Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 30 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SKA-2 | 1:0 | SpTa | ||
Mon
May 15, 2023
- 6:00 AM
|
||||
75 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
70' | ||||
SYS | 3:1 | Znamya | ||
Mon
May 15, 2023
- 10:00 AM
|
||||
80 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
45+4' | 2:0 | |||
49' | 3:0 | |||
3:1 | 75' | |||
Balash | 0:5 | Kvant | ||
Mon
May 15, 2023
- 12:00 PM
|
||||
30 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 52' | |||
0:4 | 64' | |||
0:5 | 73' | |||
Khimki | 1:0 | Tula-2 | ||
Mon
May 15, 2023
- 12:00 PM
|
||||
77 · Artur Sagdiev | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
DinVl | 3:1 | LIP | ||
Mon
May 15, 2023
- 1:00 PM
|
||||
120 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
47' | 1:0 | |||
73' | 2:0 | |||
2:1 | 85' | |||
88' | 3:1 | |||
Sokol | 1:1 | AVGD | ||
Mon
May 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
500 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
85' | 1:1 | |||
90+2' | ||||
90+2' | ||||
Zenit | 2:1 | Strogi | ||
Mon
May 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
67 · Evgeni Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
2:1 | 30' | |||
Kaluga | 1:2 | Rod.-2 | ||
Mon
May 15, 2023
- 4:00 PM
|
||||
456 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
63' | 1:0 | |||
1:1 | 68' | |||
1:2 | 74' | |||
Kolomn | 3:3 | PrsDmd | ||
Mon
May 15, 2023
- 4:30 PM
|
||||
201 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 31' | |||
40' | 1:2 | |||
43' | 2:2 | |||
47' | 3:2 | |||
3:3 | 67' | |||
Salyut | 3:0 | SKHLNM | ||
Mon
May 15, 2023
- 5:00 PM
|
||||
300 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
81' | 3:0 | |||
Saturn | 1:1 | Bryans | ||
Mon
May 15, 2023
- 6:00 PM
|
||||
430 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 45+2' | |||
Kosmos | 1:1 | Ryazan | ||
Tue
May 16, 2023
- 1:00 PM
|
||||
78 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
54' | ||||
54' | 1:0 | |||
1:1 | 90+1' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 30 | 6 | 37 | |
2 | Salyut Belgorod | 30 | 41 | 31 | |
3 | Dinamo Bryansk | 30 | 27 | 31 | |
4 | Rodina 2 Moscow | 30 | 20 | 27 | |
5 | M. Lipetsk | 30 | 5 | 27 | |
6 | FK Kaluga | 30 | 11 | 26 | |
7 | Avangard Kursk | 30 | 13 | 25 | |
8 | Dinamo Vlad. | 30 | 13 | 25 | |
9 | FK Ryazan | 30 | -5 | 23 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 30 | 5 | 19 | |
11 | Kosmos Dolgopr. | 30 | 25 | 18 | |
12 | Sakhalinets M. | 30 | 1 | 12 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Znamya Noginsk | 30 | -3 | 35 | |
2 | Khimki 2 | 30 | 7 | 32 | |
3 | Strogino Moscow | 30 | 4 | 32 | |
4 | Arsenal-2 Tula | 30 | 2 | 28 | |
5 | Sakhalin | 30 | -20 | 27 | |
6 | Spartak Tambov | 30 | -12 | 26 | |
7 | Kvant Obninsk | 30 | -10 | 25 | |
8 | SKA Khabarovsk2 | 30 | -10 | 23 | |
9 | Kolomna | 30 | -26 | 23 | |
10 | Balashikha | 30 | -44 | 18 | |
11 | Zenit Penza | 30 | -28 | 17 | |
12 | Peresvet | 30 | -22 | 16 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...