To use this site, please enable Javascript.

Matches May 15, 2021

matchday 33
Hertha BSC Hertha BSC 0:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 4:3 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
FC Augsburg FC Augsburg 2:0 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
SC Freiburg SC Freiburg 2:2 Bayern Munich FC Bayern
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
matchday 37
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:5 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 3:3 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
SC Verl SC Verl 0:1 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Quarter-Finals 1st leg CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 Esperance Tunis Esperance
  Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 4:0 Simba SC Simba SC
  El Ahly El Ahly Cairo 2:0 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
matchday 36
Burnley Burnley FC 0:4 Leeds United Leeds
 
Southampton Southampton FC 3:1 Fulham FC Fulham
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 West Ham United West Ham
matchday 37 Spezia Calcio Spezia Calcio 4:1 Torino FC Torino
  Genoa Genoa CFC 3:4 Atalanta BC Atalanta BC
 
Juventus Juventus FC 3:2 Inter Milan Inter
 
AS Roma AS Roma 2:0 SS Lazio Lazio
matchday 33 DOVO VV DOVO Veenendaal postponed Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  HSV Hoek HSV Hoek postponed VV SteDoCo SteDoCo
  Staphorst VV Staphorst postponed VVOG Harderwijk VVOG
  Harkemase Boys Harkemase Boys postponed Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs postponed ACV Assen ACV Assen
  DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed VV Goes VV Goes
  FC Lisse FC Lisse postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  Sportlust '46 Sportlust '46 postponed VVSB Noordwijkerhout VVSB
matchday 31
Austria Vienna Austria Vienna 2:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
SCR Altach SCR Altach 3:0 SV Ried SV Ried
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 2:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
matchday 25 Konoplev U16 Y. Konoplev Football Akademia U16 1:5 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 1:0 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 3:1 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 2:0 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:2 FShM Moskau U16 FShM U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 3:0 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak.Konoplev U17 Y. Konoplev Football Academy U17 1:1 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:2 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 3:2 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 3:1 FShM Moskau FShM Moskau
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 0:3 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
matchday 35
FC Vaduz FC Vaduz 1:3 Servette FC Servette FC
 
FC Basel FC Basel 1893 4:0 FC Zürich FC Zürich
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 5:2 FC Luzern FC Luzern
 
FC Lugano FC Lugano 3:1 FC Sion FC Sion
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 5:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
matchday 29 VV Capelle VV Capelle 2:30 PM VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 2:30 PM VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  VV Rijsoord VV Rijsoord 2:30 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 2:30 PM Achilles Veen Achilles Veen
  Spijkenisse VV Spijkenisse 2:30 PM VV Smitshoek Smitshoek
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 2:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  SV Poortugaal SV Poortugaal 2:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
  VV Duno VV Duno Doorwerth 2:30 PM Achilles '29 Achilles '29
matchday 8 Univ. Craiova Universitatea Craiova 1:3 CFR Cluj CFR Cluj
matchday 42 Hatayspor Hatayspor 0:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 0:1 Alanyaspor Alanyaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 5:1 Denizlispor Denizlispor
 
Sivasspor Sivasspor 2:1 Kasimpasa Kasimpasa
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:0 Konyaspor Konyaspor
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Galatasaray Galatasaray A.S. 3:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Göztepe Göztepe 1:2 Besiktas JK Besiktas
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
 
Kayserispor Kayserispor 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
