Nike Liga
Slovakia
League level:
First Tier
Reigning champion:
Slovan Bratislava
Record-holding champions:
Slovan Bratislava 14 time(s)
UEFA coefficient:
28. Pos. 19.625 Points
- Number of teams: 12 teams
- Players: 311
- Foreigners: 130 Players 41.8%
- ø-Market value: €260k
- ø-Age: 25.7
Complete Nike Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/21/186:30 PM | ||||||
(5.) FK Senica | 1:0 | Spartak Trnava (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Ruzomberok | 0:0 | SKF Sered (7.) | ||||
Sun 7/22/187:00 PM | ||||||
(9.) Podbrezova | 1:2 | Dunajska Streda (2.) | ||||
(12.) FC ViOn | 1:4 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
Tue 8/21/185:00 PM | ||||||
(11.) Michalovce | 0:1 | MSK Zilina (4.) | ||||
Tue 9/25/186:00 PM | ||||||
(3.) FC Nitra | 2:1 | AS Trencin (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/28/186:30 PM | ||||||
(3.) MSK Zilina | 2:1 | FC Nitra (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) SKF Sered | 2:1 | FK Senica (7.) | ||||
(8.) Spartak Trnava | 1:0 | FC ViOn (11.) | ||||
Sun 7/29/187:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 3:0 | Podbrezova (12.) | ||||
(2.) Dunajska Streda | 4:1 | Michalovce (10.) | ||||
(9.) AS Trencin | 1:4 | Ruzomberok (4.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/4/187:00 PM | ||||||
(3.) Ruzomberok | 3:1 | MSK Zilina (4.) | ||||
(10.) Podbrezova | 1:0 | Spartak Trnava (9.) | ||||
(7.) FC ViOn | 4:0 | FK Senica (11.) | ||||
Sun 8/5/187:00 PM | ||||||
(6.) AS Trencin | 5:1 | SKF Sered (5.) | ||||
(8.) FC Nitra | 2:3 | Dunajska Streda (2.) | ||||
(12.) Michalovce | 1:2 | Slo. Bratislava (1.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/11/187:00 PM | ||||||
(4.) SKF Sered | 2:0 | FC ViOn (11.) | ||||
(10.) FK Senica | 1:1 | Podbrezova (9.) | ||||
(5.) Spartak Trnava | 3:0 | Michalovce (12.) | ||||
(2.) Dunajska Streda | 2:2 | Ruzomberok (3.) | ||||
Sun 8/12/185:30 PM | ||||||
(7.) MSK Zilina | 2:3 | AS Trencin (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 1:1 | FC Nitra (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/18/184:45 PM | ||||||
(9.) FC Nitra | 0:0 | Spartak Trnava (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) MSK Zilina | 2:1 | SKF Sered (8.) | ||||
(12.) Michalovce | 1:1 | FK Senica (10.) | ||||
(7.) Podbrezova | 3:0 | FC ViOn (11.) | ||||
Sun 8/19/186:00 PM | ||||||
(4.) Ruzomberok | 0:2 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) AS Trencin | 3:3 | Dunajska Streda (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/25/184:45 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 0:0 | MSK Zilina (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) FK Senica | 1:1 | FC Nitra (9.) | ||||
(8.) SKF Sered | 1:2 | Podbrezova (3.) | ||||
(10.) FC ViOn | 2:0 | Michalovce (12.) | ||||
Sun 8/26/185:30 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 3:3 | AS Trencin (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Spartak Trnava | 0:0 | Ruzomberok (5.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/1/184:45 PM | ||||||
(5.) MSK Zilina | 0:1 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 5:0 | SKF Sered (9.) | ||||
(3.) Ruzomberok | 4:0 | FK Senica (11.) | ||||
(7.) FC Nitra | 4:1 | FC ViOn (10.) | ||||
(12.) Michalovce | 2:0 | Podbrezova (6.) | ||||
Sun 9/2/185:30 PM | ||||||
(4.) AS Trencin | 1:0 | Spartak Trnava (8.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/15/184:45 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 3:2 | Dunajska Streda (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Spartak Trnava | 1:2 | MSK Zilina (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) SKF Sered | 2:1 | Michalovce (12.) | ||||
(5.) Podbrezova | 3:2 | FC Nitra (8.) | ||||
(10.) FC ViOn | 1:1 | Ruzomberok (4.) | ||||
(11.) FK Senica | 0:2 | AS Trencin (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/22/186:00 PM | ||||||
(7.) FC Nitra | 2:1 | Michalovce (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 2:1 | SKF Sered (8.) | ||||
(5.) MSK Zilina | 5:0 | FK Senica (11.) | ||||
(3.) AS Trencin | 1:0 | FC ViOn (10.) | ||||
(4.) Ruzomberok | 3:0 | Podbrezova (6.) | ||||
Sun 9/23/183:00 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 3:2 | Spartak Trnava (9.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/29/184:00 PM | ||||||
(7.) SKF Sered | 2:1 | FC Nitra (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Spartak Trnava | 1:2 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Michalovce | 2:2 | Ruzomberok (4.) | ||||
(6.) Podbrezova | 2:0 | AS Trencin (5.) | ||||
(10.) FC ViOn | 1:2 | MSK Zilina (3.) | ||||
(11.) FK Senica | 1:2 | Dunajska Streda (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/6/184:00 PM | ||||||
(4.) Ruzomberok | 3:1 | FC Nitra (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 2:2 | FK Senica (12.) | ||||
