For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 20, 2020

Matchday 33
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 4:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:4 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
1. FC Köln 1. FC Köln 1:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
Bayern Munich Bayern Munich 3:1 SC Freiburg SC Freiburg
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
RB Leipzig RB Leipzig 0:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 3:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
Matchday 34
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:0 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 2:3 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 0:0 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 3:2 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 2:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
Matchday 30 Watford Watford FC 1:1 Leicester City Leicester
  Brighton Brighton & Hove Albion 2:1 Arsenal FC Arsenal
  West Ham West Ham United 0:2 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:2 Crystal Palace Crystal Palace
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 1:3 Levante UD Levante
  Athletic Athletic Bilbao 1:0 Real Betis Balompié Real Betis
  Getafe Getafe CF 1:1 SD Eibar SD Eibar
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 1:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
Matchday 25 Torino Torino FC 1:1 Parma Calcio 1913 Parma
  Hellas Verona Hellas Verona 2:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
Matchday 28
SV Mattersburg SV Mattersburg 2:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:2 Austria Vienna Austria Vienna
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 1:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 23 Ural Ural Yekaterinburg 1:2 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:3 Spartak Moscow Spartak Moscow
  CSKA Moscow CSKA Moscow 0:4 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
Matchday 24
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 2:1 FC Thun FC Thun
 
FC Sion FC Sion 1:2 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Matchday 4 FC Botosani FC Botosani 0:2 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 28
Kayserispor Kayserispor 2:0 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 2:1 Göztepe Göztepe
  Denizlispor Denizlispor 1:5 Besiktas JK Besiktas
Matchday 5 Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 3:2 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
Matchday 3 PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 3:1 OFI Crete OFI Crete
  AEK Athens AEK Athens 2:2 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
Matchday 1 FC Zlin FC FASTAV Zlin 3:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FK Teplice FK Teplice 4:1 MFK Karvina MFK Karvina
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 2:0 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Sparta Praha AC Sparta Praha 4:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:3 SK Slavia Prague Slavia Prague
Matchday 29 Aalborg BK Aalborg BK 0:4 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  AC Horsens AC Horsens 0:0 Randers FC Randers FC
Matchday 30 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 5:0 FK Indjija FK Indjija
  Cukaricki FK Cukaricki 3:1 FK Macva Sabac Macva
  Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 0:1 NK Osijek NK Osijek
  HNK Gorica HNK Gorica 0:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Varazdin NK Varazdin 3:0 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 31 Wisla Plock Wisla Plock 0:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Piast Gliwice Piast Gliwice 0:2 Lech Poznan Lech Poznan
  Rakow Rakow Czestochowa 3:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 29 NK Bravo NK Bravo 1:0 NS Mura NS Mura
  NK Celje NK Celje 1:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 31 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 3:1 Paksi FC Paksi FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Újpest FC Újpest FC
Matchday 2 MSK Zilina MSK Zilina 2:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  FC Nitra FC Nitra 2:0 FK Senica FK Senica
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:3 AS Trencin AS Trencin
Matchday 30 SG Taucha 99 SG Taucha 99 3:00 PM Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:00 PM FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 3:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 3:00 PM SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 3:00 PM Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 3:00 PM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 3:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 3:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
Matchday 2 KA Akureyri KA Akureyri 0:0 Víkingur Reykjavík Víkingur
  Grótta ÍF Grótta 0:3 Valur Reykjavík Valur
  KR Reykjavík KR Reykjavík 0:3 HK Kópavogs HK Kópavogs
Matchday 1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík 3:0 Leiknir Fáskrúdsfjordur Leiknir F.
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 2:0 Vestri Ísafjördur Vestri
  ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 2:0 ÍF Magni Grenivík Magni
Matchday 30 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Laçi KF Laçi 2:0 FK Kukësi FK Kukësi
  FC Luftëtari FC Luftëtari 1:5 KF Teuta KF Teuta
Matchday 5 Banga Gargzdai FK Banga Gargzdai 1:1 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  Suduva Suduva Marijampole 1:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 14 Isloch Isloch Minskiy Rayon 2:2 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Dynamo Brest Dynamo Brest 3:1 FK Gorodeya Gorodeya
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 0:0 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
Matchday 5 Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 0:2 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Yangju Citizen Yangju Citizen 1:1 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek
  Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 2:2 Mokpo City Mokpo City
  Cheongju FC Cheongju FC 2:0 Changwon FC Changwon FC
  Gimhae FC Gimhae FC 4:2 Chuncheon FC Chuncheon FC
  Cheonan City Cheonan City 0:0 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Siheung City Siheung City 3:2 Paju Citizen Paju Citizen
  Goyang Citizen Goyang Citizen 3:4 Seoul Nowon United Nowon Utd.
  Chungju Citizen Chungju Citizen 3:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 2:1 Icheon Citizen Icheon Citizen
  Jinju Citizen Jinju Citizen 2:3 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Namdong FC Namdong FC 2:4 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
Matchday 8 Seongnam FC Seongnam FC 0:1 Sangju Sangmu Sangju Sangmu
  FC Seoul FC Seoul 0:2 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Pohang Steelers Pohang Steelers 2:0 Gangwon FC Gangwon FC
Matchday 16 Phoenix Rising Phoenix Rising FC moved Orange County SC Orange County
Matchday 7 Chungnam Asan Chungnam Asan 0:2 Jeju United Jeju Utd.
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:0 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
Matchday 23 Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 2:2 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
Matchday 38 Middlesbrough Middlesbrough FC 0:3 Swansea City Swansea
  Fulham Fulham FC 0:2 Brentford FC Brentford
  Millwall Millwall FC 2:3 Derby County Derby
  Reading Reading FC 1:1 Stoke City Stoke City
 