matchday 29 ONS Sneek ONS Sneek postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  Swift AVV Swift postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed ASV De Dijk De Dijk
  SDC Putten SDC Putten postponed VV DETO Twenterand DETO
  Buitenpost VV Buitenpost postponed SC Genemuiden Genemuiden
  Berkum VV Berkum postponed SV Urk SV Urk
matchday 8 ACSM Poli Iasi ACSM Politehnica Iasi 0:1 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 0:3 FC Voluntari FC Voluntari
Semi-Finals 2nd Leg Dundee FC Dundee FC 0:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
matchday 5 Rangers Rangers FC 4:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Hibernian FC Hibernian FC 0:0 Celtic FC Celtic
  St. Johnstone St. Johnstone FC 0:0 Livingston FC Livingston FC
matchday 12 Panserraikos Panserraikos 1:0 PO Triglias PO Triglias
matchday 7 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  Atromitos Athen Atromitos Athen 1:0 Volos NPS Volos NPS
  OFI Crete OFI Crete 2:2 Panetolikos GFS Panetolikos
  AE Larisa AE Larisa 2:0 PAS Giannina PAS Giannina
matchday 4 OF Ierapetras OF Ierapetras 2:3 Panachaiki GE Panachaiki
  AO Trikala AO Trikala 1:1 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Ap. Larisas Apollon Larisas 2:2 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
matchday 32 SFC Opava Slezsky FC Opava 1:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 4:2 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:0 FK Jablonec FK Jablonec
  Slovacko 1.FC Slovacko 1:1 FC Bohemians Prague 1905 Bohemians 1905
matchday 36 Graficar U17 Graficar Belgrad U17 5:0 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 1:2 FK Mladost Lucani U17 Lucani U17
  Macva U17 FK Macva Sabac U17 1:1 FK Brodarac Belgrad U17 Brodarac U17
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 2:1 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 0:3 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  OFK Beograd U19 OFK Beograd U19 5:0 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 2:1 FK Rad U19 Rad U19
matchday 37 FK Indjija FK Indjija 0:5 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 1:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:2 FK Cukaricki Cukaricki
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Napredak FK Napredak Krusevac 2:0 FK Mladost Lucani Mladost
  Rad FK Rad 7:1 FK Macva Sabac Macva
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:0 FK Vozdovac Vozdovac
matchday 35 NK Istra NK Istra 1961 1:0 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:2 NK Osijek NK Osijek
matchday 4 Oulunsalo PS Oulunsalo Palloseura 0:3 Haukiputaan Pallo HauPa
matchday 5 Tervarit Oulu Tervarit Oulu 0:1 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
matchday 3 Helsinki IFK Helsinki IFK 1:1 Ilves Tampere Ilves
  AC Oulu AC Oulu 0:2 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
matchday 2 FC Vaajakoski FC Vaajakoski 2:2 JS Hercules JS Hercules
  OLS Oulun Luistinseura 0:2 Rovaniemen Palloseura II RoPS II
matchday 33 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:0 FC Sportist Svoge FC Sportist
matchday 30 Ludogorets PFC Ludogorets Razgrad 4:1 PFC Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 2:0 CSKA-Sofia CSKA-Sofia
matchday 34 NK Bravo NK Bravo 1:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Maribor NK Maribor 3:0 ND Gorica ND Gorica
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 NS Mura NS Mura
matchday 9 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:4 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  AS Trencin AS Trencin 0:0 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  FK Senica FK Senica 0:0 FK Pohronie Pohronie
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:2 SKF Sered SKF Sered
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:0 FC Nitra FC Nitra
matchday 34 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen postponed FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  TSV Kastl TSV Kastl postponed SV Erlbach SV Erlbach
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC postponed SC Eintracht Freising SE Freising
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut postponed ASV Dachau ASV Dachau
  TSV Ampfing TSV Ampfing postponed Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  1.FC Passau 1.FC Passau postponed SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  FC Töging FC Töging postponed FC Unterföhring FC Unterföhring
