Newcastle | 2:1 | Arsenal |
|
||||||||
Man Utd | 0:1 | West Brom |
|
||||||||
SD Eibar | 0:1 | Alavés | |||||||||
Atlético Madrid | 3:0 | Levante | |||||||||
Getafe | 1:0 | Espanyol | |||||||||
Málaga CF | 1:2 | Real Madrid |
|
||||||||
Fiorentina | 0:0 | SPAL | |||||||||
Sassuolo | 2:2 | Benevento | |||||||||
Bologna | 2:0 | Hellas Verona | |||||||||
AC Milan | 0:0 | SSC Napoli |
|
||||||||
Juventus | 3:0 | Sampdoria | |||||||||
Lazio | 0:0 | AS Roma |
|
||||||||
Montpellier | 1:3 | G. Bordeaux | |||||||||
Troyes | 2:3 | Marseille |
|
||||||||
Paris SG | 7:1 | Monaco |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 2:0 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
Werder Bremen | 1:1 | RB Leipzig |
|
||||||||
Wolves | 2:0 | Birmingham | |||||||||
Bosnia U16 | 3:2 | Azerbaijan U16 | |||||||||
EC Vitória | 2:2 | Flamengo |
|
||||||||
Santos | 2:0 | Ceará SC |
|
||||||||
América-MG | 3:0 | Sport Recife | |||||||||
Corinthians | 2:1 | Fluminense |
|
||||||||
Internacional | 2:0 | EC Bahia |
|
||||||||
Vasco da Gama | 2:1 | Atlético-MG |
|
||||||||
Sampaio-MA | 2:0 | Coritiba FC |
|
||||||||
Ponte Preta | 0:1 | Paysandu | |||||||||
UE Engordany | 0:1 | FC Santa Coloma | |||||||||
Sant Julia | 2:3 | Lusitanos | |||||||||
FC Encamp | 2:3 | IC d'Escaldes | |||||||||
UE Santa Coloma | 0:1 | Penya Encarnada | |||||||||
FC Ingolstadt | 1:1 | 1.FC Nuremberg |
|
||||||||
Darmstadt 98 | 1:1 | E. Braunschweig |
|
||||||||
Heidenheim | 3:1 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
SF Lotte | 1:0 | Rot-Weiß Erfurt |
|
||||||||
Unterhaching | 2:1 | FSV Zwickau |
|
||||||||
Karlsruher SC | 0:0 | Hansa Rostock |
|
||||||||
Orléans U19 | 2:5 | Tours FC U19 | |||||||||
Stade Brest U19 | 6:7 on pens | Troyes U19 | |||||||||
Ufa II | 0:0 | CSKA Moscow II | |||||||||
Ural | 2:1 | Spartak Moscow | |||||||||
Ufa | 1:1 | CSKA Moscow | |||||||||
Rostov | 2:0 | SKA Khabarovsk | |||||||||
Austria Vienna | 0:4 | Rapid Vienna |
|
||||||||
Admira Wacker | 2:6 | RB Salzburg |
|
||||||||
Kayserispor | 3:2 | Genclerbirligi |
|
||||||||
Antalyaspor | 0:0 | Konyaspor | |||||||||
Göztepe | 2:1 | Bursaspor | |||||||||
Galatasaray | 2:0 | Basaksehir |
|
||||||||
NAC Breda | 1:2 | Willem II | |||||||||
Feyenoord | 3:1 | FC Utrecht | |||||||||
FC Groningen | 2:1 | Roda JC | |||||||||
PSV Eindhoven | 3:0 | Ajax |
|
||||||||
FC Basel | 2:1 | Lausanne-Sport |
|
||||||||
FC Luzern | 0:1 | FC Sion |
|
||||||||
BSC Young Boys | 1:0 | FC Zürich |
|
||||||||
FCV Farul | 1:2 | CFR Cluj | |||||||||
Concordia | 2:1 | Daco-Getica | |||||||||
Olimpik Donetsk | 0:0 | FK Oleksandriya | |||||||||
Zirka | 2:1 | Chornomorets | |||||||||
Stal Kamyanske | 0:1 | Karpaty | |||||||||
Zorya Lugansk | 0:3 | Vorskla Poltava | |||||||||
AE Larisa U19 | 0:1 | Olympiacos U19 | |||||||||
PAS Lamia U19 | 2:0 | AO Xanthi U19 | |||||||||
AE Larisa | 4:2 | Panetolikos | |||||||||
AO Xanthi | 3:0 | PAS Giannina | |||||||||
Panathinaikos | 1:0 | Atromitos | |||||||||
Platanias | 0:1 | AEK Athens | |||||||||
Acharnaikos | 0:3 | AO Trikala | |||||||||
Veria NPS | 0:3 | Eginiakos | |||||||||
AE Sparti | 2:0 | Anag. Karditsas | |||||||||
Aris Saloniki | 5:2 | Panegialios | |||||||||
Doxa Dramas | 1:1 | OFI Crete FC | |||||||||
Ergotelis | 3:1 | Ap. Larisas | |||||||||
Panachaiki | 0:0 | Apollon Pontou | |||||||||
FC Knokke | 5:0 | FCV Dender EH | |||||||||
Eendracht Aalst | 3:4 | KSK Lierse Kem. | |||||||||
KSV Roeselare | 0:0 | KVC Westerlo | |||||||||
Viktoria Plzen | 2:2 | Sparta Prague | |||||||||
Aalborg BK | 2:0 | AC Horsens | |||||||||
Bröndby IF | 2:1 | FC Copenhagen | |||||||||
Nordsjaelland | 1:2 | FC Midtjylland | |||||||||
Odense BK | 3:0 | Randers FC | |||||||||
Vojvodina U17 | 2:0 | Jagodina U17 | |||||||||
OFK Beograd U17 | 1:2 | Partizan U17 | |||||||||
Zemun U17 | 3:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
Moravac | 0:3 | Čukarički U19 | |||||||||
Napredak | 1:0 | Vojvodina | |||||||||
Spartak | 1:0 | Vozdovac | |||||||||
