To use this site, please enable Javascript.

Matches Feb 20, 2021

matchday 22
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 3:30 PM Bayern Munich Bayern Munich
 
1. FC Köln 1. FC Köln 3:30 PM VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 3:30 PM 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
SC Freiburg SC Freiburg 3:30 PM 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 6:30 PM Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:00 PM SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:00 PM SV Sandhausen SV Sandhausen
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 1:00 PM 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
matchday 25
Southampton Southampton FC 1:30 PM Chelsea FC Chelsea
  West Ham West Ham United 4:00 PM Tottenham Hotspur Spurs
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 4:00 PM Leeds United Leeds
 
Burnley Burnley FC 4:00 PM West Bromwich Albion West Brom
  Fulham Fulham FC 4:00 PM Sheffield United Sheff Utd
 
Liverpool Liverpool FC 6:30 PM Everton FC Everton
matchday 23
Lazio SS Lazio 3:00 PM UC Sampdoria Sampdoria
  Genoa Genoa CFC 6:00 PM Hellas Verona Hellas Verona
  Sassuolo US Sassuolo 8:45 PM Bologna FC 1909 Bologna
matchday 21 SteDoCo VV SteDoCo postponed ACV Assen ACV Assen
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk postponed Sportlust '46 Sportlust '46
  VVOG VVOG Harderwijk postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen postponed VVSB Noordwijkerhout VVSB
  DOVO VV DOVO Veenendaal postponed Harkemase Boys Harkemase Boys
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed DVS '33 Ermelo DVS '33
  VV Goes VV Goes postponed FC Lisse FC Lisse
  Staphorst VV Staphorst postponed HSV Hoek Hoek
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
matchday 18
Austria Vienna Austria Vienna 5:00 PM SCR Altach SCR Altach
 
WSG Tirol WSG Tirol 5:00 PM SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 5:00 PM SV Ried SV Ried
matchday 21
FC Vaduz FC Vaduz 6:15 PM FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Basel FC Basel 1893 8:30 PM FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
matchday 23 FC Emmen FC Emmen 6:45 PM PEC Zwolle PEC Zwolle
  VVV-Venlo VVV-Venlo 8:00 PM AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 9:00 PM ADO Den Haag ADO Den Haag
matchday 26
Kasimpasa Kasimpasa 11:30 AM Fatih Karagümrük Karagümrük
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 2:00 PM Konyaspor Konyaspor
  Denizlispor Denizlispor 2:00 PM Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  Alanyaspor Alanyaspor 5:00 PM Galatasaray SK Galatasaray
matchday 15 PFK Lviv PFK Lviv 1:00 AM Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 1:00 AM Rukh Lviv Rukh Lviv
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 1:00 AM FK Minaj FK Minaj
  Desna Desna Chernigiv 1:00 AM Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:00 AM SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  FK Mariupol FK Mariupol 1:00 AM Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Ingulets Ingulets Petrove 1:00 AM Vorskla Poltava Vorskla
matchday 27 KAS Eupen KAS Eupen 4:15 PM KV Oostende KV Oostende
  Mouscron Royal Excel Mouscron 6:30 PM Cercle Brugge Cercle Brugge
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 8:45 PM RSC Charleroi RSC Charleroi
matchday 20 RWDM RWD Molenbeek 8:45 PM KVC Westerlo KVC Westerlo
matchday 22 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 7:30 PM SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  KVK Ninove KVK Ninove 7:30 PM KRC Gent KRC Gent
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 8:00 PM RFC Wetteren RFC Wetteren
matchday 20 FK Jablonec FK Jablonec 2:30 PM FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:30 PM AC Sparta Praha Sparta Praha
  MFK Karvina MFK Karvina 2:30 PM FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:30 PM FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 2:30 PM Slezsky FC Opava SFC Opava
  FK Teplice FK Teplice 2:30 PM SK Slavia Prague Slavia Prague
  FK Pardubice FK Pardubice 2:30 PM FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:30 PM FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 2:30 PM 1.FC Slovácko Slovácko
matchday 22 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 5:00 PM HNK Sibenik HNK Sibenik
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 5:00 PM GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 5:00 PM HNK Gorica HNK Gorica