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld postponed TSV Grünwald TSV Grünwald
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos postponed TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
matchday 22 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 3:00 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 4:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 2:00 PM TSV Rantrum TSV Rantrum
  Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 2:00 PM TSV Kropp TSV Kropp
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 2:30 PM TuS Rotenhof TuS Rotenhof
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 4:00 PM IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
matchday 30 FC Teningen FC Teningen 3:30 PM Offenburger FV Offenburger FV
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 3:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
  Kehler FV Kehler FV 07 3:30 PM SV Endingen SV Endingen
  SV Bühlertal SV Bühlertal 4:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
matchday 10 CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 0:0 Quilmes Atlético Club Quilmes
  Barracas C. Club Atlético Barracas Central 1:1 Instituto AC Córdoba Instituto AC
Quarter-Finals Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:4 on pens Club Atlético Independiente Independiente
matchday 5 NYCFC New York City FC 1:1 Toronto FC Toronto FC
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:0 Austin FC Austin FC
matchday 3 New Amsterdam New Amsterdam FC 0:1 Stumptown AC Stumptown
matchday 8 Aurora Club Aurora postponed Club Deportivo San José Club San José
  Real Tomayapo CD Real Tomayapo postponed Club Independiente Petrolero Ind. Petrolero
  Real Potosí Real Potosí postponed The Strongest La Paz The Strongest
  Royal Pari Royal Pari Fútbol Club postponed Club Jorge Wilstermann Wilstermann
matchday 14 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:3 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Kashima Antlers Kashima Antlers 5:3 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 0:4 FC Tokyo FC Tokyo
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:1 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Yokohama FC Yokohama FC 2:0 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:0 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:0 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  FC Ryukyu FC Ryukyu 4:2 Tochigi SC Tochigi SC
matchday 8 Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:3 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
matchday 9 Sony Sendai Sony Sendai 0:1 Honda Lock Honda Lock
  Honda FC Honda FC 0:2 FC Osaka FC Osaka
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 0:2 Iwaki FC Iwaki FC
matchday 27 Al-Fateh Al-Fateh 2:3 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Al-Raed Al-Raed 1:2 Al-Taawoun FC Al-Taawoun FC
  Damac FC Damac FC 1:1 Al-Ittihad Jeddah Ittihad
matchday 5 tonan Maebashi tonan Maebashi 4:0 Aventura Kawaguchi Av. Kawaguchi
  Yokohama Takeru Yokohama Takeru 0:0 Vonds Ichihara Vert (Reserves) V.Ichihara Vert
  Toho Titanium Toho Titanium SC 2:2 Nankatsu SC Nankatsu SC
matchday 6 Esperanza SC Esperanza SC (Yokohama) 1:1 Briobecca Urayasu Briobe. Urayasu
  Tsukuba FC Tsukuba FC 1:0 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
matchday 4 Fukui Utd. Fukui United 2:0 Hokuriku University FC Hokuriku FC
matchday 3 FC Awaji-shima FC Awaji-shima 0:1 Kobe FC 1970 Kobe FC
  St.Andrews FC St.Andrews FC 2:1 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 0:0 Porvenir Asuka Porv. Asuka
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto 4:0 Kansai University FC 2008 Kansai Uni '08
matchday 2 Thróttur Thróttur Reykjavík 1:3 Vestri Ísafjördur Vestri
matchday 12 Sutherland Sutherland Sharks 1:5 Northbridge FC Bulls Northbridge FC
matchday 21 Western United Western United FC 0:1 Sydney FC Sydney FC
  Newcastle Newcastle United Jets 0:1 Central Coast Mariners Central Coast
matchday 31 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:1  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 4:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 1:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 7:1 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 3:2 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
matchday 24 Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 1:0 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 3:0 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 0:1 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  Fujairah SC Al-Fujairah SC 1:4 Al-Wahda FC Abu Dhabi Al-Wahda FC