NK Lokomotiva | 5:2 | Slaven Belupo | |||||||||
Ilves | 2:1 | KuPS | |||||||||
PS Kemi | 2:4 | FC Inter | |||||||||
TPS | 0:2 | SJK Seinäjoki | |||||||||
FC Honka | 0:0 | FC Lahti | |||||||||
FC Kontu | 3:5 on pens | Töölön Taisto | |||||||||
Pogon Szczecin | 2:0 | Nieciecza | |||||||||
Slask Wroclaw | 1:0 | Sandecja | |||||||||
Pomorie | 2:1 | Maritsa | |||||||||
Sozopol | 1:2 | Ludogorets II | |||||||||
NK Triglav | 0:2 | Rudar Velenje | |||||||||
ND Gorica | 0:6 | NK Maribor | |||||||||
NK Aluminij | 1:1 | NK Ankaran | |||||||||
Dunav | 0:2 | Septemvri Sofia | |||||||||
Loko Plovdiv | 1:0 | Etar | |||||||||
Spartak Trnava | 1:0 | Ruzomberok | |||||||||
SV Ehrenhain | 2:2 | Heiligenstadt | |||||||||
Teistungen | 3:5 | SpVgg Geratal | |||||||||
SV Dessau 05 | 3:0 | Eintr. Elster | |||||||||
FC Reher/Puls | 0:1 | VfB Lübeck II | |||||||||
SV Eichede II | 2:2 | GW Siebenbäumen | |||||||||
SV Schackendorf | 0:3 | Kellinghusen | |||||||||
Pr. Reinfeld | 3:0 | TSV Travemünde | |||||||||
TuS Oberwinter | 2:1 | SG Mendig | |||||||||
SG Alfbachtal | 1:0 | SG Kyllb./B./G. | |||||||||
SV Windhagen | 2:3 | VfB Linz | |||||||||
FSV Bayreuth | 0:4 | ATSV Erlangen | |||||||||
SpVgg Erlangen | 0:1 | TSV Sonnefeld | |||||||||
Baiersdorfer SV | 1:1 | Quelle Fürth | |||||||||
TSV Heimb. | 1:4 | TSV Abtswind | |||||||||
Unterpleichfeld | 0:4 | Alem. Haibach | |||||||||
SV Euerbach-K. | 3:0 | Kleinrinderfeld | |||||||||
ESV Ansbach-Eyb | 3:5 | ASV Vach | |||||||||
1.FC Fuchsstadt | 1:0 | TSV Lengfeld | |||||||||
Ettmannsdorf | 2:0 | Burglengenfeld | |||||||||
Regensburg II | 4:0 | ASV Cham | |||||||||
Rapid Chemnitz | 4:2 | Pirna-Copitz | |||||||||
Hohenstein-E. | 3:1 | Reichenbach | |||||||||
Markranstädt | 2:3 | K. Markkleeberg | |||||||||
Empor Glauchau | 1:5 | Großenhainer FV | |||||||||
Ahlerstedt/Ott. | 2:3 | TSV Etelsen | |||||||||
Ottersberg | 0:2 | BW Bornreihe | |||||||||
MTV TB Lbg. | 2:0 | TV Meckelfeld | |||||||||
SV Emmendorf | 0:5 | TuSG Ritterhude | |||||||||
Teutonia Uelzen | 6:0 | Drocht./A. II | |||||||||
Heidmühler FC | 0:3 | Westrhauderfehn | |||||||||
VfL Oythe | 1:2 | GMHütte | |||||||||
Holthausen/B. | 2:2 | BV Essen | |||||||||
Bad Rothenfelde | 0:0 | Vorw. Nordhorn | |||||||||
SC Melle 03 | 2:0 | SV Bevern | |||||||||
TSV Oldenburg | 0:1 | TV Dinklage | |||||||||
SV BE Steimbke | 1:5 | HSC Hannover | |||||||||
VfL Bückeburg | 2:2 | SV Bavenstedt | |||||||||
Heeßeler SV | 3:2 | Egestorf/L. II | |||||||||
Krähenwinkel | 2:3 | Ramlingen-E. | |||||||||
TSV Godshorn | 1:2 | FC Eldagsen | |||||||||
STK Eilvese | 4:1 | TSV Pattensen | |||||||||
F. Heddesheim | 4:0 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
ASV Durlach | 1:4 | FC Zuzenhausen | |||||||||
TuS Dietkirchen | 4:1 | Schwanheim | |||||||||
Langenaubach | 3:1 | TSV Bicken | |||||||||
FC Waldbrunn | 2:2 | VfB Marburg | |||||||||
FC Eddersheim | 0:0 | SF/BG Marburg | |||||||||
Oberliederbach | 2:2 | V. Kelsterbach | |||||||||
Holzwickeder SC | 2:1 | TuS 05 Sinsen | |||||||||
Finnentrop/Bam. | 5:4 | SV Brackel 06 | |||||||||
Kirchhörder SC | 2:1 | YEG Hassel | |||||||||
DJK TuS Hordel | 1:1 | SpVg Olpe | |||||||||
SC Neheim | 4:3 | Wanne-Eickel | |||||||||
Lüner SV | 6:1 | C. Wiemelhausen | |||||||||
CSC 03 Kassel | 3:2 | FSV Dörnberg | |||||||||
SG Bad Soden | 3:0 | Hes. Kassel II | |||||||||
Schwalmstadt | 3:4 | Barockstadt II | |||||||||
TB Jahn Zeiskam | 3:4 | SG Rieschweiler | |||||||||
SV Herschberg | 0:4 | TuS Rüssingen | |||||||||
Bienwald Kandel | 1:1 | FK Pirmasens II | |||||||||
Bad Kreuznach | 3:3 | FC Speyer 09 | |||||||||
ASV Winnweiler | 6:1 | Ludwigshaf. SC | |||||||||
Elversberg II | 1:3 | SV 09 Bübingen | |||||||||
FC Homburg II | 5:1 | FSG Steinbach | |||||||||
VfB Dillingen | 1:1 | Quierschied | |||||||||
FV Schwalbach | 2:2 | VfL Primstal | |||||||||
OT Bremen | 3:5 | SC Borgfeld | |||||||||
SV Grohn | 6:0 | Melchiorshausen | |||||||||
SV Hemelingen | 4:3 | SV Lemwerder | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 3:0 | FC Bad Dürrheim | |||||||||