  NK Istra NK Istra 1961 5:00 PM NK Varazdin NK Varazdin
  NK Osijek NK Osijek 5:00 PM HNK Rijeka HNK Rijeka
matchday 2 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 1:00 PM IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
  Kaarinan U19 Kaarinan Pojat U19 3:00 PM Turun Palloseura U19 TPS U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 3:00 PM Jyväskylän Komeetat U19 Komeetat U19
  PPJ U19 PPJ Helsinki U19 6:15 PM Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
  Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 7:00 PM FC Honka U19 FC Honka U19
Group A Helsinki IFK Helsinki IFK 1:00 PM FC Lahti FC Lahti
  HJK Helsinki HJK Helsinki 4:00 PM FC KTP FC KTP
Group C KuPS Kuopion Palloseura 12:00 PM AC Oulu AC Oulu
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 1:30 PM Ilves Tampere Ilves
Group D Mikkelin Mikkelin Palloilijat 2:15 PM JIPPO Joensuu JIPPO
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 6:30 PM IF Gnistan IF Gnistan
Group E TPS Turun Palloseura 12:00 PM Pallokerho-35 PK-35
Group F RoPS Rovaniemen Palloseura 3:00 PM Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  VPS Vaasan Palloseura 4:45 PM FF Jaro FF Jaro
matchday 18 Piast Gliwice Piast Gliwice - Warta Poznan Warta Poznan
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin - Rakow Czestochowa Rakow
  Lech Poznan Lech Poznan - Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala - Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk - Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Stal Mielec Stal Mielec - Cracovia Cracovia
  Legia Warszawa Legia Warszawa - Wisla Plock Wisla Plock
  Wisla Kraków Wisla Kraków - Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 11:30 AM POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 2:00 PM PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
  CSKA Sofia CSKA Sofia 4:30 PM Cherno More Varna Cherno More
matchday 22 NK Bravo NK Bravo 2:30 PM FC Koper FC Koper
  NK Maribor NK Maribor 5:15 PM NK Celje NK Celje
  NS Mura NS Mura 8:00 PM ND Gorica ND Gorica
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 2:45 PM Újpest FC Újpest FC
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 5:00 PM MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Ferencváros Ferencvárosi TC 7:30 PM Budapest Honvéd FC Honvéd
matchday 20 Michalovce Zemplin Michalovce 2:00 PM SKF Sered SKF Sered
  Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:00 PM MFK Ruzomberok Ruzomberok
  FK Senica FK Senica 2:00 PM AS Trencin AS Trencin
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:00 PM FK Pohronie Pohronie
  FC Nitra FC Nitra 3:00 PM Spartak Trnava Spartak Trnava
matchday 16 VfL Breese/L. VfL Breese/Langendorf 3:00 PM VfL Westercelle VfL Westercelle
matchday 17 Budissa Bautzen Budissa Bautzen 1:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 2:00 PM BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 2:00 PM VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:00 PM SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 2:00 PM SSV Markranstädt Markranstädt
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 2:00 PM SG Taucha 99 SG Taucha 99
  SC Freital SC Freital 2:00 PM SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 2:00 PM SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
matchday 16 Thüringen Weida FC Thüringen Weida 2:00 PM FC Wacker Teistungen Teistungen
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 2:00 PM FSV Schleiz FSV Schleiz
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 2:00 PM SV Schott Jena Schott Jena
  FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord 2:00 PM BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 2:00 PM SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 2:00 PM SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:00 PM Eintracht Sondershausen Sondershausen
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 2:00 PM SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
matchday 18 SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 2:30 PM FC Auggen FC Auggen
  FC Waldkirch FC Waldkirch 2:30 PM SV Endingen SV Endingen
  SC Durbachtal SC Durbachtal 2:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  Offenburger FV Offenburger FV 2:30 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  FC Teningen FC Teningen 2:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  SV Weil SV Weil 2:30 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 3:00 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
