Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 18 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK Ast | 0:0 | Nazran | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 12:00 PM
|
||||
500 · Artem Chistyakov |
Rotor | 1:1 | Terek2 | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 12:30 PM
|
||||
300 · Maksim Shutov | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
1:1 | 51' | |||
Sochi | -:- | FKS | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 1:00 PM
|
||||
450 · Dmitri Nedvizhay |
Yalta | -:- | TSK | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 1:00 PM
|
||||
950 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
0:2 | 47' | |||
0:3 | 54' | |||
77' | 1:3 | |||
Biolog | 1:2 | Afips | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 1:00 PM
|
||||
200 · Pavel Kukuyan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
0:2 | 57' | |||
90+1' | 1:2 | |||
MITOS | 4:1 | Anzhi | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 1:00 PM
|
||||
200 · German Kravchenko | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 52' | |||
60' | 2:1 | |||
65' | 3:1 | |||
70' | ||||
82' | 4:1 | |||
90+1' | ||||
Vityaz | 2:1 | Krasn2 | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 1:00 PM
|
||||
500 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 21' | |||
51' | 2:1 | |||
Mashuk | 1:1 | Alania | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 2:00 PM
|
||||
500 · Stanislav Poda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
75' | 1:1 | |||
Cherno | 3:1 | Druzhb | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 4:00 PM
|
||||
500 · Evgeni Turbin | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 19' | |||
30' | 2:1 | |||
38' | 3:1 | |||
DinGTS | 1:0 | Sparta | ||
Tue
Nov 18, 2014
- 4:30 PM
|
||||
1.100 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
69' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chernomorets N. | 12 | 15 | 20 | |
2 | Afips Afipskiy | 13 | 7 | 16 | |
3 | MITOS | 16 | 16 | 14 | |
4 | Torpedo Armavir | 11 | 4 | 10 | |
5 | Vityaz Krymsk | 11 | 0 | 9 | |
6 | Angusht Nazran | 17 | -10 | 9 | |
7 | Taganrog | 16 | 5 | 8 | |
8 | Mashuk | 16 | 1 | 8 | |
9 | Dinamo-GTS | 17 | 9 | 7 | |
10 | Druzhba Maikop | 11 | -4 | 7 | |
11 | Spartak Nalchik | 16 | 13 | 6 | |
12 | Biolog | 11 | -8 | -3 |
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 12 | -6 | 0 | |
2 | FK Sevastopol | - | - | 0 | |
2 | TSK-Tavriya | - | - | 0 | |
2 | Zhemchuzhina | - | - | 0 | |
5 | FK Sochi | 11 | -8 | -1 | |
6 | Rotor Volgograd | 17 | 3 | -4 | |
7 | Alania | 16 | -10 | -4 | |
8 | Anzhi 2 | 17 | -9 | -5 | |
9 | Astrakhan | 16 | -12 | -5 | |
10 | Terek-2 Grozny | 16 | -6 | -5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...