 Levante UD Levante
 
Real Madrid Real Madrid 4:2 Granada CF Granada CF
 
Valencia Valencia CF 2:1 Deportivo Alavés Alavés
  CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Villarreal CF Villarreal
Matchday 7 SPAL SPAL 1:0 Parma Calcio 1913 Parma
  Hellas Verona Hellas Verona 2:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Genoa Genoa CFC 1:2 AC Milan AC Milan
Matchday 9 Paris SG Paris Saint-Germain 4:0 SCO Angers SCO Angers
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 2:0 FC Metz FC Metz
  Dijon Dijon FCO 1:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  FC Nantes FC Nantes 1:0 OGC Nice OGC Nice
  Montpellier Montpellier HSC 3:1 AS Monaco Monaco
  Toulouse FC Toulouse 1:3 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Matchday 10
SV Mattersburg SV Mattersburg 2:3 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:1 WSG Tirol WSG Tirol
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 6:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
Matchday 12 Ufa FK Ufa 0:1 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Orenburg FK Orenburg 2:0 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  Rubin Kazan Rubin Kazan 2:1 FK Tambov Tambov
  Sochi FC Sochi 0:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Ural II Ural Ekaterinburg II 3:2 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 1:1 Spartak Moskow II Spartak II
  Gaz Metan Gaz Metan Medias 2:1 Academica Clinceni Ac. Clinceni
  FCSB FCSB 1:1 Dinamo Bucharest Dinamo Bucarest
Matchday 10
FC Thun FC Thun 0:2 FC Luzern FC Luzern
 
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 2:2 Servette FC Servette FC
Matchday 9 Heracles Almelo Heracles Almelo 2:0 FC Emmen FC Emmen
  Sparta R. Sparta Rotterdam 2:1 Twente Enschede FC Twente FC
  Vitesse Vitesse Arnhem 2:1 FC Utrecht FC Utrecht
  Heerenveen SC Heerenveen 1:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
Matchday 7 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 4:3 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 1:1 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Boluspor U19 Boluspor U19 0:0 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 2:3 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 1:2 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 1:2 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 1:4 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 0:5 Kayserispor U19 Kayserispor U19
 
Kasimpasa Kasimpasa 1:4 Konyaspor Konyaspor
  Göztepe Göztepe 4:0 Kayserispor Kayserispor
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:0 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 8 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Motherwell FC Motherwell FC 2:0 St. Mirren FC St. Mirren
  Ross County Ross County FC 2:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Aberdeen FC Aberdeen FC 1:1 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 10 Vorskla Vorskla Poltava 1:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Desna Desna Chernigiv 1:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  PFK Lviv PFK Lviv 0:0 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
Matchday 6 Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:1 AO Xanthi AO Xanthi
  AE Larisa AE Larisa 0:0 AEK Athens AEK Athens
Matchday 2 AO Kavala AO Kavala 0:0 AO Egaleo AO Egaleo
Matchday 6 Volos NPS U19 Volos NPS U19 2:1 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 3:0 Panionios Athen U19 Panionios U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 6:0 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 0:1 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 3:2 AEK Athens U19 AEK Athens U19
Matchday 7 RE Durbuy Royale Entente Durbuy 2:1 Royal Francs Borains Francs Borains
  La Louvière RAAL La Louvière 0:0 RFC Meux RFC Meux
  UR Namur FLV Union Namur Fosses-la-Ville 3:1 Solières Sport Solières
  Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire 0:2 RUS Givry RUS Givry
Matchday 10 KAS Eupen KAS Eupen 0:2 KV Mechelen KV Mechelen
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 6:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 3:1 KV Oostende KV Oostende
  KV Kortrijk KV Kortrijk 4:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
Matchday 9 KVC Westerlo KVC Westerlo 0:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 2:3 KSC Lokeren KSC Lokeren
Matchday 6 Thes Sport KVV Thes Sport 2:1 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden
  KSK Heist KSK Heist 1:1 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  RFC Seraing RFC Seraing 5:3 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  SK Deinze KMSK Deinze 2:0 FCV Dender EH FCV Dender EH
  AFC Tubize AFC Tubize 1:2 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