matchday 5 Colmenarez CD Hermanos Colmenarez 0:0 Zulia FC Zulia FC
  Táchira Deportivo Táchira 1:0 Estudiantes de Mérida Estudiantes
  UCV FC Universidad Central de Venezuela 2:0 Bolívar Sport Club Bolívar SC
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 0:0 Gran Valencia FC Gran Valencia
matchday 26 HNK Orasje HNK Orasje 1:1 HSK Posusje HSK Posusje
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 1:0 NK Travnik Travnik
  FK Gorazde FK Gorazde 2:2 NK Vis Simm-Bau Kosova Simm-Bau
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:1 HNK Capljina HNK Capljina
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:0 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 2:1 FK Igman Konjic Igman Konjic
matchday 14 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:0 FC Džiugas Telsiai FC Džiugas
matchday 9 Neman Grodno Neman Grodno 1:2 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Vitebsk FK Vitebsk 3:2 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 3:3 Isloch Minsk Region Isloch
  BATE Borisov BATE Borisov 3:2 Rukh Brest Rukh
matchday 28 Slavija S. FK Slavija Sarajevo 3:2 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 3:1 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 6:2 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 3:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 0:3 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 7:0 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:1 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
matchday 22 Cleopatra FC Cleopatra FC 1:1 Smouha SC Smouha
  El Makasa Masr El Makasa 1:0 El Gouna FC El Gouna
  El Ittihad Ittihad Alexandria 1:1 Tala'ea El Gaish Gaish
matchday 17 OC Safi Olympique Safi 1:1 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
  Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 1:1 SC Chabab Mohammedia SCC Mohammedia
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 0:0 FAR Rabat FAR Rabat
matchday 9 Gimpo Citizen Gimpo Citizen 2:0 Cheongju FC Cheongju FC
  Cheonan City Cheonan City 2:2 Paju Citizen Paju Citizen
  Gangneung Cit. Gangneung Citizen 2:0 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Busan Trans. C. Busan Transportation Corp. 1:0 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 2:0 Hwaseong FC Hwaseong FC
matchday 10 Nowon Utd. Seoul Nowon United 3:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 2:1 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Geoje Citizen Geoje Citizen 0:0 Yeoju FC Yeoju FC
  Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Gangwon FC Reserves Gangwon Res.
matchday 16 Gangwon FC Gangwon FC 0:0 Suwon FC Suwon FC
  Incheon Utd. Incheon United 2:1 Gwangju FC Gwangju FC
matchday 20 NK Triglav NK Triglav Kranj 0:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  ND Primorje ND Primorje 0:0 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 2:1 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Krsko NK Krsko 1:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Radomlje NK Radomlje 2:0 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Dob NK Roltek Dob 3:4 NK Krka NK Krka
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:1 ND Beltinci Beltinci
  NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 3:0 NK Brda NK Brda
matchday 4 Charleston Charleston Battery 0:3 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II 0:1 Miami FC Miami FC
  Kansas City II Sporting Kansas City II 0:4 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 0:2 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
  Legion FC Birmingham Legion FC 1:0 Memphis 901 FC Memphis 901
matchday 12 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 1:1 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
Quarter-Finals RB Bragantino Red Bull Bragantino 0:1 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 4:2 Associação Ferroviária de Esportes (SP) Ferroviária
matchday 11 Cascavel-PR Cascavel Clube Recreativo (PR) 1:9 Maringá Futebol Clube (PR) Maringá FC
  Paraná Paraná Clube 0:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Toledo EC Toledo Esporte Clube (PR) 0:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Rio Branco Rio Branco Sport Club (PR) 2:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 0:0 Futebol Clube Cascavel (PR) FC Cascavel
