TSG Hoffenheim | 4:1 | B. Leverkusen |
|
||||||||
Chievo Verona | 0:3 | Cagliari Calcio | |||||||||
Stade Rennais | 0:1 | Olympique Lyon |
|
||||||||
Girona | 1:2 | Athletic |
|
||||||||
West Brom | 3:2 | Birmingham | |||||||||
Brazil U17 | 3:2 | Colombia U17 | |||||||||
Bolivia U17 | 0:4 | Chile U17 | |||||||||
FC St. Pauli | 0:0 | MSV Duisburg |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 0:0 | Heidenheim |
|
||||||||
KFC Uerdingen | 2:4 | 1.FC K'lautern |
|
||||||||
KS Samara II | 0:1 | Arsenal Tula II | |||||||||
Enisey II | 2:0 | Rubin Kazan II | |||||||||
Akhmat II | 0:1 | Spartak II | |||||||||
Dynamo M II | 0:1 | Loko Moscow II | |||||||||
KS Samara | 0:1 | Arsenal Tula | |||||||||
FC Dinamo | 2:0 | FC Hermannstadt | |||||||||
Livingston FC | 1:2 | Hibernian FC | |||||||||
OH Leuven | 0:1 | Tubize-Braine | |||||||||
Karvina | 2:0 | Banik Ostrava | |||||||||
Bröndby IF | 2:2 | Odense BK | |||||||||
Proleter | 3:0 | Backa | |||||||||
NK Osijek | 2:2 | HNK Gorica | |||||||||
NK Lokomotiva | 1:2 | HNK Rijeka | |||||||||
NuPS II | 1:2 | EPS II | |||||||||
FC Babylon | 5:0 | Kullervo | |||||||||
Wisla Plock | 0:1 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Górnik Zabrze | 0:1 | Cracovia | |||||||||
Lechia Gdansk | 2:0 | Piast Gliwice | |||||||||
Etar | 3:0 | Vereya | |||||||||
Loko Plovdiv | 1:1 | Dunav | |||||||||
1.SC Feucht | 2:1 | Eintr. Bamberg | |||||||||
SB Traunstein | 5:0 | FC Moosinning | |||||||||
SE Freising | 1:1 | TSV Kastl | |||||||||
SB Rosenheim | 2:4 | Hallbergmoos | |||||||||
TuS Mayen | 2:1 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
SpVgg Weiden | 2:1 | TSV Kareth | |||||||||
FC Zuzenhausen | 2:0 | FCA Walldorf II | |||||||||
Sangerhausen | 6:2 | U. Schönebeck | |||||||||
Eintr. Elster | 4:2 | RW Thalheim | |||||||||
Gau-Odernheim | 1:2 | RWO Alzey | |||||||||
FK Pirmasens II | 1:0 | SV Steinwenden | |||||||||
E. Lüneburg | 8:5 | TSV Winsen/Luhe | |||||||||
MSV Pampow | 6:1 | TSV Stralsund | |||||||||
SV Hanse 01 | 0:3 | FCM Schwerin | |||||||||
Delbrücker SC | 2:4 | SV Mesum | |||||||||
FV Wiehl | 2:0 | Homburg-Nü. | |||||||||
Newell's | 3:1 | Huracán | |||||||||
Cúcuta Dep. | 2:2 | Indep. Medellín | |||||||||
Millonarios | 1:1 | Indep. Santa Fe | |||||||||
Yokohama F. M. | 0:0 | Sagan Tosu | |||||||||
Al-Faisaly | 3:2 | Al-Ittihad | |||||||||
Al-Nassr | 3:2 | Al-Hilal | |||||||||
Brisbane Roar | 1:3 | Sydney FC | |||||||||
Ittihad Kalba | 1:3 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
Al-Wahda | 2:0 | Emirates Club | |||||||||
Sharjah FC | 3:2 | Al-Jazira | |||||||||
FC Baniyas | 3:1 | Ajman Club | |||||||||
Zvijezda 09 U19 | 1:2 | Zr. Mostar U19 | |||||||||
Banja Luka U19 | 6:1 | V. Mostar U19 | |||||||||
FK Kukësi | 1:1 | FK Partizani | |||||||||
FK Minsk | 0:0 | Vitebsk | |||||||||
Gomel | 2:3 | Neman Grodno | |||||||||
El Mokawloon | 2:2 | El Masry | |||||||||
Enppi SC | 0:0 | Ismaily | |||||||||
Smouha | 2:3 | Wadi Degla | |||||||||
Ulsan HD | 2:1 | Jeju United | |||||||||
