Vierde Divisie A Saturday
Netherlands
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Vierde Divisie A Saturday schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/28/212:30 PM | ||||||
(5.) Rijnvogels | 2:1 | Achilles '29 (13.) | ||||
(11.) Gravenzande | 2:3 | VV Capelle (3.) | ||||
(10.) SV Poortugaal | 1:1 | DHSC Utrecht (8.) | ||||
(9.) Zwaluwen | 1:1 | Spijkenisse (7.) | ||||
(14.) Jodan Boys | 0:1 | SV ARC (6.) | ||||
(12.) Achilles Veen | 1:2 | Smitshoek (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) SC Feyenoord | 4:0 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(2.) VV Duno | 4:1 | Scherpenzeel (15.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/4/212:00 PM | ||||||
(5.) DHSC Utrecht | 2:0 | VV Duno (7.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(15.) Scherpenzeel | 1:3 | Rijnvogels (2.) | ||||
(6.) VV Capelle | 0:0 | Zwaluwen (10.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 1:4 | SV Poortugaal (4.) | ||||
(3.) SV ARC | 1:0 | Achilles Veen (14.) | ||||
(11.) Spijkenisse | 2:3 | SC Feyenoord (1.) | ||||
(13.) Achilles '29 | 1:1 | Gravenzande (12.) | ||||
(9.) Smitshoek | 1:3 | Jodan Boys (8.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/11/212:30 PM | ||||||
(7.) Zwaluwen | 2:0 | Smitshoek (12.) | ||||
(8.) SV Poortugaal | 0:2 | Scherpenzeel (11.) | ||||
(10.) Jodan Boys | 1:2 | VV Capelle (3.) | ||||
(14.) Achilles Veen | 0:0 | Spijkenisse (13.) | ||||
(1.) Rijnvogels | 5:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(9.) Gravenzande | 2:1 | SV ARC (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) VV Duno | 4:0 | Achilles '29 (15.) | ||||
(2.) SC Feyenoord | 0:0 | DHSC Utrecht (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/18/212:00 PM | ||||||
(11.) DHSC Utrecht | 2:4 | Zwaluwen (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Scherpenzeel | 4:3 | Gravenzande (13.) | ||||
(2.) VV Capelle | 3:2 | SC Feyenoord (4.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 0:1 | Jodan Boys (7.) | ||||
(9.) SV ARC | 1:2 | SV Poortugaal (5.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 0:6 | Rijnvogels (1.) | ||||
(15.) Achilles '29 | 1:6 | Achilles Veen (12.) | ||||
(8.) Smitshoek | 3:0 | VV Duno (6.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/25/2112:00 PM | ||||||
(4.) SC Feyenoord | 4:0 | Smitshoek (12.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) DHSC Utrecht | 0:0 | Spijkenisse (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Zwaluwen | 2:0 | SV ARC (11.) | ||||
(8.) SV Poortugaal | 1:1 | VV Capelle (3.) | ||||
(6.) Jodan Boys | 3:1 | Achilles '29 (15.) | ||||
(13.) Achilles Veen | 0:2 | Scherpenzeel (7.) | ||||
(9.) Gravenzande | 5:1 | Rijnvogels (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) VV Duno | 2:1 | VV Rijsoord (16.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/2/212:30 PM | ||||||
(2.) Zwaluwen | 3:1 | SC Feyenoord (7.) | ||||
(1.) Rijnvogels | 2:1 | Achilles Veen (13.) | ||||
(4.) VV Capelle | 0:0 | VV Duno (8.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 1:4 | Gravenzande (6.) | ||||
(10.) SV ARC | 3:1 | DHSC Utrecht (12.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 2:3 | Jodan Boys (3.) | ||||
(15.) Achilles '29 | 1:3 | Scherpenzeel (5.) | ||||