  Cianorte Cianorte Futebol Clube (PR) 1:0 Azuriz Futebol Clube (PR) Azuriz FC
Group 1 Icasa AD Recreativa Cultural Icasa (CE) 3:2 Caucaia Esporte Clube (CE) Caucaia-CE
  Crato-CE Crato Esporte Clube (CE) 1:2 Pacajus Esporte Clube Pacajus EC
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Atlético-CE FC Atlético Cearense 2:2 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
  AD Perilima AD Perilima de Campina Grande (PB) 1:4 Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) Cajazeirense-PB
final 1st leg CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 0:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
matchday 16 Sol de América Club Sol de América 0:2 Sportivo Luqueño Luqueño
matchday 1 Mvd City Torque Montevideo City Torque 0:1 IA Sud America Montevideo Sud America
  Villa Española Deportivo Villa Española 0:0 Club Atlético Progreso Progreso
  Wanderers Montevideo Wanderers 1:0 Club Atlético Boston River Boston River
Semi-Finals 2nd Leg Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 3:0 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
final 1st leg CS Sergipe-SE Club Sportivo Sergipe (SE) 3:1 Lagarto Futebol Clube (SE) Lagarto FC
matchday 13 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:2 FC Kuressaare Kuressaare
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 0:4 FCI Levadia FCI Levadia
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:3 Tallinn JK Legion TJK Legion
matchday 4 Kalev Kalev Tallinn 0:2 Paide Linnameeskond U21 Paide U21
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 1:5 Viimsi JK Viimsi JK
matchday 9 West Coast West Coast Rangers 3:2 Northern Rovers Northern Rovers
  Melville United Melville United 0:3 Auckland City FC Auckland City
  Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:1 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  North Shore United North Shore United 1:2 Bay Olympic SC Bay Olympic SC
  Birkenhead Utd. Birkenhead United 0:1 Auckland United FC Auckland United
matchday 8 Dep. Binacional Deportivo Binacional 1:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
  Dep. Municipal Deportivo Municipal 1:1 Cusco FC Cusco FC
  Ayacucho FC Ayacucho FC 3:3 Universitario de Deportes Universitario
matchday 11 Sligo Rovers Sligo Rovers 3:0 Waterford FC Waterford FC
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 1:1 Derry City Derry City
  Longford Town Longford Town FC 0:2 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 8 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:2 Shelbourne FC Shelbourne
matchday 7 Ezra FC Ezra FC postponed Lao Army FC Lao Army FC
  Chanthabouly FC Chanthabouly postponed Viengchanh FC Viengchanh FC
matchday 9 Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 2:1 Garena Young Lions Young Lions
  Tampines Rovers Tampines Rovers 5:1 Balestier Khalsa Balestier Khals
matchday 23 Notts County Notts County 2:2 Bromley FC Bromley
matchday 44 Boreham Wood Boreham Wood FC 2:3 Wrexham AFC Wrexham
  Eastleigh FC Eastleigh FC 3:0 Barnet FC Barnet
  Yeovil Town Yeovil Town 3:1 King's Lynn Town King's Lynn
  Chesterfield FC Chesterfield FC 0:0 Wealdstone FC Wealdstone FC
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:3 Sutton United Sutton Utd
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 3:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Solihull Moors Solihull Moors 2:1 Woking FC Woking FC
  Aldershot Town Aldershot Town 1:3 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Weymouth FC Weymouth FC 2:1 Altrincham FC Altrincham
matchday 3 Crusaders Crusaders FC 0:1 Coleraine FC Coleraine
  Glentoran Glentoran FC 0:2 Cliftonville FC Cliftonville
  Linfield Linfield FC 1:2 Larne FC Larne FC
  Dungannon Dungannon Swifts 1:3 Ballymena United Ballymena
  Portadown Portadown FC 2:1 Carrick Rangers Carrick Rangers
Play Off 1st leg Bisceglie AS Bisceglie 1913 2:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Ravenna Ravenna FC 0:1 FC Legnago Salus Legnago
Group A Como Como 1907 0:3 Ternana Calcio Ternana
Final
Chelsea Chelsea FC 0:1 Leicester City Leicester
matchday 39 CD Castellón CD Castellón 0:2 SD Ponferradina Ponferradina
  CD Lugo CD Lugo 2:1 CD Mirandés CD Mirandés
  UD Almería UD Almería 1:1 Albacete Balompié Albacete
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:2 Real Zaragoza Real Zaragoza
matchday 38 LB Châteauroux LB Châteauroux 0:0 AC Ajaccio AC Ajaccio
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 2:2 Amiens SC Amiens SC