matchday 7 Necaxa Club Necaxa 2:30 AM CF Monterrey Monterrey
  FC Juárez FC Juárez 4:30 AM Mazatlán FC Mazatlán FC
Final Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 5:35 AM Gamba Osaka Gamba Osaka
matchday 6 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 12:01 AM CF Atlante Atlante
matchday 11 El Makasa Masr El Makasa 4:00 PM Wadi Degla FC Wadi Degla
matchday 16 Cove Rangers Cove Rangers FC 4:00 PM Dumbarton FC Dumbarton FC
  Peterhead FC Peterhead FC 4:00 PM Partick Thistle FC Partick Thistle
  Falkirk FC Falkirk FC 4:00 PM Clyde FC Clyde FC
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 4:00 PM East Fife FC East Fife
  Montrose Montrose FC 4:00 PM Airdrieonians FC Airdrieonians
matchday 15 FAC Floridsdorfer AC 2:30 PM FC Dornbirn FC Dornbirn
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 8:25 PM Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
matchday 31 Coventry Coventry City 1:30 PM Brentford FC Brentford
  Millwall Millwall FC 4:00 PM Wycombe Wanderers Wycombe
  Reading Reading FC 4:00 PM Middlesbrough FC Middlesbrough
  Bristol City Bristol City 4:00 PM Barnsley FC Barnsley FC
 
Norwich Norwich City 4:00 PM Rotherham United Rotherham
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 4:00 PM Birmingham City Birmingham
  Cardiff Cardiff City 4:00 PM Preston North End Preston
  Nottm Forest Nottingham Forest 4:00 PM Blackburn Rovers Blackburn
  Stoke City Stoke City 4:00 PM Luton Town Luton
  Huddersfield Huddersfield Town 4:00 PM Swansea City Swansea
 
QPR Queens Park Rangers 4:00 PM AFC Bournemouth Bournemouth
matchday 16 Stenhousemuir Stenhousemuir FC 4:00 PM Elgin City FC Elgin City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 4:00 PM Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Stirling Stirling Albion FC 4:00 PM Stranraer FC Stranraer
  Edinburgh City Edinburgh City FC 4:00 PM Brechin City FC Brechin City
  Queen's Park Queen's Park FC 4:00 PM Annan Athletic FC Annan Athletic
Round of 16 Loko Moscow Lokomotiv Moscow - PFK  Tambov Tambov
  CSKA Moscow CSKA Moscow - SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Krasnodar FK Krasnodar - FC Sochi Sochi
  Rostov FK Rostov - Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow - Spartak Moscow Spartak Moscow
  Ufa FK Ufa - Ural Yekaterinburg Ural
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula Arsenal Tula
  Khimki FK Khimki - Krylya Sovetov Samara KS Samara
matchday 10 Plaza Colonia Club Plaza Colonia - CA Rentistas Rentistas
  Defensor Defensor Sporting Club - Danubio FC Danubio FC
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo - CA Peñarol Peñarol
  Progreso Club Atlético Progreso - Club Deportivo Maldonado Maldonado
  River Plate Atletico River Plate Montevideo - Montevideo Wanderers Wanderers
  CA Fénix CA Fénix - Club Atlético Boston River Boston River
  Mvd City Torque Montevideo City Torque - Cerro Largo FC Cerro Largo
  CA Cerro Club Atlético Cerro - Club Nacional Nacional
matchday 13 Canterbury Utd Canterbury United 2:00 AM Team Wellington Team Wellington
  W. Phoenix Res. Wellington Phoenix Reserves 2:00 AM Auckland City FC Auckland City
matchday 27 Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 12:00 PM Udon Thani FC Udon Thani FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 12:00 PM Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Lampang FC Lampang FC 1:00 PM Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 1:00 PM Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 1:00 PM MOF Customs United Customs Utd.
matchday 30 Gillingham FC Gillingham FC 2:00 PM Bristol Rovers Bristol Rovers
  Burton Albion Burton Albion 4:00 PM Sunderland AFC Sunderland
  MK Dons Milton Keynes Dons 4:00 PM Northampton Town Northampton
  Swindon Town Swindon Town 4:00 PM Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Doncaster Doncaster Rovers 4:00 PM Hull City Hull City
  Peterborough Peterborough United 4:00 PM AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Wigan Wigan Athletic 4:00 PM Lincoln City Lincoln City
  Fleetwood Fleetwood Town 4:00 PM Charlton Athletic Charlton
  Portsmouth Portsmouth FC 4:00 PM Blackpool FC Blackpool
  Accrington Accrington Stanley 4:00 PM Shrewsbury Town Shrewsbury
  Ipswich Ipswich Town 4:00 PM Oxford United Oxford United
  Rochdale Rochdale AFC 4:00 PM Plymouth Argyle Plymouth
  Exeter City Exeter City 2:00 PM Grimsby Town Grimsby Town
  Crawley Town Crawley Town 4:00 PM Colchester United Colchester Utd.
