1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 471
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €311k
- ø-Age: 26.2
Matchday 3 2003
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Amkar | 0:2 | Tomsk (7.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
11.500 · Sergey Fursa | ||||
Course of play | ||||
9' | ||||
0:1 | 32' | |||
0:2 | 58' | |||
(11.) G-G Iz | 2:1 | Khimki (3.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
5.500 · Marat Galimov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 61' | |||
88' | 2:1 | |||
(17.) Volgar | 1:1 | Fakel (6.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
20.000 · Yuri Kunitsa | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 82' | |||
(5.) Dinamo | 2:0 | Sparta (16.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
6.000 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
46' | 2:0 | |||
(19.) NKN | 1:0 | Krista (4.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
3.500 · Sergey Marushko | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
(13.) Sokol | 0:0 | Metall (10.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
9.000 · Yuriy Klyuchnikov |
(21.) Balt. | 2:1 | Terek (15.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
8.000 · Yuri Makarov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
73' | 2:0 | |||
2:1 | 74' | |||
(18.) Svetot | 2:3 | SKA-En (2.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
15.000 · Aleksandr Kabakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 8' | |||
38' | 1:2 | |||
87' | 2:3 | |||
1:3 | 87' | |||
(22.) Ural | 0:0 | Metall (12.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
7.000 · Mikhail Bukin | ||||
Course of play | ||||
33' | ||||
80' | ||||
(20.) Lada | 1:2 | Lokomo (14.) | ||
Mon
Apr 7, 2003
|
||||
2.000 · Aleksey Kovalev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
0:2 | 60' | |||
69' | 1:2 | |||
Table 1.Division 2003
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | SKA-Energia | 3 | 3 | 9 | |
2 | Dinamo-SPb | 3 | 4 | 7 | |
3 | Tom Tomsk | 3 | 4 | 7 | |
4 | Gazovik-Gazprom | 2 | 3 | 6 | |
5 | Kuban Krasnodar | 2 | 2 | 6 | |
6 | L. Chita | 3 | 1 | 6 | |
7 | Khimki | 3 | 1 | 6 | |
8 | Kristall | 3 | 1 | 6 | |
9 | Fakel-Voronezh | 3 | 2 | 5 | |
10 | Amkar Perm | 3 | -1 | 4 | |
11 | Met. Lipetsk | 3 | 4 | 4 | |
12 | Sokol | 3 | 0 | 4 | |
13 | Anzhi | 2 | 1 | 4 | |
14 | Met-Kuz | 3 | -1 | 4 | |
15 | Neftekhimik | 2 | -1 | 3 | |
16 | Baltika | 3 | -2 | 3 | |
17 | Volgar-Gazprom | 3 | -2 | 1 | |
18 | Terek Grozny | 3 | -2 | 1 | |
19 | Ural | 3 | -7 | 1 | |
20 | Svetotekhnika | 3 | -3 | 0 | |
21 | Lada Togliatti | 3 | -3 | 0 | |
22 | Spartak Nalchik | 3 | -4 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...