Rielasingen | 5:1 | SV Kuppenheim | |||||||||
1.SV Mörsch | 1:6 | SC Lahr | |||||||||
BSG Stahl | 2:1 | SV Falkensee/F. | |||||||||
SV Erlbach | 1:1 | TSV Grünwald | |||||||||
Heikendorfer SV | 2:1 | Eckernförder SV | |||||||||
SG Geest 05 | 4:4 | Husumer SV | |||||||||
TSV Rantrum | 1:5 | TSV Bordesholm | |||||||||
Defensa | 3:2 | Racing Club |
|
||||||||
CA Unión | 3:3 | Tigre | |||||||||
Patronato | 0:1 | Estudiantes LP |
|
||||||||
Chacarita Jrs. | 0:2 | Colon | |||||||||
River Plate | 2:0 | Rosario Central |
|
||||||||
Flandria | 3:3 | San Martín (T) | |||||||||
Brown (Adrogué) | 3:0 | Santamarina | |||||||||
Guillermo Brown | 2:0 | Nueva Chicago | |||||||||
Juv. Unida (G) | 2:4 | Instituto AC | |||||||||
Mitre (SdE) | 0:1 | Villa Dálmine | |||||||||
Ind. Rivadavia | 0:1 | Dep. Riestra | |||||||||
Lobos BUAP | 0:1 | Necaxa | |||||||||
Tigres UANL | 2:2 | CD Cruz Azul |
|
||||||||
Pachuca | 3:1 | Santos Laguna | |||||||||
Morelia | 0:1 | Toluca | |||||||||
América | 0:0 | Monterrey |
|
||||||||
UNAM Pumas | 4:2 | Puebla FC | |||||||||
D.C. United | 1:0 | Columbus | |||||||||
New England | 0:1 | Dallas | |||||||||
San Jose | 2:2 | Houston | |||||||||
Portland | 3:2 | Minnesota | |||||||||
Kansas City | 2:2 | Seattle | |||||||||
Alianza FC | 4:1 | Chalatenango | |||||||||
L.A. Firpo | 1:2 | CD Águila | |||||||||
ADI Metapán | 1:1 | FAS | |||||||||
Sonsonate | 2:2 | CD Audaz | |||||||||
Limeño | 1:1 | Pasaquina | |||||||||
CD Dragón | 0:3 | Santa Tecla | |||||||||
Uni. Popayán | 1:0 | Llaneros FC | |||||||||
Union Magdalena | 3:0 | Bogotá FC | |||||||||
Real Santander | 4:1 | Fortaleza CEIF | |||||||||
Orsomarso SC | 3:1 | Barranquilla FC | |||||||||
Indep. Santa Fe | 2:2 | Once Caldas | |||||||||
A. Bucaramanga | 0:1 | Atlético Huila | |||||||||
CD América | 2:1 | Deportivo Cali | |||||||||
Leones FC | 2:1 | Millonarios |
|
||||||||
Deportivo Pasto | 2:0 | Envigado | |||||||||
Alianza FC | 2:2 | Indep. Medellín | |||||||||
Yokohama F. M. | 1:2 | Vissel Kobe | |||||||||
Júbilo Iwata | 1:0 | Sagan Tosu | |||||||||
Urawa Reds | 2:1 | Shimizu S-Pulse | |||||||||
Shonan Bellmare | 0:2 | Sanf. Hiroshima | |||||||||
Blaublitz Akita | 1:0 | a. cl. Numazu | |||||||||
Gainare Tottori | 1:4 | Yokohama SCC | |||||||||
Thespa Gunma | 2:1 | Fujieda MYFC | |||||||||
SC Sagamihara | 1:0 | Kataller Toyama | |||||||||
G. Osaka Res. | 1:1 | Nagano Parceiro | |||||||||
C. Osaka Res. | 1:1 | Fukushima Utd. | |||||||||
Ricoh Tohoku | 1:0 | Nakaniida SC | |||||||||
Senbonzakura FC | 2:0 | Soma SC | |||||||||
Nakada FC | 0:5 | Sendai Sasuke | |||||||||
Merry | 1:11 | Ganju Iwate | |||||||||
Hitachi BuilSys | 1:0 | Esperanza SC | |||||||||
Toin Univ. FC | 1:1 | Yokohama GS | |||||||||
Takasago Min. | 2:0 | Tiamo Hirakata | |||||||||
Hannan Uni Club | 1:2 | Kansai Uni '08 | |||||||||
KanDai Club '10 | 0:3 | St.Andrews FC | |||||||||
Lagend Shiga | 3:2 | Asuka FC | |||||||||
llamas Kochi | 0:8 | Kochi Utd. | |||||||||
Tadotsu FC | 6:0 | Lven. Niihama | |||||||||
FC Tokushima | 5:0 | Koyo FC | |||||||||
KUFC Nankoku | 4:1 | R.Ve. Takamatsu | |||||||||
Ni.St. Oita | 4:0 | FC Nakatsu | |||||||||
NIFS Kanoya FC | 3:0 | Kaiho Bank | |||||||||
Veroskr. Tsuno | 2:0 | Brew Kashima | |||||||||
Okinawa SV | 4:1 | Kawasoe Club | |||||||||
KMG Holdings FC | 5:2 on pens | K'moto Teachers | |||||||||
Zulia FC | 2:2 | Portuguesa FC | |||||||||
Estudiantes | 1:2 | Mineros | |||||||||
Atl. Venezuela | 2:1 | Dep. Anzoátegui | |||||||||
Western Sydney | 2:3 | Adelaide United | |||||||||
FK Krupa U19 | 1:1 | NK Celik U19 | |||||||||
Sloboda T U19 | 0:2 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
GOSK U17 | 0:3 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
NK Vitez U17 | 0:2 | Sloboda T U17 | |||||||||
FK MDK U17 | 0:1 | Krupa U17 | |||||||||
FK Sarajevo | 0:0 | Zeljeznicar | |||||||||
GOSK Gabela | 1:1 | NK Vitez | |||||||||
Siroki Brijeg | 1:1 | Radnik Bijelj. | |||||||||