(11.) Smitshoek | 1:1 | SV Poortugaal (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/9/212:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 0:2 | VV Capelle (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) SV Poortugaal | 6:1 | Gravenzande (10.) | ||||
(5.) Jodan Boys | 0:1 | Rijnvogels (1.) | ||||
(12.) Achilles Veen | 2:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(7.) Scherpenzeel | 3:5 | Smitshoek (11.) | ||||
(15.) Spijkenisse | 0:3 | SV ARC (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) VV Duno | 0:0 | Zwaluwen (2.) | ||||
(9.) SC Feyenoord | 1:2 | Achilles '29 (14.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/16/212:30 PM | ||||||
(1.) Rijnvogels | 1:1 | VV Duno (9.) | ||||
(7.) Gravenzande | 3:1 | Achilles Veen (12.) | ||||
(11.) Scherpenzeel | 1:2 | Jodan Boys (5.) | ||||
(3.) VV Capelle | 1:0 | Spijkenisse (15.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 0:5 | Zwaluwen (2.) | ||||
(10.) SV ARC | 1:4 | SC Feyenoord (6.) | ||||
(14.) Achilles '29 | 1:2 | SV Poortugaal (4.) | ||||
(8.) Smitshoek | 1:0 | DHSC Utrecht (13.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/30/212:00 PM | ||||||
(12.) DHSC Utrecht | 4:2 | Achilles '29 (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Zwaluwen | 6:3 | Gravenzande (10.) | ||||
(6.) SV Poortugaal | 1:3 | Jodan Boys (4.) | ||||
(3.) VV Capelle | 4:2 | Scherpenzeel (11.) | ||||
(7.) SV ARC | 3:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(15.) Spijkenisse | 0:3 | Smitshoek (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) VV Duno | 1:1 | Achilles Veen (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) SC Feyenoord | 0:1 | Rijnvogels (1.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/6/212:30 PM | ||||||
(4.) Jodan Boys | 1:2 | SC Feyenoord (6.) | ||||
(12.) Achilles Veen | 2:0 | SV Poortugaal (9.) | ||||
(3.) Rijnvogels | 2:3 | VV Capelle (2.) | ||||
(10.) Gravenzande | 0:1 | VV Duno (7.) | ||||
(11.) Scherpenzeel | 0:4 | Zwaluwen (1.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 1:1 | DHSC Utrecht (13.) | ||||
(14.) Achilles '29 | 3:1 | Spijkenisse (15.) | ||||
(5.) Smitshoek | 1:1 | SV ARC (8.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/13/212:30 PM | ||||||
(1.) Zwaluwen | 0:3 | Jodan Boys (4.) | ||||
(2.) VV Capelle | 1:3 | Smitshoek (5.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 2:0 | Achilles '29 (14.) | ||||
(15.) Spijkenisse | 2:0 | VV Duno (9.) | ||||
Sat 2/5/222:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 1:3 | Gravenzande (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) SV ARC | 5:2 | Scherpenzeel (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) SC Feyenoord | 2:2 | Achilles Veen (11.) | ||||
Sat 2/12/222:30 PM | ||||||
(7.) SV Poortugaal | 2:1 | Rijnvogels (3.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/20/212:00 PM | ||||||
(10.) VV Duno | 2:2 | SV Poortugaal (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Achilles Veen | 1:1 | Zwaluwen (2.) | ||||
(3.) Rijnvogels | 3:1 | SV ARC (8.) | ||||
(7.) Gravenzande | 2:0 | Spijkenisse (15.) | ||||
(14.) Achilles '29 | 0:3 | VV Capelle (1.) | ||||
(5.) Smitshoek | 3:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
Sat 2/12/222:30 PM | ||||||
(12.) Scherpenzeel | 2:2 | SC Feyenoord (9.) | ||||
Tue 4/5/228:00 PM | ||||||
