Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 307
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 29 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) SKA Ro | 1:1 | FK Kra (12.) | ||
Sat
May 15, 2021
- 2:00 PM
|
||||
623 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
47' | ||||
47' | 1:0 | |||
1:1 | 81' | |||
(15.) InterC | 1:2 | Sparta (10.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 1:00 PM
|
||||
250 · Vladislav Shipkov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
1:1 | 42' | |||
1:2 | 89' | |||
(11.) Mashuk | 1:3 | Biolog (13.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
0:2 | 18' | |||
0:3 | 20' | |||
75' | 1:3 | |||
(9.) Forte | 3:0 | Essent (17.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
83' | 3:0 | |||
(16.) Tuapse | 1:1 | Cherno (3.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Aleksey Ivannikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
61' | 1:1 | |||
(14.) Druzhb | 0:3 | Kuban (1.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 11' | |||
0:3 | 34' | |||
(8.) FKM | 4:0 | DinStv (7.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
68' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
(2.) Kuban | 5:1 | Anzhi (6.) | ||
Sun
May 16, 2021
- 6:00 PM
|
||||
Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
13' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
56' | 4:0 | |||
81' | 5:0 | |||
5:1 | 84' | |||
89' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 28 | 38 | 70 | |
2 | Kuban | 28 | 49 | 68 | |
3 | Chernomorets N. | 27 | 27 | 57 | |
4 | Legion-Dinamo | 27 | 34 | 54 | |
5 | SKA Rostov | 27 | 35 | 52 | |
6 | Makhachkala | 28 | 4 | 40 | |
7 | Anzhi | 27 | 3 | 39 | |
8 | Forte Taganrog | 27 | 20 | 38 | |
9 | Din. Stavropol | 27 | -1 | 38 | |
10 | Spartak Nalchik | 27 | 3 | 37 | |
11 | Mashuk | 27 | -9 | 32 | |
12 | Krasnodar 3 | 28 | -14 | 30 | |
13 | Biolog | 27 | 0 | 30 | |
14 | Druzhba Maikop | 27 | -41 | 19 | |
15 | I. Cherkessk | 28 | -46 | 18 | |
16 | FC Tuapse | 27 | -55 | 14 | |
17 | FK Essentuki | 27 | -47 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...