QPR Queens Park Rangers 0:1 Barnsley FC Barnsley FC
  Luton Luton Town 1:1 Preston North End Preston NE
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Nottingham Forest Nottm Forest
  Blackburn Blackburn Rovers 3:1 Bristol City Bristol City
 
West Brom West Bromwich Albion 0:0 Birmingham City Birmingham
  Hull City Hull City 0:1 Charlton Athletic Charlton
  Huddersfield Huddersfield Town 0:2 Wigan Athletic Wigan
Matchday 4 Levadia U19 Levadia Tallinn U19 1:3 FC Nomme United U19 FC Nomme U19
  Raplamaa U19 Raplamaa JK U19 4:1 FC Flora Tallinn U19 FC Flora U19
  Levadia U17 Levadia Tallinn U17 2:3 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
  Tammeka U17 Jalgpallikool Tammeka U17 5:0 Ida- ja Lääne Virumaa U17 Ida/Lääne U17
  Tartu Kalev U17 FA Tartu Kalev U17 0:3 JK Tabasalu U17 Tabasalu U17
  FC Flora U17 FC Flora Tallinn U17 2:1 Paide Linnameeskond U17 Paide U17
Semi-Finals FC Elva FC Elva 2:4 FC Flora Tallinn FC Flora
  JK Trans Narva JK Trans Narva 4:1 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 14 Shan Utd. Shan United FC 12:00 AM FC ISPE FC ISPE
  Yadanarbon FC Yadanarbon FC 12:00 AM Zwekapin United FC Zwekapin Utd.
Matchday 15 Muangthong Utd. SCG Muangthong United moved Suphanburi FC Suphanburi FC
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC moved BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United moved Port FC Port FC
  Trat FC Trat FC moved Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 13 Balestier Khals Balestier Khalsa moved Hougang United FC Hougang Utd.
  Young Lions Garena Young Lions moved Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 29 Trapani Trapani Calcio 0:0 Frosinone Calcio Frosinone
  Pescara Delfino Pescara 1936 3:1 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Crotone FC Crotone 1:1 Chievo Verona Chievo Verona
  Salernitana US Salernitana 1919 1:1 AC Pisa 1909 AC Pisa
  AS Livorno AS Livorno 0:2 AS Cittadella Cittadella
  Cosenza Cosenza Calcio 2:1 Virtus Entella Virtus Entella
  Pordenone Pordenone Calcio 0:0 Venezia FC Venezia
Matchday 34 Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 3:3 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:2 UD Almería UD Almería
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:0 CD Lugo CD Lugo
  Málaga CF Málaga CF 1:1 Extremadura UD Extremadura
Matchday 29 Keciörengücü Keciörengücü 1:0 Bursaspor Bursaspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:0 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Balikesirspor Balikesirspor 0:1 Menemen Spor Menemen Spor
Matchday 24 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 2:1 FC Chiasso FC Chiasso
  SC Kriens SC Kriens 3:0 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
Matchday 25 Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 0:0 SK Lisen SK Lisen
  Fremad Amager BK Fremad Amager 0:0 Skive IK Skive IK
Matchday 2 Mjøndalen Mjøndalen IF 1:0 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
  Molde FK Molde FK 1:0 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 30 Smederevo FK Smederevo 1:2 FK Trayal Kruševac Trayal
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 2:0 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 0:5 Graficar Belgrad Graficar
  Backa OFK Backa 0:0 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 3:0 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 1:0 FK Zemun FK Zemun
  Zarkovo OFK Zarkovo 2:1 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
Matchday 27 Miedz Legnica Miedz Legnica 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 0:1 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:3 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  Radomiak Radomiak Radom 3:1 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