  KSK Ronse KSK Ronse 3:1 KFC Merelbeke Merelbeke
  KRC Gent KRC Gent 3:2 KSCT Menen KSCT Menen
  KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 4:1 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RC Hades RC Hades 4:4 SK Pepingen-Halle Pepingen-Halle
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 1:4 AS Verbroedering Geel ASV Geel
Matchday 12 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:1 FK Teplice FK Teplice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 4:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:0 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Sparta Praha AC Sparta Praha 4:0 MFK Karvina MFK Karvina
  Hobro IK Hobro IK 0:2 Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 11 Rad FK Rad 1:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Radnik FK Radnik Surdulica 1:0 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Cukaricki FK Cukaricki 2:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Macva FK Macva Sabac 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:0 NK Varazdin NK Varazdin
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 1:0 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Osijek NK Osijek 2:1 HNK Gorica HNK Gorica
Matchday 26 MuSa Musan Salama 1:0 Ekenäs IF Ekenäs IF
  AC Kajaani AC Kajaani 1:2 FC Haka FC Haka
  AC Oulu AC Oulu 4:1 FF Jaro FF Jaro
Matchday 22 FC Viikingit FC Viikingit 2:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  Kissat Mikkelin Kissat 0:1 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  Vantaan Vantaan Jalkapalloseura 2:3 Sudet Kouvola Sudet
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 0:5 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
  PEPO PEPO Lappeenranta 4:2 Järvenpään Palloseura JäPS
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 0:0 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  P-Iirot Pallo-Iirot 3:2 Kaarinan Pojat KaaPo
  Tampere United Tampere United 2:1 FC Honka II FC Honka II
  Grankulla IFK Grankulla IFK 3:1 Ilves Tampere II Ilves II
  Salon Pallo Salon Palloilijat 2:2 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  FC Espoo FC Espoo 2:2 Käpylän Pallo Käpylän
  IF Gnistan IF Gnistan 4:3 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
  OLS Oulun Luistinseura 2:1 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
  RoPS II Rovaniemen Palloseura II 1:0 SJK Seinäjoki II SJK II
  VPS II Vaasan Palloseura II 0:2 Vaasa IFK Vaasa IFK
  Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37 2:4 JS Hercules JS Hercules
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 5:1 Gamlakarleby Bollklubb GBK
  Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 6:6 SC Kufu-98 SC Kufu-98
  Kings SC Kings SC 0:3 FC Jyväskylä Blackbird FCJ Blackbird
  LehPa Lehmon Pallo-77 4:0 Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
  Warkaus JK Warkaus JK 0:2 AC Barca AC Barca
  Atlantis FC Atlantis FC 2:2 Bollklubben-46 BK-46
  Ekenäs IF II Ekenäs IF II 1:2 Helsingin Palloseura HPS
  FC Finnkurd FC Finnkurd 4:1 Hangö IK Hangö IK
  FC Espoo II FC Espoo II 1:3 Töölön Taisto Töölön Taisto
  NuPS Nummelan Palloseura 4:1 Helsinki IFK II HIFK II
  SexyPöxyt SexyPöxyt 2:1 Etelä-Espoon Pallo EsPa
  Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura 6:0 Leppävaaran Pallo Leppävaaran
  FC HooGee FC HooGee 1:5 Atlantis FC II Atlantis FC II
  Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 1:3 Koivukylän Palloseura Koivukylän
  Puistolan Puistolan Urheilijat 0:0 Tuusulan Palloseura Tuusulan
  Latino Espanol Club Latino Espanol 1:0 Malmin Ponnistajat Ponnistajat
  PK-35 Pallokerho-35 1:1 Laajasalon Palloseura LPS
  Valtti Puotinkylän Valtti 1:2 Riihimäen Palloseura RiPS
Matchday 11 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:2 Rakow Czestochowa Rakow
  Lech Poznan Lech Poznan 4:0 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 12 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 3:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 0:5 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  CSKA Sofia CSKA Sofia 4:0 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
Matchday 11 Ludogorets II PFK Ludogorets Razgrad II 0:1 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
  Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 0:1 Strumska Slava Strumska Slava
  Spartak Varna Spartak Varna 0:0 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  PFC Montana PFC Montana 5:1 OFK Pomorie Pomorie
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 1:2 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
Matchday 13 NK Bravo NK Bravo 2:2 NK Celje NK Celje
  NK Domzale NK Domzale 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Maribor NK Maribor 0:0 NS Mura NS Mura