KF Teuta | 2:0 | KF Vllaznia | |||||||||
Ñublense | 1:1 | Melipilla | |||||||||
Cobreloa | 0:1 | San Felipe | |||||||||
CD SM (Arica) | 2:1 | S. Morning | |||||||||
Copiapó | 2:2 | La Serena | |||||||||
Coquimbo Unido | 4:1 | Wanderers | |||||||||
Smolevichi | 1:1 | FK Minsk | |||||||||
Gomel | 0:0 | Torpedo Minsk | |||||||||
Gorodeya | 0:2 | Dinamo Minsk | |||||||||
TOSK Tesanj | 0:0 | NK Jajce | |||||||||
JS Kairouan | 0:0 | ES Zarzis | |||||||||
Club Africain | 0:2 | CA Bizertin | |||||||||
Stade Tunisien | 0:0 | ES Sahel | |||||||||
CS Sfaxien | 3:0 | US Ben Guerdane | |||||||||
ES Metlaoui | 4:0 | CO Medenine | |||||||||
Stade Gabèsien | 1:1 | Esperance | |||||||||
US Monastir | 1:2 | AS Gabès | |||||||||
RAC Casablanca | 0:2 | Moghreb Tétouan | |||||||||
O. Khouribga | 3:3 | Difaâ El Jadida | |||||||||
Ittihad Tanger | 1:2 | FUS Rabat | |||||||||
Rustavi | 2:0 | Kolkheti Poti | |||||||||
FC Samtredia | 0:0 | FC Dila | |||||||||
Dinamo Tbilisi | 0:1 | Iberia 1999 | |||||||||
Daegu FC | 2:1 | Gangwon FC | |||||||||
Pohang Steelers | 2:1 | Gyeongnam FC | |||||||||
Dinamo Batumi | 3:2 | Merani Tbilisi | |||||||||
NK Dekani | 0:1 | Tabor Sezana | |||||||||
NK Brda | 1:4 | NS Mura | |||||||||
Seongnam FC | 2:1 | Bucheon FC | |||||||||
Suwon FC | 1:0 | Busan IPark | |||||||||
Barry Town | 1:1 | Newtown | |||||||||
Celtic | 4:0 | Rangers | |||||||||
Libertad | 1:2 | Luqueño | |||||||||
Olimpia | 4:2 | Independiente | |||||||||
Racing Club | 2:3 | Wanderers | |||||||||
Rampla Jrs | 1:1 | CA Atenas | |||||||||
Mvd City Torque | 0:3 | Danubio FC | |||||||||
Nacional | 1:0 | Boston River | |||||||||
Geisli A | 0:2 | Dalvík/Reynir | |||||||||
Pafos FC | 1:2 | Nea Salamis | |||||||||
APOEL Nicosia | 4:1 | Omonia Nikosia | |||||||||
Keila JK | 0:0 | FCI Levadia U21 | |||||||||
JK Welco | 1:0 | FC Flora U21 | |||||||||
Kalju FC U21 | 1:1 | FC Elva | |||||||||
Ajax Lasnamäe | 5:2 | Vändra Vaprus | |||||||||
Nomme United | 1:2 | JK Tammeka U21 | |||||||||
Pärnu Vaprus | 1:1 | Kuressaare | |||||||||
Sport. Cristal | 5:0 | Ayacucho FC | |||||||||
AD Cantolao | 1:2 | FBC Melgar | |||||||||
Universitario | 1:0 | Comerciantes | |||||||||
Perak II | 1:2 | Perak | |||||||||
Kuala Lumpur | 2:2 | Pahang | |||||||||
Hougang Utd. | 1:1 | Warriors FC | |||||||||
Alessandria | 1:1 | Piacenza | |||||||||
Cuneo | 1:0 | Viterbese | |||||||||
Renate | 0:0 | Ravenna | |||||||||
AJ Fano | 1:0 | Mestre | |||||||||
LR Vicenza | 1:1 | Pordenone | |||||||||
Feralpisalò | 1:1 | Santarcangelo | |||||||||
Sambenedettese | 2:0 | Teramo | |||||||||
AS Gubbio | 1:1 | Triestina | |||||||||
Padova | 1:1 | UC AlbinoLeffe | |||||||||
Curicó Unido | 3:4 | Antofagasta | |||||||||
U. de Chile | 1:3 | Colo-Colo | |||||||||
CD Iquique | 0:1 | Union Española | |||||||||
Eyüpspor | 0:4 | Sivas 4 Eylül | |||||||||
Inegölspor | 0:2 | Hatayspor | |||||||||
Menemen FK | 2:1 | Bodrum FK | |||||||||
Etimesgut Bld | 1:1 | Tuzlaspor | |||||||||
Amed SK | 1:0 | GMG Kastamonu | |||||||||
Sancaktepe FK | 1:2 | A. Keciörengücü | |||||||||
Buca Gelistirme | 1:0 | Afyonspor | |||||||||
Hacettepe | 3:2 | Nazilli Bld. | |||||||||
Nigde Anadolu | 4:0 | Z. Kömürspor | |||||||||
Bandirmaspor | 2:0 | 1922 Konya | |||||||||
Gümüshanespor | 4:0 | Kahramanmaras | |||||||||
Sakaryaspor | 3:1 | Kirklarelispor | |||||||||
CA Osasuna | 1:1 | Córdoba CF | |||||||||
Real Valladolid | 0:1 | Sporting Gijón | |||||||||
UD Almería | 1:1 | Albacete | |||||||||
Rayo Vallecano | 2:1 | Real Zaragoza | |||||||||
Sevilla Atl. | 0:0 | Granada CF | |||||||||
Real Oviedo | 1:0 | Gimnàstic | |||||||||
Racing CFF | 4:2 | Sénart-Moissy | |||||||||
Anzhi-Yunior | 0:3 | Mordovia | |||||||||
Neftekhimik | 4:0 | KS 2 Samara | |||||||||
Nosta | 1:1 | Orenburg-2 | |||||||||
Lada Togliatti | 0:4 | Chelyabinsk | |||||||||
KamAZ | 2:0 | Syzran-2003 | |||||||||
CS Balotesti | 3:1 | Foresta Suceava | |||||||||
Metaloglobus | 0:1 | Dacia U. Braila | |||||||||