  Salford Salford City 4:00 PM Carlisle United Carlisle United
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 4:00 PM Oldham Athletic Oldham Athletic
  Leyton Orient Leyton Orient 4:00 PM Port Vale FC Port Vale
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 4:00 PM Harrogate Town Harrogate Town
  Barrow Barrow AFC 4:00 PM Morecambe FC Morecambe FC
  Mansfield Town Mansfield Town 4:00 PM Cambridge United Cambridge Utd.
  Southend United Southend United 4:00 PM Bolton Wanderers Bolton
  Cheltenham Cheltenham Town 4:00 PM Bradford City Bradford
  Newport County Newport County 4:00 PM Forest Green Rovers Forest Green
  Stevenage Stevenage FC 4:00 PM Walsall FC Walsall
matchday 26 Barnet Barnet FC 4:00 PM Woking FC Woking FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 4:00 PM Yeovil Town Yeovil Town
  Torquay United Torquay United FC 4:00 PM FC Halifax Town Halifax Town
  Bromley Bromley FC 4:00 PM Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Macclesfield Macclesfield Town (aufgel.) 4:00 PM Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Weymouth FC Weymouth FC 4:00 PM Solihull Moors Solihull Moors
  Aldershot Town Aldershot Town 4:00 PM Wrexham AFC Wrexham
  Dover Athletic Dover Athletic 4:00 PM King's Lynn Town King's Lynn
  Notts County Notts County 4:00 PM Chesterfield FC Chesterfield FC
  Altrincham Altrincham FC 4:00 PM Boreham Wood FC Boreham Wood
  Eastleigh FC Eastleigh FC 4:00 PM Stockport County Stockport
  Sutton Utd Sutton United 4:00 PM Wealdstone FC Wealdstone FC
matchday 15 Portadown Portadown FC 4:00 PM Dungannon Swifts Dungannon
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 4:00 PM Glentoran FC Glentoran
  Carrick Rangers Carrick Rangers 4:00 PM Glenavon FC Glenavon
  Cliftonville Cliftonville FC 4:00 PM Larne FC Larne FC
  Linfield Linfield FC 6:30 PM Coleraine FC Coleraine
matchday 24 Lecce US Lecce 12:00 AM Cosenza Calcio Cosenza
  Frosinone Frosinone Calcio 12:00 AM Delfino Pescara 1936 Pescara
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 12:00 AM SPAL SPAL
  Brescia Brescia Calcio 12:00 AM US Cremonese Cremonese
  Reggina Reggina 1914 12:00 AM Pordenone Calcio Pordenone
  Venezia Venezia FC 12:00 AM Virtus Entella Virtus Entella
  AC Pisa AC Pisa 1909 12:00 AM FC Empoli FC Empoli
  Cittadella AS Cittadella 12:00 AM AC Reggiana 1919 Reggiana
  Chievo Verona Chievo Verona 12:00 AM AC Monza Monza
  Ascoli Ascoli Calcio 12:00 AM US Salernitana 1919 Salernitana
matchday 26 Amiens SC Amiens SC - FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine - Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC - ES Troyes AC Troyes
  FC Chambly FC Chambly - AJ Auxerre AJ Auxerre
  Chamois Niort Chamois Niortais FC - Pau FC Pau FC
  Guingamp EA Guingamp - SM Caen SM Caen
  Paris FC Paris FC - LB Châteauroux LB Châteauroux
  AC Ajaccio AC Ajaccio - Clermont Foot 63 Clermont Foot
  AC Le Havre AC Le Havre - USL Dunkerque USL Dunkerque
  Rodez AF Rodez AF - FC Toulouse Toulouse
matchday 16 D. Calarasi Dunarea Calarasi 10:00 AM FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  FC U Craiova FC U Craiova 1948 10:00 AM AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 10:00 AM FC Universitatea Cluj U Cluj
  Petrolul Petrolul Ploiesti 10:00 AM FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  Rapid 1923 FC Rapid 1923 10:00 AM Ripensia Timisoara Ripensia
  CSM Slatina CSM Slatina 10:00 AM CS Mioveni CS Mioveni
  Aerostar Aerostar Bacau 10:00 AM AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
  Csikszereda AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 10:00 AM CSM Resita CSM Resita
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 10:00 AM Concordia Chiajna Concordia
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 10:00 AM SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
matchday 25 TOP Oss TOP Oss 2:00 PM Almere City FC Almere City
  MVV Maastricht MVV Maastricht 4:30 PM SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