Matchday 8 Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:1 FC Differdange 03 Differdange 03
  Újpest FC Újpest FC 1:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Kisvárda Kisvárda FC 3:3 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Paksi FC Paksi FC 2:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 2:1 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 11 Spartak Trnava Spartak Trnava 1:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  MSK Zilina MSK Zilina 1:0 SKF Sered SKF Sered
  FC Nitra FC Nitra 1:4 FK Senica FK Senica
  Pohronie FK Pohronie 2:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 7 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 2:1 RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 3:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 2:3 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  FSV Bernau FSV Bernau 3:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 0:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 2:1 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
Matchday 14 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 1:1 ASV Vach ASV Vach
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 1:3 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  FSV Stadeln FSV Stadeln 1:0 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 3:0 SV Schwaig SV Schwaig
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 0:0 FC Coburg FC Coburg
  TuS Röllbach TuS Röllbach 2:4 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  SV Friesen SV Friesen 1:1 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  Schwebenried DJK Schwebenried 0:2 FT Schweinfurt FT Schweinfurt
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 2:0 VfL Frohnlach VfL Frohnlach
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 1:1 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 2:2 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  1.FC Passau 1.FC Passau 2:0 ASV Dachau ASV Dachau
  TSV Kastl TSV Kastl 0:0 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
Matchday 3 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 0:3 TuRa Bremen TuRa Bremen
Matchday 11 SG Neustrand SG Neustrand 0:6 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 3:3 TSV Travemünde TSV Travemünde
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 0:2 Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  SVT Neumünster SVT Neumünster 3:1 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel
Matchday 9 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 3:0 SV Emmendorf SV Emmendorf
Matchday 12 Auersmacher SV Auersmacher 3:1 VfB Dillingen VfB Dillingen
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 4:1 1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach
  FSV Jägersburg FSV Jägersburg 2:1 SF Köllerbach SF Köllerbach
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 2:5 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 1:1 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
Matchday 11 Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 4:1 Gettorfer SC Gettorfer SC
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 1:1 TSV Altenholz TSV Altenholz
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 3:2 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 2:1 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 0:1 SpVg Eidertal Molfsee SpVg Eidertal
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:2 FC Eldagsen FC Eldagsen
  Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 1:0 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 10 FSV Duisburg FSV Duisburg 6:2 VfB Speldorf VfB Speldorf
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 2:4 SpVgg Sterkrade-Nord Sterkrade-Nord
Matchday 11 SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 0:0 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  TuS Mayen TuS Mayen 2:2 SV Morbach SV Morbach
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 2:0 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 5:2 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 3:2 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 1:1 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
Matchday 7 Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:5 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 0:1 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 2:1 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:1 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 5:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