UTA Arad | 1:4 | Sportul Snagov | |||||||||
Chindia | 2:4 | FC Arges | |||||||||
Marítimo | 1:1 | Moreirense | |||||||||
Benfica | 0:1 | FC Porto |
|
||||||||
Belenenses | 3:4 | Sporting CP |
|
||||||||
Elazigspor | 2:1 | Adana Demirspor | |||||||||
Eskisehirspor | 5:0 | Samsunspor | |||||||||
Manisaspor | 1:6 | Erzurumspor FK | |||||||||
Giresunspor | 1:0 | Balikesirspor | |||||||||
FC Chiasso | 2:1 | Servette FC |
|
||||||||
FC Wohlen | 0:0 | FC Wil 1900 | |||||||||
Unicov | 1:2 | Hlucin | |||||||||
Sl. Liberec B | 3:0 | Pribram B | |||||||||
Slovacko B | 1:1 | Hr. Kralove B | |||||||||
Jihlava B | 1:2 | Dukla Prague B | |||||||||
SFC Opava | 1:1 | Trinec | |||||||||
Banik Sokolov | 1:2 | Viktoria Zizkov | |||||||||
Benesov | 0:1 on pens | Chrudim | |||||||||
Benatky n/Jiz | 3:4 | Prevysov | |||||||||
Stechovice | 4:3 on pens | Usti nad Orlici | |||||||||
Sokol Brozany | 3:2 on pens | Sokol Cizova | |||||||||
Viktorie Jirny | 1:2 on pens | Pisek | |||||||||
Esbjerg fB | 2:0 | Thisted FC | |||||||||
Viborg FF | 2:0 | FC Fredericia | |||||||||
Vendsyssel FF | 1:2 | Vejle BK | |||||||||
HB Köge | 0:3 | Nyköbing FC | |||||||||
FC Roskilde | 0:1 | Skive IK | |||||||||
Brabrand IF | 1:1 | Fremad Amager | |||||||||
Aalesund | 4:0 | Florø SK | |||||||||
Kongsvinger | 2:0 | Jerv | |||||||||
Sandnes Ulf | 1:0 | Levanger | |||||||||
Tromsdalen | 0:2 | Viking | |||||||||
Notodden | 2:1 | Nest-Sotra FK | |||||||||
Ullensaker/Kisa | 2:1 | Strømmen | |||||||||
Åsane | 1:1 | HamKam | |||||||||
Sandefjord | 3:3 | Kristiansund | |||||||||
Ranheim | 4:2 | Haugesund | |||||||||
Strømsgodset | 3:0 | Odd | |||||||||
Molde FK | 2:1 | Lillestrøm | |||||||||
Stabæk | 1:1 | Tromsø | |||||||||
Sarpsborg 08 | 1:2 | Brann | |||||||||
CC Yatai | 3:0 | HN FC | |||||||||
CQ Liangjiang | 3:3 | BJ Guoan | |||||||||
BJ BSU | 1:1 | WH Yangtze | |||||||||
MZ Hakka | 2:1 | DL Transcen. | |||||||||
SX KQ Yuejia | 1:1 | YB Funde | |||||||||
Mjølner | 0:1 | Alta | |||||||||
Hønefoss | 1:2 | Grorud | |||||||||
Fredrikstad | 1:0 | Asker | |||||||||
Vard | 1:2 | Brattvåg | |||||||||
Vålerenga II | 1:0 | Egersund | |||||||||
Bryne | 1:1 | Fløy | |||||||||
NK Dugopolje | 1:3 | Hajduk Split II | |||||||||
Din. Zagreb II | 4:0 | NK Kustosija | |||||||||
Lechia Tomaszow | 3:0 | Bielsk Podlaski | |||||||||
Sleza Wroclaw | 0:2 | Gwarek T.G. | |||||||||
M. Legnica II | 0:1 | Gornik Polk. | |||||||||
Pogon Siedlce | 0:0 | Podbeskidzie | |||||||||
P. Niepolomice | 2:0 | Bytovia Bytow | |||||||||
Raków | 1:3 | Chrobry Glogow | |||||||||
Gornik Leczna | 0:0 | Ruch Chorzow | |||||||||
KKS Kalisz | 2:0 | GKS Przodkowo | |||||||||
Norrköping | 3:1 | Kalmar FF | |||||||||
AIK | 2:0 | Djurgården | |||||||||
Östersund | 2:1 | IFK Göteborg | |||||||||
Östers IF | 1:2 | Brage | |||||||||
GAIS | 0:2 | Falkenbergs FF | |||||||||
AFC Eskilstuna | 4:0 | Värnamo | |||||||||
Täby FK U19 | 1:2 | Djursholm U19 | |||||||||
IFK Lidingö U19 | 2:1 | AIK U19 | |||||||||
Åtvidaberg U19 | 1:4 | Sundsvall U19 | |||||||||
BK Häcken U19 | 1:0 | Trelleborg U19 | |||||||||
IF Elfsborg U19 | 4:1 | GAIS U19 | |||||||||
Sunderland U21 | 4:1 | Leicester U21 | |||||||||
Boro U21 | 2:1 | West Brom U21 | |||||||||
Norwich U21 | 2:1 | Wolves U21 | |||||||||
Bnei Sakhnin | 2:2 | M. Petah Tikva | |||||||||
H. Beer Sheva | 2:2 | Hapoel Haifa | |||||||||
Gwardia Koszalin | 0:0 | Rozwój Katowice | |||||||||
Sporting B | 1:1 | CD Tudelano | |||||||||
Racing | 2:0 | CA Osasuna Prom | |||||||||
Peña Sport FC | 3:1 | CD Lealtad | |||||||||
CD Izarra | 1:0 | Caudal Dep. | |||||||||
Barakaldo CF | 3:0 | SD Leioa | |||||||||
CD Vitoria | 2:1 | SD Amorebieta | |||||||||
Kozan Spor FK | 2:3 | Batman Petrol | |||||||||
C. Dardanel | 3:3 | Düzcespor | |||||||||
12 Bingöl Spor | 2:2 | Manisa FK | |||||||||
Ofspor | 2:0 | Orhangazi Bld | |||||||||
Erbaaspor | 2:3 | Antalya Kemer | |||||||||
B. Yeni Carsi | 2:0 | Yomra Spor | |||||||||
Bayburt ÖI | 1:0 | Bayrampasa | |||||||||
Tarsus IY | 3:1 | Karacabey Bld | |||||||||
Kocaelispor | 0:0 | Kizilcabölük | |||||||||
Osmaniyespor FK | 0:0 | 23 Elazig FK | |||||||||
Aydinspor 1923 | 2:2 | Cankaya FK | |||||||||
Tekirdagspor | 2:2 | Usak Spor | |||||||||
Corum FK | 1:1 | Cizre Spor | |||||||||
TSG Neustrelitz | 2:0 | FSV Luckenwalde | |||||||||
Energie Cottbus | 4:1 | U. Fürstenwalde | |||||||||
Chemie Leipzig | 1:0 | BFC Dynamo | |||||||||
B. Dortmund II | 4:1 | SC Wiedenbrück | |||||||||
Düsseldorf II | 1:3 | Wuppertaler SV | |||||||||
Viktoria Köln | 0:0 | RW Essen |
|
||||||||
St. Pauli II | 0:1 | TSV Havelse | |||||||||
G. Egestorf/L. | 1:2 | E. Norderstedt | |||||||||
Drochtersen/A. | 2:1 | Altona 93 | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 3:2 | Braunschweig II | |||||||||
VfV Hildesheim | 1:0 | SC Weiche 08 | |||||||||
Hoffenheim II | 2:2 | TuS Koblenz | |||||||||
Wals-Grünau | 1:1 | SV Wörgl | |||||||||
USK Anif | 4:0 | Saalfelden | |||||||||
Altach Juniors | 6:0 | FC Hard | |||||||||
Ringköbing IF | 1:2 | Skovshoved | |||||||||
FC Münsingen | 1:2 | FC Baden 1897 | |||||||||
GC Zürich U21 | 1:1 | Luzern U21 | |||||||||
St. Gallen U21 | 3:2 | FC Seuzach | |||||||||
Portmore United | 3:0 | Cavalier FC | |||||||||
La U | 2:4 | LD Alajuelense | |||||||||
Santos FC | 2:0 | Pérez Zeledón | |||||||||
Limón FC | 3:1 | Cartaginés | |||||||||
San Francisco | 1:2 | Atl. Vega Real | |||||||||
Atl. Pantoja | 2:3 | Universidad O&M | |||||||||
Inter RD | 0:0 | Delfines | |||||||||
Juticalpa | 1:2 | Real España | |||||||||
Marathón | 2:1 | Honduras Progr. | |||||||||
CD Olimpia | 4:0 | Lobos UPNFM | |||||||||
Real Sociedad | 0:1 | Platense FC | |||||||||
CDS Vida | 0:1 | FC Motagua | |||||||||
SC Condor | 1:3 | HSV III | |||||||||
TuS Dassendorf | 3:0 | Barmbek-U. | |||||||||
Niendorfer TSV | 3:3 | FC Türkiye | |||||||||
TSV Buchholz 08 | 1:3 | VfL Pinneberg | |||||||||
Wedeler TSV | 0:2 | SV Rugenbergen | |||||||||
Concordia | 4:0 | V/W Billstedt | |||||||||
ASC 09 Dortmund | 1:0 | FC Gütersloh | |||||||||
Hammer SpVg | 1:1 | Brünninghausen | |||||||||
TuS Ennepetal | 1:0 | A. Bielefeld II | |||||||||
SV Lippstadt 08 | 4:2 | Eintr. Rheine | |||||||||
Sprockhövel | 1:0 | TuS Haltern | |||||||||
RW Koblenz | 3:2 | FSV Jägersburg | |||||||||
Ammerthal | 0:2 | FV 04 Würzburg | |||||||||
DJK Don Bosco | 2:1 | Würzb. Kick. II | |||||||||
Schwabmünchen | 3:1 | SV Heimstetten | |||||||||
Victoria Seelow | 3:4 | H. Rostock II | |||||||||
1.FC Frankfurt | 0:1 | Altlüdersdorf | |||||||||
FC Strausberg | 2:3 | CFC Hertha 06 | |||||||||
VFC Plauen | 1:1 | Ein. Rudolstadt | |||||||||
VfL Halle 96 | 1:0 | SV Merseburg 99 | |||||||||
FSV Barleben | 2:0 | Einheit Kamenz | |||||||||
ESC Geestemünde | 3:2 | Schwachhausen | |||||||||
BTS Neustadt | 1:1 | W. Bremen III | |||||||||
Habenhauser FV | 3:1 | Blumenthaler SV | |||||||||
BSC Hastedt | 0:2 | FC Oberneuland | |||||||||
Holst. Kiel II | 3:0 | PSV Neumünster | |||||||||
VfR Neumünster | 5:0 | TSV Wankendorf | |||||||||
TSV Lägerdorf | 0:2 | TSV Schilksee | |||||||||
TuS Sulingen | 0:1 | Spelle-Venhaus | |||||||||
TuS Bersenbrück | 0:3 | Heeslinger SC | |||||||||
VfL Oldenburg | 2:1 | SSV Vorsfelde | |||||||||
MTV Gifhorn | 3:4 | MTVE Celle | |||||||||
Lupo-Martini | 3:1 | SV Atlas | |||||||||
BV Cloppenburg | 0:1 | Arm. Hannover | |||||||||
Podbrezova B | 0:1 | SKF Sered | |||||||||
MSK Zilina B | 2:2 | Lok. Kosice | |||||||||
Slavoj Trebisov | 1:1 | MFK Zvolen | |||||||||
Graafschap U19 | 3:1 | Almere City U19 | |||||||||
Gersthof | 3:4 | Mannswörth | |||||||||
SR Donaufeld | 1:0 | Slovan HAC | |||||||||
Wienerberg | 1:1 | Ostbahn XI | |||||||||
U. Berlin U19 | 1:4 | D. Dresden U19 | |||||||||
Osnabrück U19 | 0:1 | Niendorf U19 | |||||||||
A. Kloster. U19 | 0:2 | M'gladbach U19 | |||||||||
Leverkusen U19 | 2:4 | Oberhausen U19 | |||||||||
Rohrendorf | 0:1 | Haitzendorf | |||||||||
Scheiblingkir. | 0:2 | Langenrohr | |||||||||
K'lautern U19 | 2:1 | SV Wehen U19 | |||||||||
Wimpassing | 2:2 | Kohfidisch | |||||||||