matchday 17 Ayr United Ayr United FC 4:00 PM Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Dundee FC Dundee FC 4:00 PM Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 4:00 PM Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Arbroath Arbroath FC 4:00 PM Raith Rovers FC Raith Rovers
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 4:00 PM Greenock Morton FC Morton
matchday 22 Menemen Spor Menemen Spor 11:30 AM Akhisarspor Akhisarspor
  Altinordu Altinordu FK 2:00 PM Adanaspor Adanaspor
  Giresunspor Giresunspor 2:00 PM Ankaraspor Ankaraspor
  Istanbulspor Istanbulspor 5:00 PM Samsunspor Samsunspor
matchday 21 SC Kriens SC Kriens 6:15 PM FC Chiasso FC Chiasso
matchday 18 Hvidovre IF Hvidovre IF 1:00 PM BK Fremad Amager Fremad Amager
  Hobro IK Hobro IK 2:00 PM FC Helsingör FC Helsingör
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 12:00 AM FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  Jagodina GFK Jagodina 12:00 AM OFK Zarkovo Zarkovo
  Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 12:00 AM FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 12:00 AM FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 12:00 AM FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Trayal FK Trayal Kruševac 12:00 AM FK Zemun FK Zemun
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 12:00 AM Graficar Belgrad Graficar
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 12:00 AM FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 12:00 AM FK Loznica FK Loznica
matchday 16 Widzew Lodz Widzew Lodz 7:10 PM Korona Kielce Korona Kielce
matchday 17 LKS Lodz LKS Lodz 5:00 PM GKS Tychy GKS Tychy
matchday 18 Newcastle U18 Newcastle United U18 12:00 PM Stoke City U18 Stoke U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 12:00 PM Arsenal FC U18 Arsenal U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 12:00 PM Burnley FC U18 Burnley U18
  Chelsea U18 Chelsea FC U18 12:00 PM Reading FC U18 Reading U18
  Derby U18 Derby County U18 12:00 PM Wolverhampton Wanderers U18 Wolves U18
  Leeds U18 Leeds United U18 12:00 PM Everton FC U18 Everton U18
  Palace U18 Crystal Palace U18 1:00 PM Norwich City U18 Norwich U18
  Fulham U18 Fulham FC U18 1:00 PM West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 1:00 PM Tottenham Hotspur U18 Tottenham U18
  Leicester U18 Leicester City U18 2:00 PM Southampton FC U18 Southampton U18
  Sunderland U18 Sunderland AFC U18 2:00 PM Liverpool FC U18 Liverpool U18
  Man City U18 Manchester City U18 3:00 PM Middlesbrough FC U18 Boro U18
matchday 21 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 2:00 PM Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
  Hapoel Hadera Hapoel Hadera 4:20 PM Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
  FC Ashdod FC Ashdod 5:45 PM Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Hapoel Haifa Hapoel Haifa 6:50 PM Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
matchday 23 Hapoel Hadera Hapoel Hadera - Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
  Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv - Maccabi Haifa Maccabi Haifa
  Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona - Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
  M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva - Maccabi Netanya Maccabi Netanya
  FC Ashdod FC Ashdod - Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  B. Jerusalem Beitar Jerusalem - Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Hapoel Haifa Hapoel Haifa - Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
matchday 24 K. Offenbach Kickers Offenbach 2:00 PM FK Pirmasens FK Pirmasens
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:00 PM SC Freiburg II SC Freiburg II
  Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 2:00 PM Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 2:00 PM VfB Stuttgart II Stuttgart II
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 2:00 PM TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 2:00 PM TSV Schott Mainz Schott Mainz
  RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 2:00 PM FC Gießen FC Gießen
