3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 486
- Foreigners: 14 Players 2.9%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.5
Matchday 16 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(18.) Wikęd | 5:2 | Stolem (15.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Dawid Szymanski | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
49' | 3:0 | |||
3:1 | 63' | |||
71' | 4:1 | |||
74' | 5:1 | |||
5:2 | 75' | |||
(7.) Gedani | 2:0 | Zawisz (5.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Piotr Pazdecki | ||||
Course of play | ||||
22' | ||||
89' | 1:0 | |||
90+1' | 2:0 | |||
(11.) Sokol | 0:2 | Poloni (12.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Wojciech Plokarz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 64' | |||
0:2 | 69' | |||
78' | ||||
(2.) Elana | 1:0 | Pogoń (6.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Damian Szczytniewski | ||||
Course of play | ||||
73' | 1:0 | |||
(1.) Swit S | 4:0 | Vineta (3.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Daniel Kwiecien | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
40' | ||||
48' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
86' | 4:0 | |||
(16.) Unia S | 3:3 | KP Sta (17.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Marcin Boratynski | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
2:1 | 59' | |||
72' | 3:1 | |||
3:2 | 90+1' | |||
3:3 | 90+4' | |||
(14.) Flota | 1:3 | Pogon (10.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
400 · Tomasz Sulek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 41' | |||
0:2 | 64' | |||
0:3 | 78' | |||
90' | 1:3 | |||
(4.) Noteć | 1:4 | Blekit (13.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Adam Kwapisiewicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
11' | 1:1 | |||
1:2 | 14' | |||
1:3 | 77' | |||
1:4 | 83' | |||
(9.) Unia S | 1:0 | Cartus (8.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Mateusz Niedzielan | ||||
Course of play | ||||
77' | 1:0 | |||
90' | ||||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 16 | 29 | 42 | |
2 | Elana Torun | 16 | 16 | 34 | |
3 | Gedania Gdansk | 16 | 3 | 28 | |
4 | Unia Swarzedz | 16 | 4 | 27 | |
5 | Vineta Wolin | 16 | -1 | 27 | |
6 | Pogon II | 16 | 11 | 26 | |
7 | Noteć Czarnków | 16 | 10 | 26 | |
8 | Zawisza | 16 | 12 | 25 | |
9 | Pogoń Nowe S. | 16 | 4 | 25 | |
10 | Cartusia Kartuzy | 16 | 15 | 24 | |
11 | Polonia Sroda | 16 | -1 | 22 | |
12 | Blekitni | 16 | -2 | 20 | |
13 | Sokol Kleczew | 16 | -6 | 20 | |
14 | F. Swinoujscie | 16 | -11 | 17 | |
15 | Stolem | 16 | -16 | 15 | |
16 | Unia Solec | 16 | -20 | 10 | |
17 | KP Starogard | 16 | -23 | 10 | |
18 | Wikęd Luzino | 16 | -24 | 10 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...