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 2:3 AJ Auxerre AJ Auxerre
  USL Dunkerque USL Dunkerque 3:3 FC Toulouse Toulouse
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 0:2 EA Guingamp Guingamp
  Grenoble Grenoble Foot 38 1:0 Rodez AF Rodez AF
  Paris FC Paris FC 3:0 FC Chambly FC Chambly
  SM Caen SM Caen 2:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  AC Le Havre AC Le Havre 3:2 ESTAC Troyes Troyes
  Pau FC Pau FC 4:3 Valenciennes FC Valenciennes FC
matchday 34 US Boulogne US Boulogne 1:0 Quevilly Rouen Métropole Quevilly Rouen
  SC Bastia SC Bastia 3:1 Red Star FC Red Star FC
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 5:1 Sporting Club de Lyon SC Lyon
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 4:1 SO Cholet SO Cholet
  FC Sète 34 FC Sète 34 0:1 Stade Briochin Stade Briochin
  Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 3:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
  Stade Lavallois Stade Lavallois 0:0 US Orléans US Orléans
  Le Mans FC Le Mans FC 3:2 Annecy FC Annecy FC
  Concarneau US Concarneau 2:1 US Avranches US Avranches
matchday 42 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:2 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Orenburg FK Orenburg 3:2 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 0:1 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 2:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 0:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Veles Moscow Veles Moscow 2:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 4:3 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Akron Togliatti Akron Togliatti 0:2 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
matchday 29 SKA Rostov SKA Rostov-na-Donu 1:1 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
matchday 24 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 1:1 FK Kaluga FK Kaluga
  Sokol Saratov Sokol Saratov 2:0 Saturn Ramenskoe Saturn
  FC Krasniy FC Krasniy Smolensk 2:0 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:0 Znamya Noginsk Znamya Noginsk
  Metallurg Vidn. Metallurg Vidnoe 3:1 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:4 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  FK Ryazan FK Ryazan 2:0 Strogino Moscow Strogino Moscow
group A1 Trofense CD Trofense 0:1 Anadia FC Anadia FC
matchday 33 Boavista Boavista FC 1:0 Portimonense Futebol SAD Portimonense
  Farense SC Farense 1:0 CD Tondela Tondela
  Benfica SL Benfica 4:3 Sporting CP Sporting CP
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:3 FC Porto FC Porto
  Chaves GD Chaves 3:1 Leixões SC Leixões
  Vilafranquense UD Vilafranquense 0:0 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Mafra CD Mafra 0:1 FC Arouca Arouca
Play Off 1st leg Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 2:0 AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
matchday 26 Agrobiznes V. Agrobiznes Volochysk 1:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 2:0 Kremin Kremenchuk Kremin
matchday 24 Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:2 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Blansko FK Blansko 1:1 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
matchday 8 Silkeborg IF Silkeborg IF 4:1 HB Köge HB Köge
  Esbjerg fB Esbjerg fB 0:4 Viborg FF Viborg FF
  Hvidovre IF Hvidovre IF 2:2 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
matchday 1 Aalesund Aalesunds FK 2:1 Bryne FK Bryne FK
  Ranheim IL Ranheim IL 1:0 Grorud IL Grorud IL
  Asane Fotball Asane Fotball 2:3 Fredrikstad FK Fredrikstad
  HamKam Hamarkameratene 3:0 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Sogndal IL Sogndal IL 1:1 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  FK Jerv FK Jerv 1:1 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Strømmen IF Strømmen IF 1:1 Raufoss IL Raufoss
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:2 IK Start Start
matchday 5 BJ BSU Beijing BSU 0:1 Nanjing City NJ City
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 0:2 Zhejiang FC ZJ FC
  KS FC Kunshan FC 6:0 Jiangxi Beidamen JX Beidamen
  BJ IT Beijing IT 2:0 Guizhou FC GuiZ FC
  QD FC Qingdao FC 1:0 Chongqing Liangjiang Athletic CQ Liangjiang
  HN S. Longmen Henan Songshan Longmen postponed Guangzhou FC GuaZ FC
matchday 33 Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 1:3 Graficar Belgrad Graficar