Matchday 34 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 12:00 AM Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 12:00 AM Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Unia Janikowo Unia Janikowo 12:00 AM Swit Szczecin Swit Szczecin
  Grom N.S. Grom Nowy Staw 12:00 AM Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 12:00 AM Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Nielba Nielba Wagrowiec 12:00 AM KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 12:00 AM Górnik Konin Górnik Konin
  Pogon II Pogon Szczecin II 12:00 AM KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Chemik Police Chemik Police 12:00 AM Baltyk Koszalin B. Koszalin
Matchday 5 Navbahor Navbahor Namangan 2:0 FK Bukhara Bukhara
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 1:2 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
  AGMG Olmaliq FK AGMK Olmaliq 1:0 Surkhon Termiz Surkhon
Matchday 4 H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 0:0 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
Matchday 5 H. Beer Sheva Hapoel Beer Sheva 0:1 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
  Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 0:2 Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
Matchday 27 Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 2:0 Legionovia Legionowo Legionovia
Matchday 2 Aarhus Fremad Aarhus Fremad 1:0 FC Helsingör FC Helsingör
  Akademisk BK Akademisk Boldklub 2:2 BK Frem BK Frem
  Middelfart Middelfart Boldklub 2:4 Vanlöse IF Vanlöse IF
  Brabrand IF Brabrand IF 3:2 Avarta Avarta
  Thisted FC Thisted FC 2:0 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Jammerbugt FC Jammerbugt FC 1:1 Hellerup IK Hellerup IK
  Hilleröd F Hilleröd Fodbold 1:1 Dalum IF Dalum IF
  Holbaek B&I Holbaek B&I 3:2 Vejgaard B Vejgaard B
  Ringköbing IF Ringköbing IF 1:5 Boldklubben af 1893 B93
  VSK Aarhus VSK Aarhus 0:1 FA 2000 FA 2000
  Naesby BK Naesby Boldklub 1:2 Slagelse B&I Slagelse
  FC Sydvest FC Sydvest 05 0:2 Skovshoved IF Skovshoved
Matchday 9 FK Smorgon FK Smorgon 2:0 Khimik Svetlogorsk Svetlogorsk
  Naftan Naftan Novopolotsk 0:3 Sputnik Rechitsa Sputnik
  FK Lida FK Lida 4:2 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel
  Volna Pinsk Volna Pinsk 1:1 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
Group C Haiti U20 Haiti U20 12:00 AM Trinidad and Tobago U20 Trinidad U20
  Panama U20 Panama U20 12:00 AM Suriname U20 Suriname U20
Group D Cuba U20 Cuba U20 12:00 AM Guatemala U20 Guatemala U20
  Honduras U20 Honduras U20 12:00 AM Antigua and Barbuda U20 Antigua U20
Matchday 2 Ventspils FK Ventspils 3:0 FK Tukums 2000 Tukums
  Jelgava FK Jelgava 1:0 BFC Daugavpils Daugavpils
  Valmiera Valmiera FC 0:4 FK RFS RFS
Matchday 14 Abdysh-Ata Kant FK Abdysh-Ata Kant 12:00 AM FK Dordoi Bishkek Dordoi Bishkek
Matchday 25 SC Gjilani SC Gjilani 3:0 KF Vushtrria KF Vushtrria
  KF Drenica KF Drenica 1:2 KF Flamurtari Prishtinë KF Flamurtari
Matchday 6 Fayzkand Vose FK Fayzkand Vose 0:3 FK Khujand Khujand
  Istiqlol Istiqlol Dushanbe 8:0 FK Istaravshan FK Istaravshan
Matchday 24 FC Noah FC Noah Yerevan 2:1 FC Lori Vanadzor Lori Vanadzor
  Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 1:0 FC Ararat-Armenia Yerevan Ararat-Armenia
Matchday 27 Torpedo Torpedo Erewan 1:1 FC Alashkert II Alashkert II
  Lokomotiv FC Lokomotiv Erewan 2:0 FC Sevan FC Sevan
  L. Artsakh Lernayin Artsakh Goris 3:0 FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
  BKMA Yerevan BKMA Yerevan 2:0 FC Ani FC Ani
Matchday 30 Copenhagen U19 FC Copenhagen U19 0:0 FC Nordsjaelland U19 Nordsjaell. U19
  Aarhus GF U19 Aarhus GF U19 3:0 Vejle Boldklub U19 Vejle BK U19
  Bröndby IF U19 Bröndby IF U19 1:1 Odense Boldklub U19 Odense BK U19