Matchday 8 Schott Jena SV Schott Jena 1:3 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 5:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 4:1 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:3 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 0:1 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 4:1 FC Wacker Teistungen Teistungen
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 2:4 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
Matchday 9 Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 1:5 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 0:2 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
Matchday 10 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 3:1 TSV Berg TSV Berg
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 2:1 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 1:5 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
Matchday 12 FV Breidenbach FV Breidenbach 3:0 FC Ederbergland FC Ederbergland
  SC Willingen SC Willingen 2:4 OSC Vellmar OSC Vellmar
  Hünfelder SV Hünfelder SV 3:0 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
Matchday 8 E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:1 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 1:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Anker Wismar FC Anker Wismar 6:2 Grimmener SV Grimmener SV
  SV Pastow SV Pastow 0:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 3:2 Malchower SV 90 Malchower SV
Matchday 9 FSV Barleben FSV Barleben 1911 1:0 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 2:2 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
Matchday 8 FC Radolfzell FC Radolfzell 2:2 SV Bühlertal SV Bühlertal
  Kehler FV Kehler FV 07 4:1 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SC Lahr SC Lahr 1:4 Offenburger FV Offenburger FV
Matchday 10 FC Speyer 09 FC Speyer 09 3:1 FC Basara Mainz Basara Mainz
Matchday 9 Vict. Clarholz Victoria Clarholz 4:2 SC Herford SC Herford
Round of 16 Blumenthaler SV Blumenthaler SV 4:1 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
Matchday 23 São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 0:1 Santos FC Santos FC
Matchday 26 Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:2 Oeste Futebol Clube (SP) Oeste
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 0:3 Red Bull Bragantino RB Bragantino
  Botafogo-SP Botafogo Futebol Clube (SP) 4:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Paraná Paraná Clube 2:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Matchday 9 Newell's Club Atlético Newell's Old Boys 0:0 Club Atlético Banfield CA Banfield
  CA Tucumán Club Atlético Tucumán 2:1 Club Atlético Talleres CA Talleres
  Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 2:4 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 2:1 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:4 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 0:0 Club Atlético Huracán Huracán
Matchday 8 Atlanta Club Atlético Atlanta 4:2 Club Atlético Belgrano Belgrano
  AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 3:1 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 1:2 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  Platense Club Atlético Platense 0:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
Matchday 17 Santos FC Santos FC Nazca 2:0 Cultural Santa Rosa Santa Rosa PNP
  Sport Loreto Sport Loreto 5:1 CCD Los Caimanes Los Caimanes
Matchday 13 Morelia Club Atlético Morelia 2:3 Club Necaxa Necaxa
Matchday 28 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:1 Oita Trinita Oita Trinita
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:2 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 6:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 35 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Albirex Niigata Albirex Niigata 6:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
Matchday 25 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 2:5 Fukushima United Fukushima Utd.
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 2:2 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Matchday 17 Honda FC Honda FC 3:1 FC Imabari FC Imabari
Matchday 6 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:4 Al-Hilal Riyadh Hilal
  Al-Feiha Al-Feiha FC 0:3 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Al-Adalah FC Al-Adalah FC 0:1 Al-Shabab Riyadh Shabab
  Taawon Al-Taawon 1:0 Abha Club Abha
Matchday 17 Kaiho Bank Kaiho Bank SC 1:4 Saga LIXIL FC Saga LIXIL
Matchday 9 Zacatepec Club Atlético Zacatepec 3:1 Venados FC Yucatán Venados FC
  Tampico Madero Tampico Madero 2:3 Celaya FC Celaya
  Cafetaleros Cafetaleros de Chiapas 0:0 Correcaminos de la UAT Correcaminos
Matchday 7 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 2:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  Flamurtari FC Flamurtari FC 2:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 1:1 KF Teuta KF Teuta