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 1:0 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 3:1 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 0:1 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  FK Loznica FK Loznica 6:0 FK Zemun FK Zemun
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 3:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Jagodina GFK Jagodina 2:3 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
matchday 32 Junak Sinj NK Junak Sinj 1:4 NK Solin NK Solin
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:1 NK Sesvete NK Sesvete
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 2:1 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 1:6 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
matchday 30 Miedz Legnica Miedz Legnica 2:3 GKS Tychy GKS Tychy
  Gornik Leczna Gornik Leczna 1:1 Odra Opole Odra Opole
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  Korona Kielce Korona Kielce 3:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 2:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Legia II Legia Warsaw II 3:1 Legionovia Legionowo Legionovia
  Jagiellonia II Jagiellonia Bialystok II 1:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 0:4 KS Kutno KS Kutno
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 3:0 KS Wasilków KS Wasilków
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 2:1 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 1:1 Concordia Elblag C. Elblag
  Blonianka Blonianka Blonie 1:4 RKS Radomsko RKS Radomsko
  Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 7:1 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  Huragan Morag Huragan Morag 1:3 GKS Wikielec GKS Wikielec
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 0:2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
matchday 28 Unia Janikowo Unia Janikowo 0:0 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 3:6 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Chemik Police Chemik Police 1:3 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
  Elana Torun Elana Torun 1:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 0:4 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:3 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 0:1 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 1:1 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
matchday 31 Lubin II Zaglebie Lubin II 6:1 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 0:0 Polonia Nysa Polonia Nysa
  Polonia-Stal Polonia-Stal Swidnica 2:6 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 3:0 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 2:2 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 1:3 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 3:1 Miedz Legnica II M. Legnica II
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 5:0 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
matchday 35 Cracovia II Cracovia II 2:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 2:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
  Podlasie B.P. Podlasie Biala Podlaska 0:1 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Jutrzenka Jutrzenka Giebultow 5:3 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 2:2 KS Wiazownica KS Wiazownica
  Avia Swidnik Avia Swidnik 2:1 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  Orleta R.P. Orleta Radzyn Podlaski 1:0 LKS Lagów LKS Lagów
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 0:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
matchday 6 Akropolis Akropolis IF 0:1 Örgryte IS Örgryte
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 3:2 Vasalunds IF Vasalund
  Brage IK Brage 1:2 Norrby IF Norrby
  Helsingborg Helsingborgs IF 0:1 Östers IF Östers IF
matchday 11 Qyzyljar Qyzyljar SK Petropavlovsk 2:0 Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 1:1 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
  Atyrau FK Atyrau 1:0 FK Taraz Taraz
matchday 7 FK Oqtepa FK Oqtepa 1:0 Dinamo Samarqand Dinamo
  Buxoro FK Buxoro 2:1 Xorazm Urganch Xorazm FС
matchday 23 Chelsea U18 Chelsea FC U18 0:3 Fulham FC U18 Fulham U18
matchday 24 Newcastle U18 Newcastle United U18 2:4 Everton FC U18 Everton U18
matchday 33 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow 0:2 Blekitni Stargard Blekitni
  GKS Katowice GKS Katowice 2:2 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Gornik Polk. Gornik Polkowice 2:2 Slask Wroclaw II Sl. Wroclaw II
  Lech Poznan II Lech Poznan II 2:0 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 2:0 Skra Czestochowa Skra Czesto.