Wolfsburg U17 | 0:0 | Hamburg U17 | |||||||||
Kapfenberg II | 3:2 | DSV Leoben | |||||||||
Heiligenkreuz | 1:1 | Grazer AK 1902 | |||||||||
Schalke 04 U17 | 1:0 | Vikt. Köln U17 | |||||||||
Bielefeld U17 | 3:4 | Hombruch U17 | |||||||||
Pr. Münster U17 | 3:0 | Aachen U17 | |||||||||
Annabichler SV | 0:1 | SK Treibach | |||||||||
SV Kraig | 0:4 | ATSV Wolfsberg | |||||||||
FC Lendorf | 2:2 | SV St.Jakob/Ros | |||||||||
Karlsruhe U17 | 0:1 | SC Freiburg U17 | |||||||||
FC Bayern U17 | 4:4 | Stuttgart U17 | |||||||||
U'haching U17 | 1:1 | FC Augsburg U17 | |||||||||
WSG Tirol II | 0:1 | Hall | |||||||||
Telfs | 2:2 | Kematen | |||||||||
Schwarzach | 0:4 | Dornbirner SV | |||||||||
Andelsbuch | 1:4 | Rankweil | |||||||||
Bürmoos | 1:0 | Bramberg | |||||||||
FC Richemond | 1:2 | FC Echichens | |||||||||
Dardania LS | 1:2 | Stade-Payerne | |||||||||
FC Biel-Bienne | 4:1 | SC Binningen | |||||||||
FC Moutier | 1:3 | FC Allschwil | |||||||||
Perlen-Buchr. | 1:0 | FC Sarnen | |||||||||
AS Novazzano | 1:1 | FC Ibach | |||||||||
FC Ascona | 0:2 | FC Hergiswil | |||||||||
FC Lugano II | 2:0 | FC Hochdorf | |||||||||
Aargau U21 | 1:2 | NK Pajde | |||||||||
FC Biberist | 0:1 | FC Wohlen U23 | |||||||||
FC Freienbach | 6:0 | FC Rüti | |||||||||
FC Dübendorf | 2:0 | FC Buchs | |||||||||
FC Zürich U17 | 3:2 | Luzern U17 | |||||||||
Servette U18 | 4:1 | St. Gallen U18 | |||||||||
Global FC | 2:2 | Davao Aguilas | |||||||||
Rentistas | 3:0 | Villa Española | |||||||||
Villa Teresa | 2:0 | Albion FC | |||||||||
Motor U19 | 1:0 | Resovia U19 | |||||||||
Cracovia U19 | 4:0 | LKS U19 | |||||||||
Rzeszow U19 | 1:3 | Wisla U19 | |||||||||
Lech U19 | 2:0 | Gornik U19 | |||||||||
Warta G. U19 | 0:0 | Falubaz U19 | |||||||||
LDU Quito | 1:0 | CD El Nacional | |||||||||
Dep. Cuenca | 1:1 | CD Macará | |||||||||
CS Emelec | 2:1 | Independiente | |||||||||
JFK Ventspils | 1:1 | Liepaja | |||||||||
NSTC football | 1:1 | NTUS | |||||||||
Royal Blues | 0:2 | Hang Yuan FC | |||||||||
Taipei Dragons | 1:2 | Taipower | |||||||||
Leopard Cat | 2:1 | Tainan City | |||||||||
Wing Yee | 2:1 | Tung Sing | |||||||||
Hoi King | 0:1 | Leaper | |||||||||
RCFC | 2:0 | Wong Tai Sin | |||||||||
Wan Chai | 0:10 | HKFC | |||||||||
Eastern Dist. | 0:6 | Shatin | |||||||||
Kwun Tong | 2:3 | Double Flower | |||||||||
Mutual | 2:1 | Sun Hei | |||||||||
Citizen | 0:0 | South China | |||||||||
Happy Valley | 1:1 | Yau Tsim Mong | |||||||||
Fukien | 1:2 | Kowloon City | |||||||||
Central Western | 3:2 | Kwong Wah | |||||||||
Supreme | 1:4 | Sham Shui Po | |||||||||
Tai Po | 5:1 | Rangers | |||||||||
King Fung | 0:1 | Yuen Long | |||||||||
Can Tho FC | 3:3 | SLNA FC | |||||||||
Binh Duong FC | 3:3 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Hai Phong FC | 0:2 | Quang Nam FC | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 0:0 | Alay Osh | |||||||||
FK Qabala | 1:1 | FK Sabail | |||||||||
Sumgayit | 2:1 | Shamakhi | |||||||||
Zira FC | 0:3 | Neftchi Baku | |||||||||
KF Trepca 89 | 3:0 | KF Vëllaznimi | |||||||||
FC Drita | 2:0 | KF Vllaznia | |||||||||
Lions Gibraltar | 0:5 | Europa FC | |||||||||
Ararat Yerevan | 1:1 | Pyunik Yerevan | |||||||||
Carlstad United | 1:1 | BK Forward | |||||||||
Team TG | 0:1 | Syrianska FC | |||||||||
Nyköpings BIS | 1:1 | Umeå FC | |||||||||
Assyriska FF | 3:1 | Arameisk SIF | |||||||||
Sollentuna FK | 4:1 | Skellefteå FF | |||||||||
Mjällby AIF | 4:1 | Skövde AIK | |||||||||
Ängelholms FF | 2:2 | FK Karlskrona | |||||||||
Ljungskile SK | 1:1 | Eskilsminne IF | |||||||||
Skála | 0:0 | KÍ Klaksvík | |||||||||
NSÍ Runavík | 1:2 | HB Tórshavn | |||||||||
EB/Streymur | 1:1 | Víkingur | |||||||||
TB/FCS/Royn | 0:1 | AB Argir | |||||||||
07 Vestur | 0:3 | B36 Tórshavn | |||||||||
Berekum Chelsea | 1:0 | Bechem United | |||||||||
Legon Cities FC | 0:1 | Karela United | |||||||||
Ebusua Dwarfs | 2:1 | Liberty Prof. | |||||||||
Dreams FC | 1:0 | Asante Kotoko | |||||||||
Eleven Wonders | 2:1 | WAFA SC | |||||||||
