Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 203
- Foreigners: 1 Players 0.5%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 24 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) FK DB | 1:0 | Ural 2 (10.) | ||
Mon
May 10, 2021
- 12:00 PM
|
||||
720 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
(3.) FK NSK | 1:2 | Chel (6.) | ||
Mon
May 10, 2021
- 12:00 PM
|
||||
690 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
0:2 | 58' | |||
75' | 1:2 | |||
90+3' | ||||
(15.) Krylya | 0:1 | Zvezda (5.) | ||
Tue
May 11, 2021
- 12:00 PM
|
||||
50 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
(12.) ZIZ | 6:0 | FK Ore (14.) | ||
Tue
May 11, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
79' | 4:0 | |||
87' | 5:0 | |||
90+2' | 6:0 | |||
(4.) VU | 5:0 | Lada (13.) | ||
Tue
May 11, 2021
- 4:00 PM
|
||||
1.732 · Aleksandr Generalov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
71' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
86' | 5:0 | |||
(1.) KamAZ | 3:1 | Nosta (8.) | ||
Tue
May 11, 2021
- 5:30 PM
|
||||
1.000 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
59' | 2:1 | |||
74' | 3:1 | |||
(11.) Lada D | 2:3 | Volna (9.) | ||
Wed
May 12, 2021
- 3:00 PM
|
||||
200 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
0:2 | 63' | |||
65' | 1:2 | |||
1:3 | 75' | |||
90+1' | 2:3 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | KamAZ | 23 | 40 | 52 | |
2 | Tyumen | 22 | 17 | 49 | |
3 | Volga Uljanovsk | 23 | 20 | 47 | |
4 | Novosibirsk | 23 | 22 | 45 | |
5 | Zvezda Perm | 22 | 17 | 43 | |
6 | Chelyabinsk | 22 | 24 | 41 | |
7 | Dinamo Barnaul | 23 | -3 | 38 | |
8 | Volna Kovernino | 23 | -2 | 31 | |
9 | Nosta | 22 | 1 | 30 | |
10 | Ural 2 | 22 | -7 | 25 | |
11 | Lada Dimitrovgrad | 22 | 1 | 21 | |
12 | Zenit Izhevsk | 23 | -14 | 16 | |
13 | Lada Togliatti | 22 | -52 | 13 | |
14 | Orenburg-2 | 22 | -38 | 12 | |
15 | KS 2 Samara | 22 | -26 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...