(3.) MSK Zilina | 2:0 | Podbrezova (6.) | ||||
(5.) AS Trencin | 1:2 | Michalovce (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 3:1 | FC ViOn (11.) | ||||
Sun 10/7/185:00 PM | ||||||
(9.) Spartak Trnava | 2:1 | SKF Sered (7.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/20/181:45 PM | ||||||
(9.) Spartak Trnava | 4:1 | FK Senica (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) SKF Sered | 3:1 | Ruzomberok (4.) | ||||
(5.) AS Trencin | 0:1 | FC Nitra (8.) | ||||
(3.) MSK Zilina | 2:2 | Michalovce (10.) | ||||
(2.) Dunajska Streda | 3:2 | Podbrezova (6.) | ||||
(1.) Slo. Bratislava | 3:1 | FC ViOn (11.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/27/181:45 PM | ||||||
(4.) Ruzomberok | 1:0 | AS Trencin (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Podbrezova | 0:2 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) FK Senica | 0:0 | SKF Sered (6.) | ||||
(10.) Michalovce | 2:1 | Dunajska Streda (2.) | ||||
(9.) FC Nitra | 0:2 | MSK Zilina (3.) | ||||
Sun 10/28/185:00 PM | ||||||
(11.) FC ViOn | 1:1 | Spartak Trnava (8.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/3/181:45 PM | ||||||
(3.) MSK Zilina | 3:0 | Ruzomberok (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) SKF Sered | 3:1 | AS Trencin (7.) | ||||
(2.) Dunajska Streda | 1:0 | FC Nitra (9.) | ||||
(1.) Slo. Bratislava | 6:0 | Michalovce (10.) | ||||
(6.) Spartak Trnava | 2:0 | Podbrezova (8.) | ||||
(11.) FK Senica | 3:0 | FC ViOn (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/10/182:30 PM | ||||||
(7.) AS Trencin | 0:2 | MSK Zilina (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Ruzomberok | 0:1 | Dunajska Streda (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Podbrezova | 2:4 | FK Senica (11.) | ||||
Sun 11/11/183:00 PM | ||||||
(10.) Michalovce | 1:0 | Spartak Trnava (6.) | ||||
(9.) FC Nitra | 1:2 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) FC ViOn | 0:1 | SKF Sered (5.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/24/181:45 PM | ||||||
(5.) SKF Sered | 1:1 | MSK Zilina (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 1:1 | Ruzomberok (4.) | ||||
(6.) Spartak Trnava | 2:3 | FC Nitra (7.) | ||||
(11.) FK Senica | 2:4 | Michalovce (9.) | ||||
(12.) FC ViOn | 1:0 | Podbrezova (10.) | ||||
3:40 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 0:0 | AS Trencin (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/1/181:45 PM | ||||||
(9.) AS Trencin | 0:3 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) Podbrezova | 1:1 | SKF Sered (5.) | ||||
(7.) Michalovce | 3:0 | FC ViOn (12.) | ||||
(6.) FC Nitra | 1:0 | FK Senica (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) MSK Zilina | 2:2 | Dunajska Streda (2.) | ||||
Sun 12/2/182:00 PM | ||||||
(4.) Ruzomberok | 3:1 | Spartak Trnava (8.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/8/181:45 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 5:2 | MSK Zilina (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(5.) SKF Sered | 0:1 | Dunajska Streda (2.) | ||||
(11.) FK Senica | 1:1 | Ruzomberok (4.) | ||||
(12.) FC ViOn | 0:3 | FC Nitra (6.) | ||||
(10.) Podbrezova | 0:1 | Michalovce (7.) | ||||
3:45 PM | ||||||
(8.) Spartak Trnava | 3:1 | AS Trencin (9.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/16/192:00 PM | ||||||
(5.) Michalovce | 1:0 | SKF Sered (6.) | ||||
(7.) FC Nitra | 1:3 | Podbrezova (10.) | ||||
(4.) Ruzomberok | 4:0 | FC ViOn (12.) | ||||
(9.) AS Trencin | 3:0 | FK Senica (11.) | ||||
(3.) MSK Zilina | 1:1 | Spartak Trnava (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Dunajska Streda | 0:1 | Slo. Bratislava (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/23/192:00 PM | ||||||
(8.) SKF Sered | 0:1 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
(6.) Spartak Trnava | 3:1 | Dunajska Streda (2.) | ||||
(11.) FK Senica | 0:1 | MSK Zilina (3.) | ||||
(12.) FC ViOn | 3:1 | AS Trencin (9.) | ||||
(10.) Podbrezova | 0:1 | Ruzomberok (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Michalovce | 0:0 | FC Nitra (7.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/193:30 PM | ||||||
(8.) FC Nitra | 0:2 | SKF Sered (6.) | ||||
(4.) Ruzomberok | 0:0 | Michalovce (5.) | ||||
(9.) AS Trencin | 1:1 | Podbrezova (10.) | ||||
(3.) MSK Zilina | 2:1 | FC ViOn (12.) | ||||
(2.) Dunajska Streda | 1:0 | FK Senica (11.) | ||||
Sun 3/3/196:00 PM | ||||||
(1.) Slo. Bratislava | 2:0 | Spartak Trnava (7.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/192:00 PM | ||||||
(6.) SKF Sered | 3:1 | Spartak Trnava (8.) | ||||
(11.) FK Senica | 1:2 | Slo. Bratislava (1.) | ||||
(12.) FC ViOn | 1:2 | Dunajska Streda (3.) | ||||
(10.) Podbrezova | 0:2 | MSK Zilina (2.) | ||||
(5.) Michalovce | 4:2 | AS Trencin (9.) | ||||
(7.) FC Nitra | 0:0 | Ruzomberok (4.) |