Abia Warriors | 1:1 | Katsina Utd. | |||||||||
Kanemi Warriors | 3:0 | FC Heartland | |||||||||
Enugu Rangers | 0:0 | Kwara United | |||||||||
Go Round FC | 1:1 | Niger Tornadoes | |||||||||
Rivers United | 1:0 | Nasarawa United | |||||||||
Sunshine Stars | 2:1 | Wikki Tourists | |||||||||
Illertissen II | 1:1 | SC Ichenhausen | |||||||||
C. Aystetten | 0:1 | SV Raisting | |||||||||
Türk. Augsburg | 0:0 | Memmingen II | |||||||||
FC Stätzling | 1:2 | Nördlingen | |||||||||
TSV Gilching-A. | 0:0 | Bad Grönenbach | |||||||||
TSV Aindling | 1:4 | SV Egg | |||||||||
Verona U19 | 2:0 | Lazio U19 | |||||||||
Perugia U19 | 4:3 | Foggia U19 | |||||||||
Ascoli U19 | 3:1 | Ternana U19 | |||||||||
Sassuolo U17 | 1:1 | Empoli U17 | |||||||||
Cremonese U17 | 3:0 | Carpi U17 | |||||||||
Genoa U17 | 1:0 | Fiorentina U17 | |||||||||
Entella U17 | 0:4 | Juventus U17 | |||||||||
Novara U17 | 1:0 | Parma U17 | |||||||||
Sampdoria U17 | 1:0 | Spezia U17 | |||||||||
ProVercelli U17 | 2:3 | Torino U17 | |||||||||
Cesena U17 | 0:3 | Inter U17 | |||||||||
Cittadella U17 | 0:1 | Lazio U17 | |||||||||
Venezia U17 | 1:4 | SPAL U17 | |||||||||
Milan U17 | 3:0 | Bologna U17 | |||||||||
Udinese U17 | 0:1 | Brescia U17 | |||||||||
Cagliari U17 | 3:1 | Chievo U17 | |||||||||
Ascoli U17 | 3:2 | Avellino U17 | |||||||||
Perugia U17 | 2:1 | Palermo U17 | |||||||||
Crotone U17 | 1:3 | Pescara U17 | |||||||||
Benevento U17 | 1:0 | Foggia U17 | |||||||||
Roma U17 | 4:0 | Frosinone U17 | |||||||||
Bari U17 | 0:1 | Napoli U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 1:4 | Ternana U17 | |||||||||
PSIS | 4:1 | PSMS | |||||||||
Arema FC | 2:2 | PERSIB |
|
||||||||
JL Baijia | 2:1 | SX Chang'an At. | |||||||||
HN Boying | 1:2 | FJ Tianxin | |||||||||
SZ Renren | 1:1 | SC Longfor | |||||||||
NT Zhiyun | 1:0 | SH Sunfun | |||||||||
Varesina | 2:2 | Bra | |||||||||
Caronnese | 2:1 | Borgaro | |||||||||
Pavia | 0:0 | Chieri | |||||||||
Arconatese | 2:1 | Casale | |||||||||
Borgosesia | 2:2 | Castellazzo | |||||||||
Como | 0:0 | Gozzano | |||||||||
Derthona | 1:3 | Inveruno | |||||||||
Pro Sesto | 2:0 | AVC Vogherese | |||||||||
Seregno | 2:1 | Varese | |||||||||
Sileks | 0:0 | Brera Strumica | |||||||||
Vardar | 1:1 | FC Shkupi | |||||||||
Pelister Bitola | 0:6 | Shkendija | |||||||||
Renova | 2:1 | Pobeda Prilep | |||||||||
FK Skopje | 0:1 | Rabotnicki | |||||||||
Latina Calcio | 3:0 | Anzio | |||||||||
Cassino | 1:1 | Lanusei | |||||||||
Albalonga | 0:0 | Lupa Roma | |||||||||
Rieti | 0:1 | Monterosi | |||||||||
Budoni | 1:0 | Nuorese | |||||||||
Flaminia | 2:0 | San Teodoro | |||||||||
Latte Dolce | 2:1 | Roma City | |||||||||
Ostiamare | 2:2 | Trastevere | |||||||||
Mosta FC | 0:2 | Naxxar Lions FC | |||||||||
Hibernians FC | 2:2 | Tarxien | |||||||||
Rabat Ajax | 0:6 | Zabbar SP | |||||||||
Melita | 0:3 | San Gwann FC | |||||||||
Qormi FC | 2:0 | Qrendi FC | |||||||||
Zejtun C. | 6:0 | Vittoriosa | |||||||||
I. Moengotapoe | 5:0 | Weymouth Wales | |||||||||
Bodden Town | 0:0 | C. Dominguito | |||||||||
USR Sainte-Rose | 0:2 | Deportivo | |||||||||
Avenues United | 3:2 | Hard Rock | |||||||||
C. Franciscain | 6:0 | Cayon Rockets | |||||||||
Dorados Sinaloa | 2:1 | Celaya | |||||||||
Leones Negros | 4:0 | Atlante | |||||||||
Royal Antwerp | 2:0 | Beerschot V.A. | |||||||||
KV Oostende | 2:2 | Sint-Truiden | |||||||||
UNAM Pumas U20 | 2:3 | Puebla FC U20 | |||||||||
Veracruz U20 | 0:2 | Club León U20 | |||||||||
RSC Anderlecht | 1:0 | Club Brugge |
|
||||||||
Klub Kosova | 0:4 | Meiendorfer SV | |||||||||
Buxtehude | 8:1 | SC Condor II | |||||||||
SV Bergstedt | 2:3 | Bramfelder SV | |||||||||
TuS Berne | 2:2 | FC Bergedorf 85 | |||||||||
Kaizer Chiefs | 1:0 | Cape Umoya Utd. | |||||||||
AmaZulu FC | 1:2 | Orlando Pirates | |||||||||
Baroka FC | 0:2 | Maritzburg Utd. | |||||||||
Chippa United | 1:1 | Ajax Cape Town | |||||||||
Chennaiyin II | 0:2 | Jamshedpur II | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match