(4.) Jodan Boys | 4:1 | DHSC Utrecht (13.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/27/212:00 PM | ||||||
(12.) DHSC Utrecht | 3:2 | Achilles Veen (11.) | ||||
(5.) Smitshoek | 0:4 | Rijnvogels (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(3.) Zwaluwen | 1:3 | SV Poortugaal (7.) | ||||
(4.) Jodan Boys | 3:3 | VV Duno (10.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 0:6 | VV Capelle (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) SC Feyenoord | 3:1 | Gravenzande (9.) | ||||
Sat 2/12/222:30 PM | ||||||
(6.) SV ARC | 5:0 | Achilles '29 (15.) | ||||
Tue 3/8/228:00 PM | ||||||
(14.) Spijkenisse | 2:1 | Scherpenzeel (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/19/222:30 PM | ||||||
(7.) SV Poortugaal | 1:0 | Spijkenisse (14.) | ||||
(11.) Achilles Veen | 2:0 | Jodan Boys (6.) | ||||
(2.) Rijnvogels | 0:0 | DHSC Utrecht (13.) | ||||
(9.) Gravenzande | 1:3 | Smitshoek (4.) | ||||
(12.) Scherpenzeel | 6:0 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(1.) VV Capelle | 1:2 | SV ARC (5.) | ||||
(15.) Achilles '29 | 2:2 | Zwaluwen (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) VV Duno | 1:3 | SC Feyenoord (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/12/222:30 PM | ||||||
(12.) Achilles Veen | 1:4 | VV Capelle (1.) | ||||
Sat 2/26/222:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 0:3 | Scherpenzeel (10.) | ||||
(3.) Smitshoek | 3:1 | Achilles '29 (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Zwaluwen | 1:1 | Rijnvogels (2.) | ||||
(7.) Jodan Boys | 1:3 | Gravenzande (9.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 3:3 | VV Rijsoord (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) SC Feyenoord | 2:3 | SV Poortugaal (5.) | ||||
Wed 3/16/228:00 PM | ||||||
(11.) VV Duno | 0:1 | SV ARC (4.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/5/222:30 PM | ||||||
(5.) SV Poortugaal | 1:1 | Smitshoek (4.) | ||||
(2.) Rijnvogels | 3:3 | SC Feyenoord (7.) | ||||
(8.) Gravenzande | 5:1 | Zwaluwen (6.) | ||||
(12.) Scherpenzeel | 2:3 | VV Duno (10.) | ||||
(1.) VV Capelle | 3:0 | Jodan Boys (9.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 2:6 | Achilles Veen (11.) | ||||
(3.) SV ARC | 3:1 | Spijkenisse (14.) | ||||
Wed 3/30/228:00 PM | ||||||
(15.) Achilles '29 | 0:3 | DHSC Utrecht (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/12/222:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 2:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) SV Poortugaal | 0:6 | SV ARC (2.) | ||||
(8.) Jodan Boys | 0:0 | Smitshoek (4.) | ||||
(11.) Achilles Veen | 2:0 | Gravenzande (9.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 2:0 | Achilles '29 (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) VV Duno | 2:1 | Rijnvogels (3.) | ||||
(7.) SC Feyenoord | 1:1 | VV Capelle (1.) | ||||
Tue 3/22/228:00 PM | ||||||
(6.) Zwaluwen | 2:3 | Scherpenzeel (12.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/19/222:30 PM | ||||||
(3.) Rijnvogels | 5:1 | Spijkenisse (14.) | ||||
(8.) Gravenzande | 2:1 | SV Poortugaal (7.) | ||||
(12.) Scherpenzeel | 1:4 | Achilles Veen (10.) | ||||
(1.) VV Capelle | 3:0 | DHSC Utrecht (13.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 3:2 | VV Duno (11.) | ||||
(2.) SV ARC | 2:0 | Jodan Boys (9.) | ||||
(15.) Achilles '29 | 0:3 | SC Feyenoord (6.) | ||||