Matchday 13 Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 1:1 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:1  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 3:0 FK Zvijezda 09 U17 Zvijezda 09 U17
Matchday 10 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 1:2 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 3:0 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
Matchday 12 Celik Zenica NK Celik Zenica 2:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 0:0 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Tuzla City FK Tuzla City 3:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 14 Caracas FC Caracas FC 2:2 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
  Metropolitanos Metropolitanos FC 2:1 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 9 HNK Capljina HNK Capljina 1:0 NK Travnik Travnik
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  FK Gorazde FK Gorazde 2:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:1 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 3:1 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  Igman Konjic FK Igman Konjic 1:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:1 HNK Orasje HNK Orasje
Matchday 26 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:2 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Atlantas Atlantas Klaipeda 2:1 FK Riteriai Riteriai
  FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Palanga FK Palanga
  Suduva Suduva Marijampole 3:1 FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 24 FK Slutsk FK Slutsk 0:3 BATE Borisov BATE Borisov
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 3:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Neman Grodno Neman Grodno 0:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 7 NC Magra NC Magra 0:0 MC Algiers MC Algiers
  MC Oran MC Oran 4:0 USM Alger USM Alger
  ASO Chlef ASO Chlef 0:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
  US Biskra US Biskra 2:1 CS Constantine CS Constantine
Matchday 9 Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 0:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 2:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 0:1 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
Matchday 3 Aswan SC Aswan SC 1:5 El Ahly Cairo El Ahly
  Entag El Harby Entag El Harby 0:1 El Mokawloon SC El Mokawloon
  Wadi Degla Wadi Degla FC 0:1 Ismaily SC Ismaily
  El Masry El Masry SC 0:1 Ittihad Alexandria El Ittihad
Matchday 30 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 0:4 FC Dila Gori FC Dila
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 2:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Final Highlands Park Highlands Park FC 0:1 SuperSport United SuperSport Utd.
Matchday 12 NK Radomlje NK Radomlje 2:2 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Dekani NK Dekani 1:0 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Bilje Vitanest Bilje 3:0 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
  NK Krka NK Krka 3:2 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Rogaska NK Rogaska 1:3 NK Dravograd NK Dravograd
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:1 ND Beltinci Beltinci
  NK Krsko NK Krsko 1:2 FC Koper FC Koper
Matchday 31 Loudoun United Loudoun United FC 2:0 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 32 Ansan Greeners Ansan Greeners 2:0 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Busan IPark Busan IPark 2:0 Suwon FC Suwon FC
  FC Anyang FC Anyang 1:2 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 1:2 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
Matchday 28 FC Tucson FC Tucson 1:3 North Texas Soccer Club North Texas SC
  Lansing Ignite Lansing Ignite FC 0:1 Forward Madison FC Forward Madison
Matchday 9 East Fife East Fife FC 1:1 Stranraer FC Stranraer
  Peterhead FC Peterhead FC 1:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Clyde FC Clyde FC 0:2 Montrose FC Montrose
  Raith Rovers Raith Rovers FC 2:2 Falkirk FC Falkirk FC
  Dumbarton FC Dumbarton FC 3:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Matchday 7 Hoek HSV Hoek 1:3 VV DOVO Veenendaal DOVO
  SteDoCo VV SteDoCo 1:0 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:2 VV Ter Leede Ter Leede
  VVOG VVOG Harderwijk 4:2 BVV Barendrecht Barendrecht
  FC Lisse FC Lisse 3:3 Almere City FC U21 Almere City U21
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 5:1 VV Goes VV Goes
  ONS Sneek ONS Sneek 1:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 2:2 VVSB Noordwijkerhout VVSB
Matchday 9 Airbus UK BFC Airbus UK Broughton FC 1:1 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 1:2 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