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Milos Vasiljevic
    Age: 32 Years  Serbia
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Car Konstantin
     
    Völsungur ÍF
  • Benjie Li
    Age: 19 Years  China
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Shimizu S-Pulse Youth
     
    Okinawa SV
  • Joel Cunningham
    Age: 23 Years  Jamaica
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Unknown
     
    KF Fjardabyggdar
  • Vladyslav Shukhovtsev
    Age: 18 Years  Ukraine
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Chornomorets 2 Odessa
     
    Balkany Zorya
  • Renato
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Right Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: ?
    Associação Chapecoense de Futebol
     
    Avaí Futebol Clube (SC)
  • Hans Jákup Lervig
    Age: 23 Years  Faroe Islands
    Position: Right Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: ?
    Víkingur Göta
     
    ÍF Fuglafjördur
  • Thórir Rafn Thórisson
    Age: 19 Years  Iceland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    Víkingur Reykjavík
     
    Kordrengir
  • Kwame Karikari
    Age: 28 Years  Ghana
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 thousand €
    Fee: -
    Dinamo Tbilisi
     
    Without Club
  • Meinhardt Joensen
    Age: 40 Years  Faroe Islands
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 thousand €
    Fee: End of loan
    TB Tvöroyri
     
    KÍ Klaksvík
  • Alex Krzykos
    Age: 17 Years  United States
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Loan
    Phoenix Rising FC Academy
     
    Phoenix Rising FC
  • Arthur Taufer
    Age: 21 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    S.E.R.C. Brasil Farroupilha (RS)
     
    Esporte Clube Juventude U20
  • Benjie Li
    Age: 19 Years  China
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Okinawa SV