(4.) Smitshoek | 0:4 | Zwaluwen (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/26/222:00 PM | ||||||
(12.) DHSC Utrecht | 1:0 | SV ARC (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) Zwaluwen | 1:1 | VV Capelle (1.) | ||||
(6.) SV Poortugaal | 6:1 | Achilles '29 (15.) | ||||
(9.) Jodan Boys | 3:0 | Scherpenzeel (13.) | ||||
(10.) Achilles Veen | 2:0 | Rijnvogels (3.) | ||||
(8.) Gravenzande | 3:2 | VV Rijsoord (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) VV Duno | 0:1 | Smitshoek (4.) | ||||
(5.) SC Feyenoord | 4:1 | Spijkenisse (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/2/222:30 PM | ||||||
(13.) Scherpenzeel | 0:1 | SV Poortugaal (5.) | ||||
(1.) VV Capelle | 2:1 | Gravenzande (9.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 0:1 | SC Feyenoord (4.) | ||||
(2.) SV ARC | 1:0 | Zwaluwen (7.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 3:2 | DHSC Utrecht (12.) | ||||
(6.) Smitshoek | 1:3 | Achilles Veen (8.) | ||||
Tue 4/12/228:00 PM | ||||||
(3.) Rijnvogels | 3:0 | Jodan Boys (10.) | ||||
Wed 5/11/227:15 PM | ||||||
(15.) Achilles '29 | 2:1 | VV Duno (11.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/9/222:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 0:2 | Rijnvogels (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Zwaluwen | 4:0 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(10.) Jodan Boys | 1:1 | SV Poortugaal (4.) | ||||
(9.) Achilles Veen | 1:2 | SV ARC (2.) | ||||
(8.) Gravenzande | 2:2 | Achilles '29 (15.) | ||||
(7.) Smitshoek | 0:3 | VV Capelle (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) VV Duno | 1:2 | Spijkenisse (14.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) SC Feyenoord | 1:2 | Scherpenzeel (11.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/16/222:30 PM | ||||||
(7.) SV Poortugaal | 0:1 | SC Feyenoord (4.) | ||||
(3.) Rijnvogels | 2:1 | Gravenzande (9.) | ||||
(12.) Scherpenzeel | 0:1 | DHSC Utrecht (11.) | ||||
(1.) VV Capelle | 0:1 | Achilles Veen (8.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 1:3 | Smitshoek (6.) | ||||
(2.) SV ARC | 4:2 | VV Duno (13.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 0:1 | Zwaluwen (5.) | ||||
(15.) Achilles '29 | 1:1 | Jodan Boys (10.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 4/18/222:30 PM | ||||||
(5.) Zwaluwen | 2:2 | Achilles '29 (15.) | ||||
(6.) Achilles Veen | 3:0 | DHSC Utrecht (12.) | ||||
(2.) Rijnvogels | 5:3 | SV Poortugaal (8.) | ||||
(9.) Gravenzande | 2:0 | Scherpenzeel (13.) | ||||
(1.) VV Capelle | 1:1 | VV Rijsoord (16.) | ||||
(7.) Smitshoek | 0:1 | Spijkenisse (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) VV Duno | 3:1 | Jodan Boys (10.) | ||||
(4.) SC Feyenoord | 3:1 | SV ARC (3.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/23/222:00 PM | ||||||
(13.) DHSC Utrecht | 1:2 | Smitshoek (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) SV Poortugaal | 0:0 | VV Duno (11.) | ||||
(10.) Jodan Boys | 2:0 | Achilles Veen (8.) | ||||
(12.) Scherpenzeel | 7:1 | Achilles '29 (15.) | ||||
(16.) VV Rijsoord | 0:10 | Rijnvogels (2.) | ||||
(3.) SV ARC | 0:2 | Gravenzande (7.) | ||||
(14.) Spijkenisse | 0:1 | VV Capelle (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) SC Feyenoord | 3:2 | Zwaluwen (6.) |