FC Shevardeni | 6:2 | Kolkheti Poti | |||||||||
FC Telavi | 1:1 | FC Samtredia | |||||||||
Guria | 0:2 | FC Gagra | |||||||||
Blau Weiss Linz | 1:1 | WSG Tirol |
|
||||||||
A. Klagenfurt | 2:0 | Amateure OÖ | |||||||||
SV Kapfenberg | 0:3 | FC Liefering | |||||||||
Vorwärts Steyr | 1:1 | SV Horn | |||||||||
SV Lafnitz | 2:0 | Young Violets | |||||||||
FC Atert Bissen | 0:1 | Muhlenbach | |||||||||
Sol de América | 0:0 | CD Capiatá | |||||||||
Melaka | 0:0 | Perak | |||||||||
Selangor FC | 1:0 | Terengganu FC | |||||||||
KDA FC | 1:1 | Johor DT | |||||||||
Bohemians | 1:0 | St. Pat's | |||||||||
Derry City | 2:0 | Sligo Rovers | |||||||||
Dundalk FC | 1:0 | Cork City | |||||||||
Waterford FC | 4:0 | Finn Harps | |||||||||
Shamrock Rovers | 3:1 | UCD | |||||||||
Bray Wanderers | 1:0 | Cobh Ramblers | |||||||||
Cabinteely | 1:0 | Galway United | |||||||||
Drogheda United | 2:1 | Wexford FC | |||||||||
Limerick FC | 2:0 | Athlone Town | |||||||||
Tampines Rovers | 0:0 | Albirex N. (S) | |||||||||
Cremonese | 1:1 | Hellas Verona | |||||||||
La Calera | 3:1 | U. Concepción | |||||||||
Málaga CF | 1:1 | Sporting Gijón | |||||||||
Morteau | 0:0 | FC Gueugnon | |||||||||
CS Mioveni | 1:0 | SSU Poli | |||||||||
Portimonense | 0:2 | Moreirense | |||||||||
Dunfermline A. | 0:1 | Ayr United | |||||||||
Servette FC | 5:2 | FC Winterthur |
|
||||||||
Karvina U19 | 1:0 | M. Boleslav U19 | |||||||||
Vitkovice | 1:0 | Jihlava | |||||||||
1.SC Znojmo | 1:0 | Viktoria Zizkov | |||||||||
HS Kromeriz | 6:0 | Val. Mezirici | |||||||||
TJ Jinmen Tiger | 4:3 | GZ City | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 1:3 | NK Sesvete | |||||||||
Medjimurje | 1:0 | Bijelo Brdo | |||||||||
Baltyk Gdynia | 1:0 | Chemik Bydgoszcz | |||||||||
LKS Lodz | 3:0 | Podbeskidzie | |||||||||
P. Niepolomice | 3:0 | Chrobry Glogow | |||||||||
Victoria Sulejowek | 0:3 | O. Zambrow | |||||||||
Assyriska U19 | 1:2 | Hammarby U19 | |||||||||
IFK Lidingö U19 | 0:0 | Vasalund U19 | |||||||||
Qizilqum | 3:1 | OKMK Olmaliq | |||||||||
Metallurg Bk. | 2:0 | FC Buxoro | |||||||||
Arsenal U21 | 1:0 | West Ham U21 | |||||||||
Znicz Pruszkow | 1:0 | Ruch Chorzow | |||||||||
FSV Mainz 05 II | 2:2 | Hoffenheim II | |||||||||
SC Weiche 08 | 1:0 | E. Norderstedt | |||||||||
Hannover 96 II | 1:2 | BSV Rehden | |||||||||
Drochtersen/A. | 1:1 | Hamburger SV II | |||||||||
Optik Rathenow | 0:1 | G. Halberstadt | |||||||||
Hertha BSC II | 2:1 | Rot-Weiß Erfurt |
|
||||||||
FC Bayern II | 0:1 | FC Augsburg II | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 2:2 | Traiskirchen | |||||||||
St. Pölten Jun. | 2:3 | SC Neusiedl/See | |||||||||
Ebreichsdorf | 2:1 | Rapid Wien II | |||||||||
FC Marchfeld | 5:0 | Bruck/L. | |||||||||
Wiener SC | 1:2 | Mattersburg II | |||||||||
SV Schwechat | 2:1 | TWL Elektra | |||||||||
FC Kufstein | 1:0 | Hohenems | |||||||||
SV Wörgl | 4:0 | Saalfelden | |||||||||
Kolding IF | 3:5 | Skive IK | |||||||||
Lancy FC | 1:5 | Etoile Carouge | |||||||||
La U | 1:1 | Herediano | |||||||||
Pérez Zeledón | 2:4 | LD Alajuelense | |||||||||