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 5:0 Motor Lublin Motor Lublin
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 1:2 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 1:1 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
matchday 7 Atzeneta UE Atzeneta UE 1:2 CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet
  Valencia B Valencia Mestalla 1:2 AE Prat AE Prat
  Atl. Levante Atlético Levante UD 0:1 Lleida Esportiu Lleida Esportiu
  CA Osasuna Prom CA Osasuna Promesas 2:0 Racing Santander Racing
  Hércules CF Hércules CF 1:2 UE Cornellà UE Cornellà
Quarter-Finals CD Torrijos CD Torrijos 3:0 CD Guadalajara CD Guadalajara
  At. Saguntino Atlético Saguntino 0:3 FC Villarreal C FC Villarreal C
  CD Roda CD Roda 2:1 AET Silla CF Silla
  Aschaffenburg SV Viktoria Aschaffenburg 1:3 SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth
  FV Illertissen FV Illertissen 3:0 SV Heimstetten SV Heimstetten
matchday 38 Bahlinger SC Bahlinger SC 2:2 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  TSG Balingen TSG Balingen 1:0 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 0:2 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:1 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
  FC Gießen FC Gießen 1:0 FK Pirmasens FK Pirmasens
  K. Offenbach Kickers Offenbach 4:2 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 0:3 TSV Schott Mainz Schott Mainz
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 2:0 VfB Stuttgart II Stuttgart II
  Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 0:2 SV 07 Elversberg SV Elversberg
matchday 39 Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 2:1 Preußen Münster Preußen Münster
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 2:1 SV Rödinghausen SV Rödinghausen
  RW Essen Rot-Weiss Essen 2:1 Alemannia Aachen Alem. Aachen
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 2:0 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 3:5 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 0:1 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
  Bonner SC Bonner SC 2:1 VfB Homberg VfB Homberg
Semi-Finals 1st Leg M.Yesilyurt Bld Malatya Yesilyurt Belediyespor 1:2 Bucaspor 1928 Bucaspor 1928
  68 Aksaray Bld 68 Aksaray Belediye Spor 0:1 Bursa Yildirim Spor Bursa Yildirim
  Fethiyespor Fethiyespor 1:1 Iskenderun FK Iskenderun FK
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 0:0 Esenler Erokspor Erokspor
matchday 3 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 2:2 Etoile Carouge FC Etoile Carouge
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 0:2 SC Brühl SG SC Brühl SG
  FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 1:1 FC Bavois FC Bavois
  Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 3:2 SC Cham SC Cham
  FC Sion U21 FC Sion U21 1:3 AC Bellinzona AC Bellinzona
  SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 5:2 FC Münsingen FC Münsingen
  FC Zürich U21 FC Zürich U21 0:2 FC Black Stars Basel FC Black Stars
  FC Breitenrain FC Breitenrain 2:2 FC Köniz FC Köniz
matchday 23 Vanlöse IF Vanlöse IF 1:2 Skovshoved IF Skovshoved
  FC Sydvest FC Sydvest 05 0:2 Boldklubben af 1893 B.93
  SfB - Oure FA Svendborg fB - Oure FA 1:3 Brabrand IF Brabrand IF
  VSK Aarhus VSK Aarhus 1:2 Holstebro Boldklub Holstebro BK
  Roskilde KFUM Roskilde KFUM 1:2 Slagelse B&I Slagelse
  FA 2000 FA 2000 0:0 Hilleröd Fodbold Hilleröd F
  Naesby BK Naesby Boldklub 0:1 Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  Aarhus Fremad Aarhus Fremad 3:1 BK Frem BK Frem
  Holbaek B&I Holbaek B&I 1:2 Middelfart Boldklub Middelfart
  Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 0:4 FC Roskilde FC Roskilde
  Nyköbing FC Nyköbing FC 3:0 Akademisk Boldklub Akademisk BK
  Thisted FC Thisted FC 1:0 Dalum IF Dalum IF
Semi-Finals 1st Leg Veraguas CD Veraguas CD 0:0 CD Universitario Universitario
matchday 33 SV Steinbach SV Steinbach 3:00 PM FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 3:00 PM 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 3:00 PM SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof