Segunda División B - Grupo II (-20/21)
Spain
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Segunda División B - Grupo II (-20/21) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/17/204:30 PM | ||||||
(2.) SD Amorebieta | 2:1 | Laredo (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) UD Mutilvera | 1:0 | CD Izarra (9.) | ||||
Sun 10/18/2012:00 PM | ||||||
(1.) CD Tudelano | 2:0 | SD Ejea (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Real Sociedad B | 1:0 | SD Leioa (11.) | ||||
(8.) Haro Deportivo | 0:1 | Calahorra (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Racing | 1:1 | Portugalete (7.) | ||||
(6.) Arenas Club | 1:1 | Bilbao Athletic (5.) | ||||
Sat 11/14/2012:00 PM | ||||||
(6.) CD Ebro | 0:0 | SD Logroñés (5.) | ||||
Sun 11/15/2012:00 PM | ||||||
(4.) SD Tarazona | 1:0 | CA Osasuna Prom (7.) | ||||
Wed 11/18/205:00 PM | ||||||
(9.) Real Unión | 1:2 | Alavés B (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/24/204:30 PM | ||||||
(1.) Alavés B | 2:0 | Arenas Club (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) Laredo | 2:0 | Barakaldo CF (10.) | ||||
Sun 10/25/2011:30 AM | ||||||
(7.) Portugalete | 0:0 | SD Amorebieta (3.) | ||||
(10.) CA Osasuna Prom | 0:2 | CD Tudelano (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(8.) Bilbao Athletic | 0:1 | Racing (2.) | ||||
(8.) SD Ejea | 1:1 | Haro Deportivo (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) SD Leioa | 0:1 | Real Unión (6.) | ||||
(9.) CD Izarra | 0:1 | SD Tarazona (2.) | ||||
(3.) SD Logroñés | 2:0 | UD Mutilvera (6.) | ||||
(5.) Calahorra | 0:1 | CD Ebro (4.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/31/203:45 PM | ||||||
(2.) SD Amorebieta | 2:0 | Barakaldo CF (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) UD Mutilvera | 0:1 | Calahorra (3.) | ||||
Sun 11/1/2011:30 AM | ||||||
(9.) Portugalete | 2:3 | Bilbao Athletic (5.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(5.) CD Ebro | 1:1 | SD Ejea (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) CD Izarra | 1:1 | SD Logroñés (4.) | ||||
(9.) Haro Deportivo | 0:1 | CA Osasuna Prom (6.) | ||||
(2.) SD Tarazona | 0:0 | CD Tudelano (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Racing | 3:0 | Alavés B (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Real Sociedad B | 3:0 | Laredo (8.) | ||||
Wed 11/25/207:00 PM | ||||||
(6.) Arenas Club | 1:0 | SD Leioa (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/7/203:45 PM | ||||||
(2.) Alavés B | 1:0 | Portugalete (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna Prom | 0:0 | CD Ebro (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Bilbao Athletic | 2:1 | SD Amorebieta (5.) | ||||
Sun 11/8/2012:00 PM | ||||||
(9.) SD Ejea | 0:3 | UD Mutilvera (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Calahorra | 1:0 | CD Izarra (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Barakaldo CF | 1:4 | Real Sociedad B (1.) | ||||
(2.) SD Logroñés | 3:1 | SD Tarazona (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Laredo | 1:0 | Real Unión (8.) | ||||
Wed 11/18/203:00 PM | ||||||
(3.) CD Tudelano | 1:1 | Haro Deportivo (8.) | ||||
Wed 12/2/207:00 PM | ||||||
(9.) SD Leioa | 1:0 | Racing (3.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/14/203:45 PM | ||||||
(1.) Bilbao Athletic | 2:0 | Alavés B (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) SD Amorebieta | 2:1 | Real Sociedad B (3.) | ||||
Sun 11/15/2011:30 AM | ||||||
(9.) Portugalete | 1:0 | SD Leioa (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Arenas Club | 1:0 | Laredo (7.) | ||||
(8.) Real Unión | 2:1 | Barakaldo CF (11.) | ||||
Sat 11/21/2012:00 PM | ||||||
(4.) CD Ebro | 2:1 | CD Tudelano (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) UD Mutilvera | 3:3 | CA Osasuna Prom (7.) | ||||
Sun 11/22/2012:00 PM | ||||||
(2.) SD Tarazona | 1:0 | Haro Deportivo (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SD Logroñés | 0:0 | Calahorra (1.) | ||||
(8.) CD Izarra | 2:0 | SD Ejea (10.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/21/206:30 PM | ||||||
(8.) Laredo | 0:0 | Racing (6.) | ||||
Sun 11/22/2012:00 PM | ||||||
(5.) Real Sociedad B | 0:1 | Real Unión (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Alavés B | 0:0 | SD Amorebieta (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) SD Leioa | 1:1 | Bilbao Athletic (1.) | ||||
(11.) Barakaldo CF | 0:0 | Arenas Club (7.) | ||||
Sat 11/28/204:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna Prom | 3:2 | CD Izarra (8.) | ||||
Sun 11/29/2012:00 PM | ||||||
(9.) SD Ejea | 0:0 | SD Logroñés (4.) | ||||
(6.) CD Tudelano | 1:3 | UD Mutilvera (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) Calahorra | 1:1 | SD Tarazona (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Haro Deportivo | 1:2 | CD Ebro (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/28/203:45 PM | ||||||
(1.) SD Amorebieta | 1:0 | Real Unión (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Alavés B | 0:0 | SD Leioa (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Racing | 3:0 | Barakaldo CF (11.) | ||||
Sun 11/29/2011:30 AM | ||||||
(9.) Portugalete | 0:1 | Laredo (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Arenas Club | 1:1 | Real Sociedad B (5.) | ||||
Sat 12/5/205:00 PM | ||||||
(5.) UD Mutilvera | 0:0 | Haro Deportivo (9.) | ||||
Sun 12/6/2012:00 PM | ||||||
(1.) SD Tarazona | 2:0 | CD Ebro (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) Calahorra | 1:0 | SD Ejea (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SD Logroñés | 2:0 | CA Osasuna Prom (7.) | ||||
(8.) CD Izarra | 1:1 | CD Tudelano (6.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/5/203:45 PM | ||||||
(7.) Real Unión | 1:1 | Arenas Club (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Laredo | 2:2 | Bilbao Athletic (3.) | ||||
Sun 12/6/205:00 PM | ||||||
(10.) SD Leioa | 1:1 | SD Amorebieta (1.) | ||||
Sat 12/12/204:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna Prom | 0:0 | Calahorra (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Haro Deportivo | 4:0 | CD Izarra (10.) | ||||
Sun 12/13/2012:00 PM | ||||||
(4.) SD Tarazona | 0:1 | SD Ejea (9.) | ||||
(1.) CD Ebro | 2:1 | UD Mutilvera (5.) | ||||
Wed 12/23/205:00 PM | ||||||
(11.) Barakaldo CF | 0:2 | Portugalete (9.) | ||||
Sun 1/3/2112:00 PM | ||||||
(6.) CD Tudelano | 1:1 | SD Logroñés (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) Real Sociedad B | 4:1 | Racing (4.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/12/203:45 PM | ||||||
(1.) SD Amorebieta | 0:0 | Arenas Club (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Portugalete | 1:1 | Real Sociedad B (3.) | ||||
Sun 12/13/204:00 PM | ||||||
(4.) Alavés B | 3:0 | Laredo (8.) | ||||
Sun 1/3/216:00 PM | ||||||
(2.) Bilbao Athletic | 3:0 | Barakaldo CF (11.) | ||||
Sun 1/10/215:00 PM | ||||||
(9.) CD Izarra | 3:0 | CD Ebro (3.) | ||||
Wed 1/13/217:00 PM | ||||||
(7.) Racing | 1:3 | Real Unión (5.) | ||||
(1.) Calahorra | 1:1 | CD Tudelano (6.) | ||||
Wed 1/27/217:00 PM | ||||||
(4.) UD Mutilvera | 2:0 | SD Tarazona (5.) | ||||
Wed 2/3/214:30 PM | ||||||
(7.) SD Ejea | 1:0 | CA Osasuna Prom (8.) | ||||
7:45 PM | ||||||
(2.) SD Logroñés | 1:1 | Haro Deportivo (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/19/203:45 PM | ||||||
(4.) Real Sociedad B | 1:2 | Bilbao Athletic (1.) | ||||
Sun 12/20/205:00 PM | ||||||
(6.) Laredo | 2:1 | SD Leioa (10.) | ||||
(11.) Barakaldo CF | 4:2 | Alavés B (5.) | ||||
(3.) Real Unión | 2:1 | Portugalete (9.) | ||||
(8.) Arenas Club | 1:1 | Racing (7.) | ||||
Sun 1/17/214:30 PM | ||||||
(1.) Calahorra | 1:0 | Haro Deportivo (10.) | ||||
(7.) CA Osasuna Prom | 3:1 | SD Tarazona (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) CD Izarra | 0:4 | UD Mutilvera (3.) | ||||
(2.) SD Logroñés | 3:0 | CD Ebro (4.) | ||||
Wed 2/10/215:00 PM | ||||||
(8.) SD Ejea | 1:2 | CD Tudelano (5.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/9/213:45 PM | ||||||
(10.) SD Leioa | 2:2 | Barakaldo CF (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Alavés B | 0:1 | Real Sociedad B (4.) | ||||
Sun 1/10/2111:30 AM | ||||||
(9.) Portugalete | 0:1 | Arenas Club (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Racing | 0:1 | SD Amorebieta (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Bilbao Athletic | 0:0 | Real Unión (3.) | ||||
Sat 1/23/214:30 PM | ||||||
(4.) UD Mutilvera | 1:1 | SD Logroñés (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) SD Tarazona | 2:1 | CD Izarra (9.) | ||||
Sun 1/24/2112:00 PM | ||||||
(3.) CD Ebro | 1:0 | Calahorra (2.) | ||||
(10.) Haro Deportivo | 1:4 | SD Ejea (7.) | ||||
(5.) CD Tudelano | 2:1 | CA Osasuna Prom (8.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/16/213:45 PM | ||||||
(10.) SD Leioa | 1:1 | Real Sociedad B (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Alavés B | 0:1 | Real Unión (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Portugalete | 0:1 | Racing (6.) | ||||
(2.) Bilbao Athletic | 1:1 | Arenas Club (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Laredo | 1:3 | SD Amorebieta (1.) | ||||
Sat 1/30/214:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna Prom | 3:1 | Haro Deportivo (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SD Logroñés | 0:1 | CD Izarra (9.) | ||||
Sun 1/31/2112:00 PM | ||||||
(8.) SD Ejea | 0:0 | CD Ebro (4.) | ||||
(1.) CD Tudelano | 3:0 | SD Tarazona (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) Calahorra | 0:0 | UD Mutilvera (5.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/23/213:45 PM | ||||||
(5.) Arenas Club | 1:1 | Alavés B (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) SD Amorebieta | 2:1 | Portugalete (9.) | ||||
Sun 1/24/215:00 PM | ||||||
(6.) Racing | 1:1 | Bilbao Athletic (3.) | ||||
(2.) Real Unión | 5:0 | SD Leioa (10.) | ||||
Sat 2/6/214:30 PM | ||||||
(4.) UD Mutilvera | 3:1 | SD Ejea (8.) | ||||
Sun 2/7/2112:00 PM | ||||||
(6.) SD Tarazona | 1:2 | SD Logroñés (3.) | ||||
(5.) CD Ebro | 0:0 | CA Osasuna Prom (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) CD Izarra | 0:2 | Calahorra (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Haro Deportivo | 0:3 | CD Tudelano (1.) | ||||
Wed 2/17/215:00 PM | ||||||
(11.) Barakaldo CF | 1:0 | Laredo (8.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/30/213:45 PM | ||||||
(2.) Bilbao Athletic | 2:0 | Portugalete (9.) | ||||
Sun 1/31/2112:00 PM | ||||||
(7.) Alavés B | 2:4 | Racing (5.) | ||||
(8.) Laredo | 0:0 | Real Sociedad B (4.) | ||||
Sat 2/13/214:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna Prom | 1:1 | UD Mutilvera (3.) | ||||
Sun 2/14/2112:00 PM | ||||||
(8.) SD Ejea | 0:0 | CD Izarra (9.) | ||||
(2.) CD Tudelano | 2:2 | CD Ebro (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Calahorra | 1:0 | SD Logroñés (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Haro Deportivo | 1:1 | SD Tarazona (6.) | ||||
Wed 3/3/215:00 PM | ||||||
(11.) Barakaldo CF | 0:1 | SD Amorebieta (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) SD Leioa | 1:1 | Arenas Club (6.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/6/213:45 PM | ||||||
(9.) Portugalete | 0:0 | Alavés B (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) SD Amorebieta | 2:3 | Bilbao Athletic (2.) | ||||
Sun 2/7/215:00 PM | ||||||
(5.) Racing | 2:0 | SD Leioa (10.) | ||||
(3.) Real Unión | 4:1 | Laredo (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) Real Sociedad B | 2:0 | Barakaldo CF (11.) | ||||
Sat 2/20/214:30 PM | ||||||
(4.) UD Mutilvera | 0:1 | CD Tudelano (2.) | ||||
Sun 2/21/2112:00 PM | ||||||
(5.) CD Ebro | 1:1 | Haro Deportivo (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) SD Tarazona | 0:2 | Calahorra (1.) | ||||
(9.) CD Izarra | 1:2 | CA Osasuna Prom (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SD Logroñés | 1:0 | SD Ejea (8.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/13/213:45 PM | ||||||
(4.) Real Sociedad B | 2:1 | SD Amorebieta (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Laredo | 1:0 | Arenas Club (6.) | ||||
(10.) Barakaldo CF | 3:0 | Real Unión (3.) | ||||
Sun 2/14/2112:00 PM | ||||||
(8.) Alavés B | 0:2 | Bilbao Athletic (1.) | ||||
Sat 3/6/2112:00 PM | ||||||
(5.) CD Ebro | 0:1 | SD Tarazona (7.) | ||||
Sun 3/7/2111:30 AM | ||||||
(6.) CA Osasuna Prom | 1:1 | SD Logroñés (3.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(8.) SD Ejea | 0:0 | Calahorra (2.) | ||||
(1.) CD Tudelano | 1:0 | CD Izarra (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Haro Deportivo | 1:0 | UD Mutilvera (4.) | ||||
Wed 3/10/216:30 PM | ||||||
(11.) SD Leioa | 1:2 | Portugalete (9.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/20/214:30 PM | ||||||
(2.) SD Amorebieta | 3:2 | Alavés B (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Real Unión | 3:1 | Real Sociedad B (4.) | ||||
Sun 2/21/215:00 PM | ||||||
(5.) Racing | 3:1 | Laredo (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Arenas Club | 4:1 | Barakaldo CF (10.) | ||||
Sat 3/13/2112:00 PM | ||||||
(8.) SD Ejea | 2:0 | SD Tarazona (7.) | ||||
Sun 3/14/214:30 PM | ||||||
(2.) Calahorra | 4:1 | CA Osasuna Prom (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SD Logroñés | 0:4 | CD Tudelano (1.) | ||||
(9.) CD Izarra | 1:0 | Haro Deportivo (10.) | ||||
(5.) UD Mutilvera | 0:1 | CD Ebro (4.) | ||||
Wed 3/17/216:00 PM | ||||||
(1.) Bilbao Athletic | 4:0 | SD Leioa (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/27/213:45 PM | ||||||
(2.) Real Unión | 2:0 | SD Amorebieta (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Barakaldo CF | 0:4 | Racing (5.) | ||||
Sun 2/28/215:00 PM | ||||||
(11.) SD Leioa | 2:2 | Alavés B (8.) | ||||
(4.) Real Sociedad B | 3:0 | Arenas Club (6.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(7.) Laredo | 0:1 | Portugalete (9.) | ||||
Sun 3/21/2112:00 PM | ||||||
(1.) CD Tudelano | 1:1 | Calahorra (2.) | ||||
Wed 3/31/215:00 PM | ||||||
(5.) CA Osasuna Prom | 2:0 | SD Ejea (8.) | ||||
(10.) Haro Deportivo | 1:2 | SD Logroñés (3.) | ||||
(4.) CD Ebro | 2:1 | CD Izarra (9.) | ||||
(6.) SD Tarazona | 3:1 | UD Mutilvera (7.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/6/214:30 PM | ||||||
(1.) Bilbao Athletic | 2:1 | Laredo (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Portugalete | 2:0 | Barakaldo CF (10.) | ||||
Sun 3/7/214:30 PM | ||||||
(2.) SD Amorebieta | 2:1 | SD Leioa (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Racing | 0:1 | Real Sociedad B (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Arenas Club | 0:0 | Real Unión (3.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/13/213:45 PM | ||||||
(4.) Real Unión | 0:2 | Racing (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Laredo | 2:1 | Alavés B (9.) | ||||
Sun 3/14/215:00 PM | ||||||
(6.) Arenas Club | 0:1 | SD Amorebieta (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Barakaldo CF | 3:1 | Bilbao Athletic (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Real Sociedad B | 2:0 | Portugalete (8.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/21/2111:30 AM | ||||||
(8.) Portugalete | 2:0 | Real Unión (4.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(9.) Alavés B | 3:1 | Barakaldo CF (10.) | ||||
(3.) Bilbao Athletic | 1:2 | Real Sociedad B (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Racing | 0:0 | Arenas Club (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) SD Leioa | 0:1 | Laredo (6.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/28/2112:00 PM | ||||||
(5.) Real Unión | 0:1 | Bilbao Athletic (2.) | ||||
(6.) Arenas Club | 1:0 | Portugalete (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Barakaldo CF | 2:0 | SD Leioa (11.) | ||||
(1.) Real Sociedad B | 4:1 | Alavés B (9.) | ||||
Fri 4/2/215:00 PM | ||||||
(3.) SD Amorebieta | 1:2 | Racing (4.) |