1.CfR Pforzheim | 1:1 | Stuttg. Kickers | |||||||||
Seligenporten | 2:1 | 1.FC Sand | |||||||||
FC Hürth | 3:1 | Wegberg-Beeck | |||||||||
TeBe Berlin | 6:0 | CFC Hertha 06 | |||||||||
Askan. Bernburg | 2:1 | Sandersdorf | |||||||||
1.FC Wunstorf | 0:3 | Braunschweig II | |||||||||
Spelle-Venhaus | 3:3 | BV Cloppenburg | |||||||||
Khooneh | 1:1 | Golreyhan FC | |||||||||
Malavan | 1:2 | Baadraan | |||||||||
Mes Rafsanjan | 1:1 | Sh. Mahshahr | |||||||||
Qashqai Shiraz | 2:0 | Navad Urmia FC | |||||||||
Sh Tabriz | 0:1 | Fajr Sepasi | |||||||||
Havadar SC | 1:1 | Mes Kerman | |||||||||
Arvand Kh | 0:0 | Aluminium Arak | |||||||||
Lok. Kosice | 2:0 | FK Poprad | |||||||||
Pohronie | 2:0 | FC Petrzalka | |||||||||
Mannswörth | 6:1 | Ostbahn XI | |||||||||
Rohrbach/G. | 1:2 | Scheiblingkir. | |||||||||
Kremser SC | 3:2 | Rohrendorf | |||||||||
Zwettl | 1:4 | SC Retz | |||||||||
Ardagger | 0:1 | Kottingbrunn | |||||||||
SC Ortmann | 3:1 | Waidhofen/T. | |||||||||
SV Stripfing | 2:0 | Kilb | |||||||||
Hoffenheim U19 | 3:2 | Karlsruhe U19 | |||||||||
Drassburg | 1:1 | Bad Sauerbrunn | |||||||||
Kohfidisch | 1:2 | Eltendorf | |||||||||
Markt Allhau | 4:1 | Stegersbach | |||||||||
Leithaprodersd. | 2:2 | Oberwart | |||||||||
Siegendorf | 1:1 | Ritzing | |||||||||
SV Wallern | 4:0 | SPG Pregarten | |||||||||
UnionSt.Florian | 4:1 | ASKÖ Donau Linz | |||||||||
Edelweiß | 2:0 | Gmunden | |||||||||
Fürstenfeld | 1:2 | ASK Voitsberg | |||||||||
Wildon | 4:1 | Gnas | |||||||||
TSV Pöllau | 1:2 | Lafnitz II | |||||||||
Liezen | 0:0 | Mettersdorf | |||||||||
Bruck/Mur | 1:1 | Heiligenkreuz | |||||||||
SV Spittal/Drau | 4:1 | SK Treibach | |||||||||
SV Feldkirchen | 1:3 | Wölfnitz | |||||||||
SAK Klagenfurt | 3:0 | ASKÖ Gmünd | |||||||||
AKA SV Ried U18 | 1:3 | AKA LASK U18 | |||||||||
Urania Genève | 1:3 | Olymp. Genève | |||||||||
FC Farvagny | 0:0 | CS Romontois | |||||||||
FC Sarnen | 0:1 | FC Sursee | |||||||||
Istiqlol | 3:0 | FK Khujand | |||||||||
KF Ferizaj | 1:2 | FC Drita | |||||||||
KF Liria | 0:4 | KF Llapi | |||||||||
Europa FC | 3:0 | Gibr. Phoenix | |||||||||
Silkeborg U19 | 0:0 | Midtjylland U19 | |||||||||
Esperance | 1:2 | Raja Casablanca | |||||||||
Sampdoria U19 | 2:0 | Torino U19 | |||||||||
Persebaya | 3:1 | Persikabo 1973 | |||||||||
Hamrun Spart. | 2:1 | Qormi FC | |||||||||
Vittoriosa | 2:4 | Qrendi FC | |||||||||
Zebbug Rangers | 3:1 | Marsa FC | |||||||||
CSF Speranta | 2:2 | Sfintul Gheor. | |||||||||
FC Sheriff | 3:0 | Zimbru Chisinau | |||||||||
Machine Sazi | 0:1 | Foolad | |||||||||
Shahr Khodrou | 1:0 | Pars Jam | |||||||||
CA Morelia U20 | 5:0 | Club León U20 | |||||||||
Standard Liège | 3:1 | Royal Antwerp |
|
||||||||
Slovakia U17 | 0:0 | Sweden U17 | |||||||||
Hungary U17 | 1:0 | Bosnia U17 | |||||||||
Belgium U17 | 3:0 | Norway U17 | |||||||||
France U17 | 1:0 | Serbia U17 | |||||||||
Dersimspor | 0:6 | Düneberger SV | |||||||||
Chennaiyin FC | 2:0 | Mumbai City | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match