  Newtown Newtown AFC 2:3 Barry Town United FC Barry Town
Matchday 10 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 2:3 Young Violets Austria Wien Young Violets
  SV Lafnitz SV Lafnitz 1:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
Matchday 11 Fulham Fulham FC 2:2 Charlton Athletic Charlton
  Bristol City Bristol City 1:0 Reading FC Reading
  Millwall Millwall FC 2:1 Leeds United Leeds
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Brentford FC Brentford
  Derby Derby County 2:0 Luton Town Luton
  Preston NE Preston North End 5:1 Barnsley FC Barnsley FC
 
Swansea Swansea City 1:2 Stoke City Stoke City
 
QPR Queens Park Rangers 4:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Huddersfield Huddersfield Town 3:0 Hull City Hull City
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:0 Wigan Athletic Wigan
 
West Brom West Bromwich Albion 4:2 Cardiff City Cardiff
Matchday 9 Queen's Park Queen's Park FC 1:2 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:3 Elgin City FC Elgin City
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 3:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
  Brechin City Brechin City FC 1:1 Stirling Albion FC Stirling
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 1:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
Matchday 7 Hesperange Swift Hesperange 2:2 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Matchday 13 Guaraní Club Guaraní 1:1 Club Libertad Asunción Libertad
Matchday 4 Boston River Club Atlético Boston River 0:2 Club Nacional Nacional
  Danubio FC Danubio FC 1:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Cerro Largo Cerro Largo FC 5:1 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Racing Club Racing Club de Montevideo 4:1 CA Fénix CA Fénix
  Wanderers Montevideo Wanderers 0:1 Club Atlético Progreso Progreso
Matchday 32 Kuressaare FC Kuressaare 4:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Maardu LM Maardu Linnameeskond 2:2 Kalev Tallinn Kalev
  FC Flora FC Flora Tallinn 1:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 4:0 Tartu JK Welco JK Welco
  TJK Legion Tallinn JK Legion 4:0 Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
  FC Elva FC Elva 2:0 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 3:1 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 0:1 Keila JK Keila JK
  Nomme United FC Nomme United 1:1 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
Matchday 10 Sport Huancayo Sport Huancayo 0:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
  AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 1:2 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Binacional Deportivo Binacional 4:0  Carlos A. Mannucci Mannucci
Matchday 33 Sligo Rovers Sligo Rovers 0:0 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
Matchday 12 Wycombe Wycombe Wanderers 3:3 Peterborough United Peterborough
  Rotherham Rotherham United 4:0 Coventry City Coventry
  Fleetwood Fleetwood Town 0:1 Ipswich Town Ipswich
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:3 Burton Albion Burton Albion
  Accrington Accrington Stanley 2:2 Oxford United Oxford United
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 3:2 Rochdale AFC Rochdale
  Gillingham FC Gillingham FC 3:1 Southend United Southend United
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Sunderland AFC Sunderland
  Doncaster Doncaster Rovers 1:2 Portsmouth FC Portsmouth
  Cambridge Utd. Cambridge United 2:2 Macclesfield Town Macclesfield
  Grimsby Town Grimsby Town 0:1 Mansfield Town Mansfield Town
  Plymouth Plymouth Argyle 2:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Colchester Utd. Colchester United 3:1 Stevenage FC Stevenage
  Newport County Newport County 1:0 Carlisle United Carlisle United
  Port Vale Port Vale FC 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Exeter City Exeter City
  Northampton Northampton Town 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Walsall Walsall FC 0:3 Salford City Salford
  Bradford Bradford City 2:1 Swindon Town Swindon Town
  Forest Green Forest Green Rovers 3:1 Crawley Town Crawley Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:1 Cheltenham Town Cheltenham
Matchday 15 Sutton Utd Sutton United 0:0 Stockport County Stockport
  Boreham Wood Boreham Wood FC 1:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 1:1 Barnet FC Barnet
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:1 FC Halifax Town Halifax Town
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Bromley Bromley FC 1:2 Barrow AFC Barrow
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Chorley FC Chorley FC 0:0 Aldershot Town Aldershot Town
  Woking FC Woking FC 1:1 Wrexham AFC Wrexham