  Bahlinger SC Bahlinger SC 2:00 PM TSG Balingen TSG Balingen
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 2:00 PM FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  FSV Frankfurt FSV Frankfurt 2:00 PM SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 2:00 PM TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
matchday 15 Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 2:00 PM Alemannia Aachen Alem. Aachen
matchday 27 1.FC Köln II 1.FC Köln II 2:00 PM SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  Bonner SC Bonner SC 2:00 PM Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 2:00 PM Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 2:00 PM SV Rödinghausen SV Rödinghausen
  RW Essen Rot-Weiss Essen 2:00 PM SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
  SV Straelen SV Straelen 2:00 PM FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 2:00 PM Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
  VfB Homberg VfB Homberg 2:00 PM Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 2:00 PM Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
matchday 6 FC Admira II FC Admira Wacker Mödling II 2:00 PM SV Leobendorf Leobendorf
matchday 9 Stripfing SV Stripfing 2:00 PM 1. Wiener Neustädter SC Wiener Neustadt
matchday 10 Bruck/L. ASK-BSC Bruck/Leitha 3:00 PM Team Wiener Linien Wiener Linien
matchday 11 Draßburg ASV Draßburg 3:00 PM Wiener Sport-Club Wiener SC
matchday 20 Vikt. Griesheim SC Viktoria 06 Griesheim postponed SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  SG Barockstadt SG Barockstadt Fulda-Lehnerz postponed KSV Baunatal KSV Baunatal
  Hünfelder SV Hünfelder SV postponed FC Hanau 93 FC Hanau 93
  FSV Fernwald FSV Fernwald postponed FC Eddersheim FC Eddersheim
  RW Hadamar SV Rot-Weiß Hadamar postponed SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
matchday 17 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 2:00 PM TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 3:30 PM FC Süderelbe FC Süderelbe
matchday 28 SV Donaustauf SV Donaustauf 2:00 PM TSV Nördlingen TSV Nördlingen
matchday 19 Eintracht Trier SV Eintracht Trier 05 2:00 PM FC Karbach FC Karbach
  Mechtersheim TuS Mechtersheim 3:00 PM TSG Pfeddersheim Pfeddersheim
  FSV Jägersburg FSV Jägersburg 3:00 PM FC Hertha Wiesbach Hertha Wiesbach
  SV Röchling SV Röchling Völklingen 3:00 PM FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen
  Wormatia Worms VfR Wormatia Worms 3:30 PM FV Eppelborn FV Eppelborn
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 3:30 PM SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 5:30 PM TuS Koblenz TuS Koblenz
matchday 10 Bremer SV Bremer SV 1:00 PM Habenhauser FV Habenhauser FV
  OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 3:00 PM SV Werder Bremen III W. Bremen III
matchday 12 TSB Flensburg TSB Flensburg 2:00 PM Eckernförder SV Eckernförder SV
  TSV Kronshagen TSV Kronshagen 2:00 PM Inter Türkspor Kiel Türkspor Kiel
  Husumer SV Husumer SV 2:00 PM SV Frisia 03 Risum-Lindholm SV Frisia 03
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 2:00 PM Eutin 08 Eutin 08
  TSV Bordesholm TSV Bordesholm 2:00 PM TSV Altenholz TSV Altenholz
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 2:00 PM SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
matchday 17 MFK Skalica MFK Skalica 1:30 PM Slovan Bratislava U21 Slovan U21
  Puchov MSK Puchov 1:30 PM FC Kosice FC Kosice
  Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica 1:30 PM FK Dubnica nad Vahom Dubnica
  Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas 1:30 PM Partizan Bardejov Bardejov
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 1:30 PM FC Petrzalka FC Petrzalka
  FK Poprad FK Poprad 1:30 PM STK 1914 Samorin STK Samorin
matchday 14 Gerasdorf SV Gerasdorf/Stammersdorf 2:00 PM Union Mauer Union Mauer
  Post SV Wien Post SV Wien 2:00 PM SV Donau SV Donau
  Wienerberg SV Wienerberg 2:00 PM FV Austria XIII Austria XIII
  Mannswörth SC Mannswörth 3:00 PM SK Slovan HAC Slovan HAC
Group 1 Pegasus TSW Pegasus 8:00 AM Resources Capital Resources Cap.