  Torquay United Torquay United FC 2:1 AFC Fylde Fylde
  Dover Athletic Dover Athletic 2:2 Notts County Notts County
  Harrogate Town Harrogate Town 2:0 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
Matchday 10 Institute FC Institute FC 1:1 Ballymena United Ballymena
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 4:3 Dungannon Swifts Dungannon
  Carrick Rangers Carrick Rangers 1:4 Coleraine FC Coleraine
Matchday 11 Dundela FC Dundela FC 0:0 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
  Loughgall Loughgall FC 4:1 Harland & Wolff Welders HW Welders
  Ards FC Ards FC 3:2 Queen's University Queen's Uni
  PSNI FC PSNI FC 0:4 Ballinamallard United Ballinamallard
  Dergview Dergview FC 3:1 Knockbreda FC Knockbreda FC
Matchday 22 Auda Auda Kekava 8:0 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
  Rezeknes FA Rezeknes FA 2:2 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 1:4 FK Tukums 2000 Tukums
  New Project FC New Project 8:1 Grobinas SC Grobinas
  Super Nova SK Super Nova 5:1 Staiceles Bebri Bebri
Matchday 7 Crotone FC Crotone 3:1 Virtus Entella Virtus Entella
  AS Livorno AS Livorno 3:4 Chievo Verona Chievo Verona
  Pordenone Pordenone Calcio 2:0 FC Empoli FC Empoli
  Cosenza Cosenza Calcio 1:1 Venezia FC Venezia
  Spezia Calcio Spezia Calcio 0:1 Benevento Calcio Benevento
  Trapani Trapani Calcio 1:2 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 8 Novara Novara Calcio 1908 0:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Como Como 1907 2:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 1:1 Fermana FC Fermana
  Teramo Teramo Calcio 1913 1:1 FC Rieti Rieti
Matchday 23 Huachipato FC Huachipato FC 1:2 Unión La Calera La Calera
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 3:1 CD O'Higgins O'Higgins
  Colo Colo CSD Colo Colo 3:2 Club Universidad de Chile U. de Chile
  UdeConce Universidad Concepción 1:1 Unión Española Española
Matchday 6 Sariyer Sariyer 1:1 Amed SK Amed SK
  Gümüshanespor Gümüshanespor 0:1 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 1:0 Inegölspor Inegölspor
  Hacettepe Hacettepe Spor 1:0 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:2 Corum FK Corum FK
  1922 Konya 1922 Konyaspor 0:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Pendikspor Pendikspor 2:1 Baskent Akademi FK BAK FK
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Samsunspor Samsunspor 2:2 Manisa FK Manisa FK
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 0:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:2 Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 1:2 Elazigspor Elazigspor
  Ankara Demir Ankara Demirspor 1:2 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 1:5 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Usak Spor AS Usak Spor AS 1:0 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Bandirmaspor Bandirmaspor 2:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 1:3 Van Spor FK Van Spor FK
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 1:0 Eyüpspor Eyüpspor
Matchday 10 CD Lugo CD Lugo 0:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Elche CF Elche CF 1:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Ponferradina SD Ponferradina 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
  CD Tenerife CD Tenerife 1:2 Extremadura UD Extremadura
  AJ Auxerre AJ Auxerre 2:0 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 16 Luch Luch Vladivostok 2:2 Avangard Kursk Avangard Kursk
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 FK Khimki Khimki
  Chertanovo Chertanovo Moscow 2:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:3 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Mordovia Mordovia Saransk 0:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Armavir FK Armavir 2:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 0:2 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Baltika Baltika Kaliningrad 4:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 10 Concordia Concordia Chiajna 1:1 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  CSM Resita CSM Resita 1:7 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 1:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Mioveni CS Mioveni 3:0 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 3:0 ACS Campionii FC Arges ACS FC Arges
Matchday 12 Alania Vl. Alania Vladikavkaz 3:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 0:1 Biolog Novokubansk Biolog
  Volgar Volgar Astrakhan 2:0 Dinamo Stavropol Stavropol
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:0 FK Makhachkala Makhachkala
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 1:1 Urozhay Krasnodar Urozhay
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 3:0 Spartak Vladikavkaz Spartak V.