  HK Rangers Hong Kong Rangers 10:30 AM Lee Man Lee Man
matchday 6 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 11:00 AM FC Lori Vanadzor Lori Vanadzor
matchday 14 Simmering 1. Simmeringer SC 2:00 PM SC Ostbahn XI Ostbahn XI
  Copenhagen U19 FC Copenhagen U19 12:00 PM FC Nordsjaelland U19 Nordsjaell. U19
  Silkeborg U19 Silkeborg IF U19 12:30 PM Vejle Boldklub U19 Vejle BK U19
  SönderjyskE U19 SönderjyskE U19 12:30 PM Aalborg BK U19 Aalborg BK U19
  Esbjerg fB U19 Esbjerg fB U19 1:00 PM Lyngby BK U19 Lyngby BK U19
  Midtjylland U19 FC Midtjylland U19 1:00 PM AC Horsens U19 AC Horsens U19
  Bröndby IF U19 Bröndby IF U19 1:00 PM Odense Boldklub U19 Odense BK U19
  Randers FC U19 Randers FC U19 2:00 PM Aarhus GF U19 Aarhus GF U19
matchday 11 Torino U19 Torino Primavera 11:00 AM Fiorentina Primavera Fiorentina U19
  Inter U19 Inter Milan Primavera 1:00 PM Juventus Primavera Juventus U19
  Bologna U19 Bologna Primavera 3:00 PM Sassuolo Primavera Sassuolo U19
matchday 10 Cittadella U19 Cittadella Primavera 2:30 PM Brescia Primavera Brescia U19
  Cremonese U19 Cremonese Primavera 2:30 PM Pordenone Primavera Pordenone U19
  Udinese U19 Udinese Primavera 3:00 PM Vicenza Primavera Vicenza U19
  Venezia U19 Venezia Primavera 3:00 PM Parma Primavera Parma U19
  Verona U19 Hellas Verona Primavera 3:00 PM Chievo Primavera Chievo U19
matchday 17 Monza U19 Monza Primavera 12:00 AM Hellas Verona Primavera Verona U19
matchday 10 Lecce U19 Lecce Primavera 3:00 PM Crotone Primavera Crotone U19
  Pisa U19 Pisa Primavera 3:00 PM Pescara Primavera Pescara U19
  Benevento U19 Benevento Primavera 3:00 PM Virtus Entella Primavera Entella U19
  Salernitana U19 Salernitana Primavera 3:00 PM Napoli Primavera Napoli U19
  Cosenza U19 Cosenza Primavera 3:00 PM Frosinone Primavera Frosinone U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 3:00 PM Reggina Primavera Reggina U19
matchday 21 AFC Amsterdam AFC Amsterdam postponed Rijnsburgse Boys Rijnsburgse B.
  Noordwijk VV Noordwijk postponed ASWH Ambacht ASWH
  Volendam U21 FC Volendam U21 postponed SVV Scheveningen Scheveningen
  Excelsior M Excelsior Maassluis postponed GVVV Veenendaal GVVV
  Kozakken Boys Kozakken Boys postponed SV TEC Tiel TEC
  IJsselm.vogels VV IJsselmeervogels postponed Sparta Rotterdam U21 Sparta U21
  Quick Boys Quick Boys postponed VV Katwijk Katwijk
  HHC Hardenberg HHC Hardenberg postponed SV Spakenburg Spakenburg
matchday 11 Sheriff Sheriff Tiraspol 1:00 PM FC Sfintul Gheorghe Sfintul Gheor.
matchday 21 Milsami Orhei FC Milsami Orhei 3:00 PM CSF Speranta Nisporeni CSF Speranta
matchday 11 Chippa United Chippa United 2:30 PM TS Galaxy FC TS Galaxy FC
matchday 16 Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 2:00 PM SuperSport United SuperSport Utd.
  Baroka FC Baroka FC 4:00 PM Black Leopards FC Black Leopards
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 4:00 PM Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
matchday 10 Uttar Baridhara Uttar Baridhara SC 10:00 AM Arambagh Krira Sangha Arambagh KS
  Saif Sporting Saif Sporting Club Limited 10:30 AM Bashundhara Kings Bashund. Kings
  Sheikh Russel Sheikh Russel KC 1:00 PM Abahani Limited Dhaka Abahani Ltd.
matchday 20 Jamshedpur FC Jamshedpur FC 3:00 PM Mumbai City FC Mumbai City

Select date

Player birthdays

  • Ciro Immobile
    Date of birth: Feb 20, 1990  Italy
    Position: Centre-Forward
    Market value: 45,00 m €
    SS Lazio
    Age: 31 years

Coach birthdays